Strona 1 z 2

HTC Wildfire - Nawigacja

: środa 28 grudnia 2011, 18:47
autor: Kuban
Witam od przed wczoraj jestem posiadaczem wyżej wymienionego telefonu i szukam do niego jakiejś aplikacji-nawigacji, gdzie będę mógł wpisać współrzędne w formacie używanym na oc.pl WGS84. Nie mam konkretnych wymagań, może być mapa, może być kompas. Nie znam się zbyt bardzo na tym więc liczę na waszę porady. Pozdrawiam

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: środa 28 grudnia 2011, 19:11
autor: r00t7
polecam Locusa, wersję PRO + dodatki, mapki ściągasz ile chcesz i jakie chcesz. A dzięki dodatkom możesz dodawać skrzynki z opisami. Fotki pobierają się jeśli masz ustawione połączenie internetowe w komórce.

+ do tego jakiś kompas (pełno tego w markecie). Albo prosty GPS status do określania swojej pozycji

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: środa 28 grudnia 2011, 20:46
autor: Michu4000
Możesz też wypróbować Trekbuddy. Jest znacznie uboższy w funkcje, ale za to prostszy w obsłudze imho.

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: środa 28 grudnia 2011, 20:50
autor: gczarnocki
Na swoim telefonie z Androidem używam niezbędnego trio - Locusa (niestety w wersji Free), GPS Status & Toolbox oraz GPS Averaging. Pierwszy program to istny kombajn - pozwala na ściągnięcie map na telefon i używanie ich offline, przez co oszczędzasz pakiet internetowy. Posiada mnogą ilość funkcji, począwszy od kompasu, radaru, poprzez pełną obsługę plików GPX GC (wraz ze zdjęciami, spojlerami, wpisami do logów), na rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) skończywszy. Być może pomyślisz, że jestem fanatykiem i w samych superlatywach oceniam program. - A gdzie jego wady?, spytasz. Otóż przez 3 miesiące intensywnego użytkowania tego programu - nie znalazłem. Autor naprawdę wykonał kawał ciężkiej roboty, co objawia się w app'ce o wzorowej wręcz ergonomii. GPS Status & Toolbox - kolejny kombajn, tym razem sam kompas & radar. Więcej parametrów GPS, ale równie dobrze można zastąpić go samym Locusem. Ostatni program to GPS Averaging - program niezbędny do uśredniania współrzędnych GPS, pozwala naprawdę przykręcić dokładność do 2-3 m. Serdecznie polecam.

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: czwartek 29 grudnia 2011, 11:34
autor: Kuban
Udało mi się ściągnąć locusa free pytanie tylko mam takie program GPS Averaging jest w jakiś sposób kompatybilny z Locusem? Zaraz zaczynam ściąganie, po testuje i jak będę miał jeszcze z czymś kłopot to się zapytam. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: czwartek 29 grudnia 2011, 13:05
autor: gczarnocki
Witaj. Jeżeli chodzi ci o współpracę Locusa z GPS Averaging - to tak, te programy są kompatybilne i dość ścisło można je powiązać. Otóż ja, na przykład, dodałem po prawej stronie pasek z często używanymi funkcjami (np. nagrywanie trasy, kompas/radar, a także dostęp do programów GPS S&T oraz GPS Averaging). Przez co nie muszę wychodzić z Locusa, by mieć stały dostęp do obu programów. Co więcej, GPS Averaging, o ile mnie pamięć nie myli, może uśrednione koordynaty od razu umieścić w Locusie, a potem to już robisz co chcesz. Grupujesz, kasujesz, dodajesz, eksportujesz, and so on. :)

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: piątek 30 grudnia 2011, 14:25
autor: Rydzol
gczarnocki pisze:dodałem po prawej stronie pasek z często używanymi funkcjami ... a także dostęp do programów GPS S&T oraz GPS Averaging. Przez co nie muszę wychodzić z Locusa, by mieć stały dostęp do obu programów.
Jak do tego paska dodać dostęp do GPS Averaging?

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: piątek 30 grudnia 2011, 16:30
autor: gczarnocki
Nie wiem, czy dodałeś już pasek, czy nie - zacznę więc od początku. Uruchamiamy Locusa, naciskamy fizyczny przycisk Menu, dalej: Functions - Add new button, zjeżdzamy na dół do sekcji Co-apps i wybieramy GPS Averaging. Powinieneś mieć przy tekście czarny "tick" - to znak, że Locus wykrył program. Tak samo postępujesz, gdy chcesz dodać przyciski do innych programów, czy funkcji. Dłuższe naciśnięcie danej ikony aplikacja pozwoli ci na jej usunięcie.

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: piątek 30 grudnia 2011, 23:36
autor: Rydzol
To może tak: mam wersję 1.5.1. Jak wciskam menu to mam: "narzędzia" i "ustawienia". I ani tu ani tu nie ma możliwości dodania aplikacji do prawego paska.

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: sobota 31 grudnia 2011, 13:34
autor: gczarnocki
Na ekranie głównym Locusa naciśnij jego ikonę (w lewym górnym rogu) - MUSI wyświetlić się Tobie 6 kolejnych ikon - GPS, Data, Maps, Functions, Locus i Settings. Jeżeli dalej tak nie ma, odinstaluj bieżącą wersję i zainstaluj aplikację ponownie używając Marketu. Używam tego programu od dobrych kilku miesięcy i nic się w tej kwestii od początku nie zmieniło.

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: sobota 31 grudnia 2011, 13:51
autor: Rydzol
No tak, zgadza się, to to jest. Tylko dalej nie wiem jak dodać skrót do tej aplikacji w pasku po prawej stronie.

Odp: HTC Wildfire - Nawigacja

: sobota 31 grudnia 2011, 16:03
autor: zbyszaty
Klikasz opcję Narzędzia i następny to add new button

Wysłane z mojego Dell Streak za pomocą Tapatalk

Re: Odp: HTC Wildfire - Nawigacja

: sobota 31 grudnia 2011, 17:24
autor: Rydzol
zbyszaci pisze:następny to add new button
no i takiej możliwości w narzędziach nie mam :/

Odp: HTC Wildfire - Nawigacja

: sobota 31 grudnia 2011, 18:28
autor: zbyszaty
Wysłane z mojego Dell Streak za pomocą Tapatalk

Re: HTC Wildfire - Nawigacja

: sobota 31 grudnia 2011, 19:12
autor: Rydzol
tak jak pisałem - w mojej wersji tego nie ma. Nie mam trzech ostatnich opcji z tego menu a zamiast "add new button" mam "ustawienia prawego panelu" - tam jednak mogę jedynie wybrać skrót do opcji tego właśnie menu.