Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

To raczej pytanie do producenta :-) (http://www.garmin.com/en-US/company/facilities)
gagu
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 marca 2013, 08:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: gagu »

Witam,
Mam 62sc i w profilu geokeszowym przy otwarciu skrzynki nie mam opcji "pokaż zdjęcia", Jak to uruchomić? Wgrywałem gpx+zdjęcia do: garmin/gpx i normalnie na mapie wyświetlają się skrzynki opisy podpowiedzi itd., ale zdjęć nie ma. Jedna skrzynkę podgrałem tak jak ktoś tu radził, gpxa do gpx a zdjęcia do geocache photos, ale i tak to nic nie pomogło, dalej nie mam dostępu do zdjęć z poziomu skrzynki, zostaje szukanie z photo viewera, co czasem denerwuje a nawet ... :). Rozwiązał to ktoś jednoznacznie? Bo szukając po forum trudno mi się odnaleźć.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

Twojego modelu nie ma na liście:

Garmin Montana 600/650 (fw. 3.80)
Garmin Oregon 450/550 (fw. 5.30)
Garmin Dakota 10/20 (fw. 5.10)
Garmin GPSMAP 78/62 (fw. 3.80)
Garmin eTrex 20/30 (fw. 2.60)
Więc pewnie nie obsługuje geocachingu ze zdjęciami, chociaż http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=5559 mówi, że obsługuje. Zacznij od sprawdzenia czy Twoje urządzenie ma tą funkcjonalność, sprawdź czy masz aktualny firmware, a potem postępuj zgodnie ze wskazówkami które się wyświetlają przy pobieraniu plików:
Pobrać wszystkie powyższe pliki .zip
Podłączyć urządzenie Garmin Montana / Oregon / Dakota / 62 / 78 / eTrex za pomocą kabla
Rozpakować wszystkie pliki do katalogu głownego pamięci wewnętrznej urządzenia
gagu
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 marca 2013, 08:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: gagu »

A jak sprawdzić to firmware i kiedy będę wiedział, że jest aktualny? Urządzenie kupiłem 2 m-ce temu. Jestem lewy z informatyki :).
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

zainstalować baseCamp (ze strony garmina), uruchomić i podpiąć urządzenie do kompa, program sam wykryje i zapyta o aktualizację. Gdyby chciał aktualizować, pamiętaj żeby mieć włożone świeże baterie.
Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Jano »

Model 62sc obsługuje fotki. Myk polega na tym, że zdjęcia w Garminie (każdym, który to obsługuje) należy wgrać do katalogu Garmin/GeocachePhotos. Po rozpakowaniu zipa mamy dwa katalogi: GeocachePhotos i GPX. Ten pierwszy kopiujemy "jak leci" do katalogu Garmin w pamięci wewnętrznej garmina (nie na kartę!). Pliki z katalogu gpx kopiujemy do Garmin/Gpx - tu bez znaczenia czy do pamięci wewnętrznej, czy na kartę. Jak to u Garmina, z niewiadomych powodów zdjęcia działają tylko, gdy są umieszczone w pamięci wewnętrznej.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
gagu
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 marca 2013, 08:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: gagu »

Próbowałem tak robić./ Cały folder geocahce photos ładujemy do takiego samego folderu w garminie, czy tylko kopiujemy zdjęcia, bo tych folderków ze zdjęciami jest trochę po rozpakowaniu.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Pawel brasia »

gagu pisze:Próbowałem tak robić./ Cały folder geocahce photos ładujemy do takiego samego folderu w garminie, czy tylko kopiujemy zdjęcia, bo tych folderków ze zdjęciami jest trochę po rozpakowaniu.
Cały folder geocahce photos ładujesz do folderu garmin.
Czyli powinneś mieć:

Kod: Zaznacz cały

Garmin
    /jakieś foldery ;)
    / Geocahephotos
        /1
        /2
        /3 ...itd
    /GPX
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
gagu
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 marca 2013, 08:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: gagu »

Czyli po rozpakowaniu kopiujemy same jpgi z folderów i wrzucamy wszystko do jednego geocachephotos?
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: picek »

gagu pisze:Czyli po rozpakowaniu kopiujemy same jpgi z folderów i wrzucamy wszystko do jednego geocachephotos?
Nie, zostawiasz strukturę katalogów
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
gagu
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 marca 2013, 08:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: gagu »

Czyli po rozpakowniu gpxa otwieramy folder geocachephotos i kopiujemy foldereki? Bo się właśnie zastanawiałem, że jak będziemy kopiować cały geocachephotos do folderu to każdy kolejny będzie zapisywał się na nim i w rzeczywistości komp bedzie sie bytac czy zastapić plik, bo nazwa ta sama. A czy każdy GPX po otarciu folderu geocache photos ma inna nazwę?
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: picek »

Jak wypakujesz ZIPa to masz folder Garmin. W nim masz foldery GPX i GeocachePhotos. Kopiujesz te dwa foldery z folderu Garmin i wrzucasz na nawigację do katalogu:
[Urządzenie]:\Garmin\
Czyli kopiujesz je do istniejącego katalogu w Twoim Garniaku - do istniejącego katalogu o nazwie Garmin.
Podkatalogów i plików nie ruszasz.

Prawdopodobnie w [Urządzenie]:\Garmin\ masz już katalog GPX i pliki .gpx się do niego dorzucą. Tego z fotkami ja chyba "domyślnie" nie miałem katalogu, więc kopiowanie go utworzyło.

Nie wiem, co w tym trudnego i jak to prościej wytłumaczyć. Wyżej nawet ktoś Ci wrzucił jak będzie drzewko katalogów wyglądać...
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
gagu
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 14 marca 2013, 08:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: gagu »

Tak robiłem, ale jak na razie nie wyskakuje mi funkcja pokaż zdjęcia gdy chodzę w skrzynkę na garminie. Nie wiem, poprzerzucam raz jeszcze i powiem czy pomogło coś. Wam normalnie pokazuje button "pokaż zdjęcia" w skrzynce?
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: picek »

gagu pisze:Tak robiłem, ale jak na razie nie wyskakuje mi funkcja pokaż zdjęcia gdy chodzę w skrzynkę na garminie. Nie wiem, poprzerzucam raz jeszcze i powiem czy pomogło coś. Wam normalnie pokazuje button "pokaż zdjęcia" w skrzynce?
Ja mam tak (eTrex 20), że jak już mam ustawioną skrzynkę jako punkt docelowy to jak wcisnę przycisk Menu mam opcje "Próba wpisu", "Pokaż opis", "Pokaż dzienniki", "pokaż podpowiedź" itp. żeby zobaczyć fotki muszę wejść w "Pokaż opis" i tam wcisnąć przycisk "Menu" raz jeszcze. Wtedy wyświetla mi się 2 opcje. Nie pamiętam "górnej" ale "dolna" to "pokaż zdjęcia" czy coś w tym stylu.
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Pawel brasia »

Też z pamięci, górna to chyba "pokaż wskazówkę".
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ