Planer wycieczek OCPL

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

tommer91
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 24 czerwca 2012, 13:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: tommer91 »

Także z chęcią przetestowałbym to narzędzie.
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Sprawdź PM.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Ważne ogłoszenie

Dzisiaj planer otrzymał swój własny adres - http://www.ocplaner.pl i jednocześnie przeszedł w stan beta. Wszystkich obecnych użytkowników proszę o używanie nowego adresu (konta i wycieczki są zachowane). Stary będzie używany przeze mnie do rozwoju nowych funkcji. Nowych użytkowników zapraszam do rejestracji i użytkowania programu.

Dzisiaj dodałem następujące funkcje:
- możliwość samorejestracji konta (konieczność aktywacji przez email)
- możliwość zmiany hasła (zakładka Ustawienia)
- przeorganizowałem wybór opcji wydruku zdjęć - teraz można wydrukować listę bez zdjęć

W dalszym ciągu zachęcam do kontaktu w sprawie wszelkich zmian, które byście widzieli w Planerze.
Za ten post autor futrzak otrzymał podziękowania (total 2):
esemrredan
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
esem
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 09 grudnia 2008, 15:57
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: esem »

Fajnie żeby na stronie głównej OC.pl pojawił się link do Planera :)

PS. W tytule na ocplaner.pl popraw swój nick ;)
Za ten post autor esem otrzymał podziękowanie:
futrzak
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Hehe.. gapię się w ten ekran już wiele tygodni, a nie zauważyłem - dzięki esem!

A co do głównej - to nie mam takiej władzy :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: miklobit »

esem pisze:Fajnie żeby na stronie głównej OC.pl pojawił się link do Planera :)
A może jakaś integracja z kodem OC (...?).
Albo przynajmniej jeden login (przez API).
Ja już zdążyłem np. zapomnieć swojego hasła a jakoś nie widzę na razie opcji odzyskiwania.
W menu głównym OC już miejsca brakuje.
Byłoby sensowne, żeby planer był w menu użytkownika, ale bez integracji (przynajmniej logowania) to tam raczej się nie da.
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

miklobit pisze:A może jakaś integracja z kodem OC (...?).
Albo przynajmniej jeden login (przez API).
Ja już zdążyłem np. zapomnieć swojego hasła a jakoś nie widzę na razie opcji odzyskiwania.
W menu głównym OC już miejsca brakuje.
Byłoby sensowne, żeby planer był w menu użytkownika, ale bez integracji (przynajmniej logowania) to tam raczej się nie da.
Od pomysłu pełnej integracji z kodem OC odszedłem. Jeśli mamy całkowicie 'wolnostojącą' aplikację, to również nie widzę sensu robienia wspólnego logowania, chociaż jeszcze to przemyślę. Być może pewnego dnia pojawią się w Planerze skrzynki z innych serwisów (np. OC.DE).

Jeśli się "nie da" to się "nie da". Jakoś będę musiał z tym żyć.

A co do przypomnienia hasła, to pojawi się wkrótce, bo rzeczywiście by się przydało, natomiast wszyscy użytkownicy, których rejestrowałem ręcznie nie mają wpisanych w bazie maili, więc przypomnienie nie zadziała, ale jakoś to załatwimy.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Zgodnie z zapowiedzią wprowadziłem opcję resetowania zapomnianego hasła. Aby zresetować hasło konieczne jest podanie adresu email użytego podczas rejestracji, a zatem osoby, które rejestrowałem ręcznie (czyli przed dniem wczorajszym) proszone są o kontakt ze mną celem dopisania adresu email do konta, aby w przyszłości możliwe było zresetowania hasła.
ObrazekObrazekObrazek
mbi33
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: mbi33 »

Proszę także o rejestrację. Chętnie się przyjrzę. :)
Dzięki.

pozdrawiam mbi33

PS. Widzę właśnie, że na stronie http://www.ocplaner.pl/zaloguj jest możliwa rejestracja.
W takim razie poradzę sobie. Dzięki i sorki za moją gapiowatość.
mbi33
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: mbi33 »

Nawiązując do mojego wcześniejszego postu, informuję, że jest nowsza wersja Gąsienicy 3.6 (przykład użycia GMaps v3 do planowania wycieczki).
Najlepiej zobaczyć osobiście. co kilka dni pojawia się coraz bardziej rozszerzona funkcjonalnie wersja.
http://sourceforge.net/projects/gsienic ... r/download
Wystarczy wciągnąć, rozpakować na dysk i odpalić FireFoxem plik html. Można też poczytać readme.txt.
Może kogoś zainteresuje... liczę na uwagi.
Namawiam autora Planera OCPL do przyjrzenia się możliwościom GMv3. Może zdecyduje się skorzystać.

Pzdr mbbi33
Awatar użytkownika
taiffun
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 25 października 2010, 23:41
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: taiffun »

Czego mi brakuje z perspektywy użytkownika:
1. opcji wyłączenia opisu kesza - chociaż to w samym OC mógłby zajść rozdział na opis miejsca a opis skrzynki, albo możliwości edytowania pliku przed eksportem do pdf aby zostawić co istotne dla szukania a nie marnować papieru na przydługie historie lub móc wyciąć duże ilości pustych linii
2. możliwości masowego dodawania keszy do listy wycieczki - np. przez zaznaczenie jakiegoś obszaru i automatyczne dodanie do listy keszy z niego
poza tym ogólne wrażenie jakie robi na mnie narzędzie jest pozytywne :D wygląda prosto i intuicyjnie, tylko brakuje mi powyższych do sprawnego zarządzania
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Ad1. To ciekawe co piszesz, zastanowię się nad możliwością wyłączenia opisów (choć nie wiem czy komuś poza Tobą się to przyda). Ręczna edycja tekstu raczej nie wchodzi w grę.

Ad2. O tym już myślałem, tzn. opcja pt. dodaj wszystkie skrzynki w promieniu x km. Najprawdopodobniej wprowadzę to w najbliższej przyszłości.

Aktualnie się urlopuję i z dostępem do kompa jest raczej średnio (aktualnie mam międzylądowanie w domu - trzeba nakarmić kolczaste zwierzęta). Ruszę cokolwiek najwcześniej w przyszłym tygodniu. Niemniej dziękuję za opinię :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: krystiant »

futrzak pisze:To ciekawe co piszesz, zastanowię się nad możliwością wyłączenia opisów (choć nie wiem czy komuś poza Tobą się to przyda).
Nigdy się nie wkurzałeś podczas przewijania dłuuuuuugieeeeegoooo opisu żeby dotrzeć do opisu ukrycia? A najlepiej jak na koniec przeczytasz jakieś banalne: "ukryta na kordach" :evil:
futrzak pisze:Ręczna edycja tekstu raczej nie wchodzi w grę.
Recznie to można w dowolnym edytorze tekstu po ściągnięciu :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

krystiant pisze:Nigdy się nie wkurzałeś podczas przewijania dłuuuuuugieeeeegoooo opisu żeby dotrzeć do opisu ukrycia? A najlepiej jak na koniec przeczytasz jakieś banalne: "ukryta na kordach" :evil:
Owszem zdarza się, ale jeśli wyłączę opis całkowicie, to nawet hasła "ukryta na kordach" nie zobaczę :|
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
taiffun
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 25 października 2010, 23:41
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: taiffun »

Dzięki za zrozumienie Krystian! :D
Wpadłem na pomysł ulepszenia pomysłu: opcję wyłączenia opisów ale tylko dla keszy tradycyjnych - no bo jeśli tradycyjny to z definicji na kordach (jeśli nie to gnębić założyciela ;) ), a dla quizów, multaków, nietypowych itd opis faktycznie staje się zwykle niezbędny.
Co do edytowania: przeklejenie lekko rozsypuje ładny bloczek z literką z boku, no ale to szczegół, zdaję sobie sprawę z możliwości ręcznej. ;)

Co do dodawania keszy w promieniu od punktu - to już coś, acz dawałoby możliwość tylko kolistego obszaru, wymarzonym systemem byłoby coś na wzór zaznaczania obszaru o wybranym kształcie niczym w programie graficznym. Nie kodzę, więc nie wiem na ile to możliwe, rzucam tylko koncepty. :)

I wielokrotne wpisy po każdej skrzynce:
Opis skrzynki pochodzi z serwisu OpenCaching.PL.
możnaby scalić w jedną stopkę na końcu całego dokumentu, mówiącą ogólnie o źródle opisów?
ODPOWIEDZ