Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

luftmause
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: środa 02 maja 2012, 12:32
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: luftmause »

ok,załapało.przy poleceniu wypakuj wybierałem co prawda garmina,ale teraz zadziałało poprawnie po wyjęciu karty
dzięki
jeszcze jedno.czy da sie jakoś wykorzystać karte pamięci?
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: miklobit »

luftmause pisze: jeszcze jedno.czy da sie jakoś wykorzystać karte pamięci?
Na inne dane jak najbardziej: na mapy, zdjęcia z aparatu ( jak masz wersję do focenia ).
mash
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2012, 12:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: mash »

Hej. może komuś oszczędze roboty, albo szukania.

Jdownloader nie działa, bo pliki wygenerowane do ściągnięcia na garniaka (chyba nie wiem nie znam się) nie są jednym archiwem podzielonym na paczki wielkościowe (jak np jest w rapidshare) tylko klkoma paczkami jakby luzem. Bądź co bądź mi opcja z JDownloaderem nie bangla.

Ja to zrobiłem tak.
Jest taki dodatek do firefoxa co się zowi multi links. Po zaznaczeniu, kopiuje albo otwiera albo ściąga linki. Ze względu na to, jak pisałem wcześniej, te archiwa nie zachowują się jak jedno podzielone tylko jak po prostu archiwa to należy wybrać żeby otwożył wszystkie naraz. Tym samym jakby same zakolejkują się do ściągania.

Next program do rozpakowywania (u mnie stuffit expander) i w opcjach rozpakowywuj do podanego, konkretnego miejsca i buum, jest wszystko ładnie schludnie w jednym miejscu gotowe do przerzucania na maszynę
onradow
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 12:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: onradow »

Doc_with_the_dog pisze:A ja mam mały problem z wgrywaniem keszy na Oregona 450. Zastosowałem się do instrukcji zawartej w wątku i niestety 450 nie widzi mi zdjęć.
W moim przekonaniu robię wszystko dobrze, gdyż kilkakrotnie wczytywałem zdjęcia do "zaprzyjaźnionej" 550 i śmiga jak rakieta. Wie ktoś czym to może być spowodowane? Dodam, że na obu urządzeniach firmware to 5.00.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Edit: Teraz doczytałem, że potrzebny firmware od 5.3 wzwyż czy to prawda? Jeśłi tak to dlaczego w 550 chodzi na 5.0? ;)
Witam.Mam pytanie czy dotyczy to wszystkich zdjęci czy tylko oznaczony geotagiem
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: cichy »

Ja mam 550 i gdy miałem firmware to 5.00. to także nie widziałem zdjęć.
Na zaprzyjaźnionej 550 musiałeś mieć już firmware to 5.3 Chyba nie ma innego wyjaśnienia.
Obrazek
Obrazek
onradow
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 12:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: onradow »

tak ale ja mam soft 5.80 a wersja oprogramowania 6.00
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

zdjącia nie muszą mieć geotagu. Ale niektórych formatów zdjęć garmin i tak nie czyta, już mieliśmy problemy z tym przy kilku keszach. Prawie dwa lata doświadczenia z oregonem uczy jednego: Na garminie polegać nie można. Nigdy.
onradow
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 12:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: onradow »

A mógłbym prosić kogoś kto ma 450 o namiar na spoilera który napewno wchodzi razem z opisem
"ok dzięki znalazłem swój błąd ,-wgrywałem zdjęcia po rozpakowaniu do katalogu 'GPX' ,a powinienem do pamięci zew jaką jest gieps.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: ronja »

Czy coś się może pogryzło ze ściąganiem plików Garmina ? Dostaję je dzisiaj jako search.php, zamiast normalnego zip-a jak poprzednio.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Pawel brasia »

U mnie normalnie.
Wojtek, zainstaluj sobie przeglądarkę zamiast IE :lol:
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: ronja »

Specjalnie do obsługi OC zainstalowałem w domu Chroma. I właśnie na tym ulubionym cudzie się wysypało :twisted: Sprawdziłem dzisiaj w pracy na FF - chodzi bez problemu, również na tym niedobrym IE :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Pawel brasia »

Zwracam honor, rzeczywiście coś się sp... :(
chrome pobiera plik php, IE pobiera zip, ale po rozpakowaniu otrzymuję plik bez rozszerzenia, który trzeba ponownie rozpakować i dopiero otrzymuję katalog Garmin, ale zdjęć w nim nie ma :(.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
gwidon
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 grudnia 2012, 19:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: gwidon »

Witam, jestem od niedawna nie/szczęśliwym użytkownikiem 62s FW 4.30. Dokładnie przejrzałem cały wątek, zastosowałem radę ElGustaff odnośnie wyświetlania zdjęć w 62s ( zmiana w ustawieniu geocaching) , ale w dalszym ciągu nie mam opcji ,,pokaż zdjęcia'' w opisie keszy. W akcie desperacji ( mimo, że nie zalecane) wrzucałem plik GeocachePhotos na kartę pamięci,ale i tak zdjęcia znajdują się w Photo Viewer.
Reasumując, czy plik załaduję do pamięci wewnętrznej odbiornika, czy do pamięci zewnętrznej, to w dalszym ciągu nie mam opcji ,,pokaż zdjęcia''. Znajdują się one w Photo Viewer. Dlaczego tak się dzieje?
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: etnamars »

Witaj

62'ki to naprawdę fajna seria (tak tak, każda pliszka swój ogonek chwali) :D
Poza tym nie pada na forum pod jego adresem tyle nieprzyjemnych słów co pod adresem Oregonów i Dakot (pewnie wynika to z faktu, że naprawdę niewiele osób ich używa)
Ale do rzeczy:
Wgrywanie na kartę pamięci nie daje efektu, konieczne jest by zdjęcia były w pamięci wewnętrznej odbiornika .
Istotne jest zapewnienie by odpowiednie pliki znalazły się w odpowiednich katalogach, czyli po rozpakowaniu:
1. GPXy znalazły się w katalogu drive:\\Garmin\GPX\
2. Obrazki GeocachePhotos znalazły się w katalogu drive:\\Garmin\GeocachePhotos\

W windowsie wraz z zastosowaniem jakiegokolwiek zip'a można to w zasadzie zrobić kilkoma kliknięciami: po sciągnięciu dowolnej ilości plików zip GARMIN (GPX + zdjęcia) należy je wszystkie wypakować w jednym miejscu (zaznaczenie + prawym myszy Extract here/Wypakuj tutaj). Stworzony zostanie katalog folder:\Garmin\
który wystarczy przeciągnąć "na" folder Garmin w pamięci urządzenia. Windows pyta czy scalić te foldery, odpowiedź oczywiście twierdząca.
Jeśli dalej nie działa, spróbuj sprawdzić czy nie są ustawione jakieś dziwne atrybuty folderów albo inne straszne rzeczy.
nefryt
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: środa 02 maja 2012, 22:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: nefryt »

Witam. Od pewnego czasu mam problem z wgrywaniem keszy ze zdjęciami na oregona 450. Wgrywam przykładową paczkę z 50 skrzynkami. Po odpaleniu garmina wyświetla się tylko około połowa skrzyneczek. Nie istotne jest czy zgrywam skrzynki z Łodzi, Warszawy czy Olsztyna. Gdy zgram plik ze strony z samymi GPX wszystko działa bez problemu, ale wiadomo nie ma zdjęć. Dodatkową ciekawostką jest fakt iż pliki zgrane na komputer jakieś dwa miesiące temu po wypakowaniu na garmina działaja bez problemu - na mapie wyświetlaja się waypaiony i są do nich przypisane zdjęcia. Może występuje jakiś błąd podczas generowania plików GPX+zdjęcia? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać? Dodam tylko że reset garmina nic nie daje.
ODPOWIEDZ