Planer wycieczek OCPL

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

uncle_cox
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 19 lutego 2012, 18:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: uncle_cox »

Można jeszcze się załapać na testy ?
hiroaq
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 07 lutego 2010, 11:59
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: hiroaq »

Wygenerowałem sobie plik PDF i niestety przy opisie skrzynki nie mam Atrybutów Skrzynki.
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

uncle_cox: sprawdź PM

hiroaq: faktycznie atrybuty skrzynki nie są uwzględniane przy wydrukach, w PDF, ani nawet w oknie z opisem skrzynki. Ja zwykle nie zwracam na nie uwagi przy szukaniu skrzynki, ale jeśli jest taka potrzeba, to wprowadzę obsługę atrybutów.
ObrazekObrazekObrazek
hiroaq
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 07 lutego 2010, 11:59
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: hiroaq »

Mi taka informacja o Atrybutach by się przydała. Nie zawsze w opisie napisane jest, że skrzynka Micro przyczepiona jest na magnes :D
Za ten post autor hiroaq otrzymał podziękowanie:
dagomir
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: rredan »

Gdyby jeszcze było miejsce, to też chciałbym załapać się na testera.
Awatar użytkownika
Jaguska
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: środa 28 lipca 2010, 13:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: Jaguska »

Ja również z chęcią wypróbowałabym taką aplikację. Jeśli jest jeszcze taka możliwość
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Sprawdź PM.

Ostatnio prace nad planerem się zatrzymały w miejscu ze względu na brak czasu, ale planuję je wznowić w wakacje.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: ronja »

futrzak pisze:...Ostatnio prace nad planerem się zatrzymały w miejscu ze względu na brak czasu, ale planuję je wznowić w wakacje.
I co z tego ? I tak jest bardzo użyteczny i chętnie z niego korzystam przy "grubszych" wyprawach :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
esem
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 09 grudnia 2008, 15:57
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: esem »

Poprosze link do Planera.
Dzieki :)
ObrazekObrazekObrazek
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: lukas_jaceq »

Hej,

Mam problem z planerem: jak dodaje skrzynki pojawia się komentarz: "Problem: sprawdź kod skrzynki". Przepisywałem ręcznie jak i kopiowałem OP i dalej ten sam problem. Co ciekawe w trybie wybierania tych keszy nie widać: OP506D,OP522C,OP522D, OP522E. Jakieś lekarstwo może ktoś zna?

A jeszcze pytanko: w ustawieniach można przypisać użytkownika OC, jak kolwiek bym nie wpisywał to zawsze zwraca mi komunikat: "UWAGA: Nie udało się pobrać identyfikatora z bazy Opencaching.pl - popraw nazwę użytkownika. Wielkość liter ma znaczenie." Próbowałem tez przypisać sąsiada i ten sam komunikat. Ta opcja jest aktywna?

I może to pomoże coś, komunikat z błędnych keszy:

Kod: Zaznacz cały

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 21

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 22

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 22

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 23
- OP522D ()


Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 24

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 24

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 24
Znaleziona: razy, Ocena: , Rekomendacje:

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 25

Notice: Undefined index: in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 25

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 25

Notice: Undefined index: in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 25
Typ: , Rozmiar:

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 26
Zobacz w serwisie Opencaching.pl


Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 30

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 30

Notice: Trying to get property of non-object in /home/www/ocpl.futrix.net/rpc/cache_info.php on line 30
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: wrygiel »

Ja widzę z logów OKAPI, że Planer się nie aktualizuje juz od prawie 2 tygodni (cronjob padł?).
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
mbi33
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Planer wycieczek OCPL może się przyda autorowi

Post autor: mbi33 »

Nie wiem czy autor używa GoogleMaps API v2 czy 3 (ze zdjęcia wynika, że v2) ale proponuję przyjrzeć się mojego skromnego autorstwa stronie html (fragment większego projektu) wykonanej właśnie w API v3. Być może autor zmieni interface na v3. Polecam.
Strona nie jest skończona ale już widać co będzie robiła aplikacja. Jeśli autor lub osoby zainteresowane, zechce skorzystać to proszę ściągnąć z
http://sourceforge.net/projects/gsienic ... iki%20html
plik Mapa.GM.woc.rar, rozpakować do dowolnego folderu i odpalić Firefoxem (lub IE lub inną przeglądarką ale innych nie sprawdzałem).
Zapraszam także innych zainteresowanych do ściągnięcia i pobawienia się. Dodatkowo można ściągnąć readme.txt i obrazki.
html ten nie używa żadnego serwera oprócz GoogleMaps APIv3, OKAPI i kafelków map i warstw. Nie trzeba więc się nigdzie rejestrować. Nie wysyła żadnych danych na zewnątrz. Dane przechowuje w cookies na dysku.

Dokładniejszy opis w readme.txt w folderze głównym projektu w sourceforge.net.
Mam nadzieję, że będzie przydatny jako dodatkowa pomoc przy planowaniu wycieczki (pogoda, zachmurzenie, ścieżki, szlaki turystyczne, panoramio, opencaching, żagle, rowery, traffic,...)
Czekam na uwagi i sugestie.
Obrazek
link do obrazka http://w73.wrzuta.pl/obraz/4Whg8CgjuF4/obrazek2
Pozdrawiam mbi33
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: rredan »

Czy wiadomo choćby w przybliżeniu, czy i kiedy Planer ponowne będzie aktualizował logi i skrzynki?
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Replikacja przyrostowa uruchomiona na nowo, ale niestety musiałem zreplikować całą bazę na nowo, stąd stan w 100% aktualny osiągniemy ok. godz. 16:00-16:30 dzisiaj.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

lukas_jaceq pisze:Hej,

Mam problem z planerem: jak dodaje skrzynki pojawia się komentarz: "Problem: sprawdź kod skrzynki". Przepisywałem ręcznie jak i kopiowałem OP i dalej ten sam problem. Co ciekawe w trybie wybierania tych keszy nie widać: OP506D,OP522C,OP522D, OP522E. Jakieś lekarstwo może ktoś zna?

A jeszcze pytanko: w ustawieniach można przypisać użytkownika OC, jak kolwiek bym nie wpisywał to zawsze zwraca mi komunikat: "UWAGA: Nie udało się pobrać identyfikatora z bazy Opencaching.pl - popraw nazwę użytkownika. Wielkość liter ma znaczenie." Próbowałem tez przypisać sąsiada i ten sam komunikat. Ta opcja jest aktywna?
Problem usunięty, tzn. jak pisałem wyżej ok 16:00-16:30 wszystkie skrzynki powinny być już zsynchronizowane z bazą OC, więc pojawią się na mapie planera i będzie można je dodawać bez błędów.

Druga sprawa - przypisywanie użytkownika OC: problem wynikał ze złej obsługi nicków ze spacją w środku. Teraz już powinno być ok (chociaż wielkość liter nadal ma znaczenie).
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ