Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

zgodnie z przewidywaniami - po wgraniu małopolski - 537 skrzynek - garmin się wogóle nie włącza. pokazuje się "loading photos" po czym wszystko śmiesznie, powolutku znika z ekranu, taki efekt wygaszania - przejścia od ekranu z napisem loading photos do "niczego" na ekranie.

Kolejny gniot od Garmina. Ta firma nic porządnie nie jest w stanie wykonać.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Mało tego, dostaję informacje, że są problemy z "odwieszeniem" go. Coś czuję, że trzeba będzie tę funkcjonalność usunąć z głównego serwisu, zanim sobie wszyscy Garminy popsują :-/
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

trzeba usunąć cały folder GeocachePhotos z katalogu głównego pamięci wewnętrznej i wszystkie pliki .gpx pobrane w paczce z opencaching z folderu GPX.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Póki co, udało się nam wyizolować przypadek testowy. Wiesza się po wgraniu tego pliku:
http://dl.dropbox.com/u/2442880/OP419C.zip

Poprawiłem w OKAPI "na szybko" tak, żeby nie było opisów zdjęć. Wtedy prawdopodobnie Garmin nie zawiesi się. W pliku powyżej opisy są, i to długie, z tego pewnie wynika błąd.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Dwie sprawy:

1. Mam instrukcję naprawienia dla Dakota 20 (dla tych co nie mogą włączyć i nie mają JAK usunąć GeocachingPhotos - ja byłem w takiej sytuacji): Odłącz GPS od kompa, następnie wciśnij i cały czas trzymaj wciśnięty klawisz uruchamiania. 10 sekund później, nadal trzymając, podłącz do komputera, po 20 kolejnych sekundach Garmin powinien się zamontować jako dysk. Wtedy możemy póścić klawisz uruchamiania. Następnie wchodzimy w ten zamontowany dysk i usuwamy folder GeocachingPhotos. Odłączamy Garmina i uruchamiamy ponownie - u mnie działa.

2. Zmieniłem w OKAPI tak, że teraz opisy zdjęć nie są dołączane. To właśnie długie opisy zdjęć prawdopodobnie powodowały zawieszenie się Garmina. Powinno już działać ok. Możecie przetestować znów na wielu skrzynkach.

EDIT: Dodałem z powrotem opisy zdjęć - ale tym razem w opisie kesza, zamiast w nazwie pliku. Mało to wygodne może, ale przynajmniej odbiornika nie zawiesi. Jak dostanę od Garmina specyfikację jakąś konkretniejszą co do dozwolonych nazw plików, to postaram się przywrócić opisy pod obrazkami.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Limak »

Limak pisze:(...) nie działa pobieranie w "zgromadzone poszukiwania", gdy keszy jest więcej niż 50 (tzn z dodatkowej podstrony).
Już naprawiłem - "zgromadzone poszukiwania" działają. Dodałem też link w "obserwowanych", bo zapomniałem, że obserwowane też można pobierać;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Limak »

Nie sprawdziałem, bo nie mam takiego oregona, ale z tego co wyczytałem, ta funkcja nie działa w Oregonach x00, tzn 200, 300, 400i, 400c i 400t... Poniżej tabelka na jakich Garminach to działa (w nawiasie wymagany firmware):

Garmin Montana 600 (fw ≥ 3.80)
Garmin Montana 650 (fw ≥ 3.80)
Garmin Montana 650t (fw ≥ 3.80)

Garmin Oregon 450 (fw ≥ 5.30)
Garmin Oregon 450t (fw ≥ 5.30)
Garmin Oregon 550 (fw ≥5.30)
Garmin Oregon 550t (fw ≥ 5.30)

Garmin Dakota 10 (fw ≥ 5.10)
Garmin Dakota 20 (fw ≥ 5.10)

Garmin GPSMAP 78sc (fw ≥ 3.80)
Garmin GPSMAP 78s (fw ≥ 3.80)
Garmin GPSMAP 78 (fw ≥ 3.80)
Garmin GPSMAP 62st (fw ≥ 3.80)
Garmin GPSMAP 62s (fw ≥ 3.80)
Garmin GPSMAP 62 (fw ≥ 3.80)

Garmin eTrex 20 (fw ≥ 2.60)
Garmin eTrex 30 (fw ≥ 2.60)

Jeśli ktoś z was nie wie, jak wgrać najnowszy firmware do Garmina, to podaję linka do programu za pomocą którego się to robi:

Garmin WebUpdater
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2109
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: r00t7 »

a takie pytanko na szybko, da się zrobić tak by pobierać tylko spoilery, w sensie żeby był wybór, wszystko albo tylko spoilery ? znacząco zmniejszy to rozmiar paczki, bo czasem ktoś wrzuca po 10 zdjęć :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

paczki z 537 małopolskich keszy działają. :D :) :o :P :wink: :mrgreen:

na razie mam taką uwagę, że Quizy wyświetlają się jako multaki, (na mapie w oregonie skrzynki typu quiz mają ikonki multaków) przynajmniej w Małopolsce.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

i chyba jest to wina wygenerowanego gpxa, ściągnąłem jeden quiz i są tam tagi::

Kod: Zaznacz cały

<type>Geocache|Multi-Cache</type>
gpx gc dla tej samej skrzynki ma

Kod: Zaznacz cały

<type>Geocache|Unknown Cache</type>
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Limak »

r00t7 pisze:a takie pytanko na szybko, da się zrobić tak by pobierać tylko spoilery, w sensie żeby był wybór, wszystko albo tylko spoilery ? znacząco zmniejszy to rozmiar paczki, bo czasem ktoś wrzuca po 10 zdjęć :)
Padło już takie pytanie na fb - słuszna uwaga, jednak obecnie nie ma takiej możlwości. Mogę to dopisać, tylko mi wymyśl, jak linka nazwać i gdzie go umieścić, bo obok "GARMIN" już nie wejdzie... Musiałbym to w 2 liniach zrobić, a to już brzydko będzie wyglądać. Samych sposobów generowania pliku GPX też jest wiele, a w linkach są tylko 2 sposoby (GPX i GPX_GC), a własciwie to 3, bo w tym GARMIN jest jeszcze inaczej gpx generowany.
Lza pisze:paczki z 537 małopolskich keszy działają. :D :) :o :P :wink: :mrgreen:
Cieszę się:)
Lza pisze:
na razie mam taką uwagę, że Quizy wyświetlają się jako multaki, (na mapie w oregonie skrzynki typu quiz mają ikonki multaków) przynajmniej w Małopolsce.
Hmm, sprawdzimy.
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2109
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: r00t7 »

można wywalić GPX - bo to i tak nie śmiga na GPSach ładnie, a zamiast Garmin napisać PIC i PIC2 od Picture ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Limak »

r00t7 pisze:można wywalić GPX - bo to i tak nie śmiga na GPSach ładnie, a zamiast Garmin napisać PIC i PIC2 od Picture ;)
Właśnie z tymi GPX jest taki problem, że nie ma jednolitej specyfikacji. Jest ogólny zarys jak ma GPX wyglądać, ale każdy producent urządzeń GPS oraz programów np. na androida nieco inaczej obsługuje ten format, albo używa różnych tagów XML. Dlatego tego GPX-a można generować na 30 sposobów. Ten który jest w linku "GPX" gdzieś tam pewnie dobrze działa (nie wiem akurat kto pisał ten eksport do tego formatu, ale jest pewnie zgodny z czyjąś specyfikacją). GPX_GC jest dostosowany do standardu gc.com, w sensie ma taką samą strukturę jak pliki pobrane z tamtej strony. Stąd np. na garminach oraz np w GSAK-u dobrze działają. (garmin)opencaching.com ma jeszcze swoją specyfikację i ich GPX też inaczej wygląda. Ten gpx w linku GARMIN został tak dobrany, by najlepiej się wyświetlał w urządzeniach garmina (zawiera takie elementy XML z których garmin potrafi korzystać).

A co do tego "multi-cache" jako quiz, to jest tak dlatego, że w OKAPI (za pomocą którego generowany jest gpx wewnątrz pliku ZIP) Wojtek założył, że typy kesza bedą zgodne z geocaching.com, a tam nie ma czegoś takiego jak "quiz". Ale można rozważyć zmianę, dlatego, bo np na oc.com jest "zagadka";) To już Wojtek by się musiał wypowiedzieć, bo on ostatnio mocno analizuje różne standardy plików GPX.
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2109
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: r00t7 »

quiz lepiej wygląda jako znak zapytania, inaczej będzie się myliło ;)

no i jak coś się uda to będę niezmiernie wdzięczny za wersję z samymi spoilerami ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Ranwers »

Limak pisze:[...]obok "GARMIN" już nie wejdzie... Musiałbym to w 2 liniach zrobić, a to już brzydko będzie wyglądać.[...]
U mnie "GARMIN" już się zawija i nie wygląda jakoś strasznie brzydko... poza tym ma być przede wszystkim użytecznie, a potem ładnie :D
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowanie:
r00t7
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ