Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

hiroaq
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 07 lutego 2010, 11:59
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: hiroaq »

Witam!!

Posiadam Garmin Dakota 10. W urządzeniu tym znajduje się plik geocache_visits.txt.
Zapisywane są tam znalezione skrzynki.
Moje pytanie brzmi: czy jak wykasuje zawartość tego pliku to można w jakiś sposób zaimportować znalezione skrzynki??
Przykład:
Idę z kolegą na kesze. Mam wgrane swoje znalezione jak i nie znalezione skrzynki. I niestety na mapie (znalezione) oznaczone są jako nie znalezione oraz nie mogę sobie ustawić filtru które skrzynki mają być wyświetlane w urządzeniu ( powód to pusty plik geocache_visits).
Myślę, że zrozumiecie o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: Żywcu »

Możesz skopiować istniejący plik i jako, że jest to plik tekstowy dowolnie go edytować (np. wzbogacać o dalsze znalezienia...), wtedy możesz "opróżnić" plik w giepsie a w razie potrzeby powrócić do starego.
W samym serwisie nie ma możliwości wygenerowania takiego pliku (nie stworzono takiej opcji), choć to oczywiście kwestia napisania odpowiedniego kawałka kodu, bo wydobycie z bazy nie powinno być problemem.

Swoją drogą też się z problemem spotkałem - keszuję wraz synem przy pomocy jednego ojejgona, a dorobek keszerski mamy różny. Kiedyś wgrałem "jego" gpx'a, bez edycji geocache_visits - oj działo się :mrgreen:
hiroaq
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 07 lutego 2010, 11:59
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: hiroaq »

Chciałbym mieć w tym pliku wszystkie znalezione dotychczas skrzyni. Wpisywać ręcznie powiadasz?? Przeszło 1000 skrzynek to trochę dużo
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: Żywcu »

A po co Ci wszystkie skrzynki w tym pliku? Przecież masz możliwość dowolnego kształtowania gpx'a. Mnie właśnie przeszkadzało posiadanie tam skrzynek gdy chciałem ich jeszcze raz szukać. W przypadku masowe dodawanie logów też jest ograniczenie wagi pliku (choć nie wiem czy 1000 keszy przekracza 50 KB).
hiroaq
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 07 lutego 2010, 11:59
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: hiroaq »

Wiem ze mogę jak to nazwałeś kształtować gpx-a, ale jak wgram swoje skrzynki znalezione to niestety w nawigacji widnieją jako nieznalezione ( zielona skrzyneczka) i nie wiem wtedy czy skrzynkę tą mam czy nie mam. Muszę wejść w logi i sprawdzić a trochę to wtedy męczące.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: Żywcu »

No ja właśnie o tym... - możesz nie pobierać znalezionych :idea:
hiroaq
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 07 lutego 2010, 11:59
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: hiroaq »

Ale ja chce mieć możliwość włącznie w każdej chwili widoku czy dana skrzynka jest znaleziona czy nie. A tak to wszystkie skrzynki mam na zielono chociaż je znalazłem
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: Żywcu »

Więc pozostaje Ci to co napisałem w pierwszej odpowiedzi lub molestowanie RT.
hiroaq
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 07 lutego 2010, 11:59
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: hiroaq »

A pomożesz mi Zywcu tylko w nazwaniem tego tematu bym mogł nazwać wątek na forum??
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: Żywcu »

Poszło na priv.
MardoQ
Wyjadacz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: MardoQ »

Szczerze to chwilę w ogóle zajęło mi wygenerowanie GPX tylko z skrzynkami znalezionymi przeze mnie. A chętnie też był chętnie pobrał taki geocache_visit.txt bądź znalazł sposób na przekonwertowanie np z GPX do txt
Choć sam ten plik txt wygląda bardzo podobnie do wpt tylko ma mniej pól, a to już w sumie można w arkuszu kalkulacyjnym przez import export zrobić w miarę szybko
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje
hiroaq
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 07 lutego 2010, 11:59
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Post autor: hiroaq »

To może mądrzejsze głowy coś wymyślą bo moja to kiepska w takich sprawach. Myśl tą wysłałem na priv do Steregopatyka.

A nie jest tak ze występuje jakiś problem podczas pobieranie gpxa ?? Ściągam gpxa tylko ze skrzynkami znalezionymi a w nawigacji pokazuje mi że są nieznalezione.

Ściągam plik gpx.gc skrzynek znalezionych i nawigacja widzi je jako skrzynki nieznalezione.
Nie wiem czy mogę o tym pisać ale nijaki SPIDER z innego forum podpowiedział że może jest jakiś błąd na stronie przy ściąganiu gpxa że nawigacja pokazuje znalezione jako nieznalezione.
Podesłał mi On plik gpx.gc moich skrzynek i jak wgrałem plik do nawigacji to nawigacja widziała prawidłowo. To znaczy pokazała skrzynki znalezione jako znaleziona a nie jako nieznalezione.
ODPOWIEDZ