Strona 1 z 3

[WindowsPhone] co do keszowania?

: czwartek 24 listopada 2011, 21:28
autor: brasia
Jaki program polecacie do szukania keszy?
Znalazłem o nazwie GPS, jednak nie jestem w pełni zadowolony.
Zalety:
  • darmowy
  • szybko pokazuje pozycję z dużym przybliżeniem
  • na mapie wskazywany jest okrąg, który określa dokładność w miarę znajdywania kolejnych satelit robi się coraz mniejszy
  • pokazuje kierunek marszu i kierunek w którym jest kesz
Wady:
  • niestety można wpisać tylko jedną skrzynkę
  • czasami wpisywanie a raczej wymazanie starego wpisu jest trudne (ciężko trafić w odpowiednie miejsce na ekranie)
  • niekiedy po wpisaniu współrzędnych coś zostaje "zjedzone" i kesz okazuje się... w Afryce
Czy ktoś używa i mógłby polecić jakiś program? Darmowy, bo nie wiem, czy będę miał telefon dłużej niż miesiąc.

I do bazy Filipsa też jakiś czytnik by się przydał :)

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: czwartek 24 listopada 2011, 23:20
autor: zbyszaty
Spróbuj Cachebox, na WM 6.5 działał, więc może i tu też zadziała. Na HTC też niby w oryginalnym ROMie mam Windows Phone, a tak naprawdę to Windows Mobile 6.5 :)
Zalety programu to: zdjęcia i opisy skrzynek offline, podstawowa mapka też offline, no i ogólna przejrzystość programu.
Wadą jest błąd przy imporcie GPX z dodatkowymi waypoint'ami .
Gdzieś na forum przewija się temat programu.

Zbycho

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: piątek 25 listopada 2011, 19:27
autor: brasia
zbyszaci pisze:Spróbuj Cachebox, na WM 6.5 działał, więc może i tu też zadziała...
Niestety brak takiego programu.
Przy okazji, zainstalowałem program "GPS Share", można wpisać sobie wiele punktów, ale: wpisywać można ręcznie na telefonie, wpisując program akceptuje przecinki a na klawiaturze jest kropka. W wyniku tego wpisane współrzędne są "poprawiane" przez program i możemy trafić w miejsce oddalone o kilkadziesiąt metrów. Jednym słowem porażka.

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: piątek 25 listopada 2011, 21:14
autor: krystiant
brasia pisze:I do bazy Filipsa też jakiś czytnik by się przydał
To w Windows Phone nie ma przeglądarki internetowej?

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: sobota 26 listopada 2011, 21:04
autor: brasia
krystiant pisze:To w Windows Phone nie ma przeglądarki internetowej?
Oczywiście, że jest. Kiedy jest się w zasięgu to oczywiście nie ma problemu, ale wiele jest miejsc, gdzie keszą są a zasięg nie.
Niestety na WindowsPhone nawet porządny czytnik ebooków cięzko znaleźć. Najlepszy chyba jest isilo, niestety płatny. Do tego jeszcze dochodzi brak dostępu do plików.

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: sobota 26 listopada 2011, 21:42
autor: pan_ryba
brasia pisze:
krystiant pisze:To w Windows Phone nie ma przeglądarki internetowej?
Oczywiście, że jest. Kiedy jest się w zasięgu to oczywiście nie ma problemu, ale wiele jest miejsc, gdzie keszą są a zasięg nie..
Koledze chodziło o to, że baza filipsa wymaga właściwie tylko przeglądarki. No bo to zestaw stron html, który odczytujesz z karty/pamięci urządzenia.

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: niedziela 27 listopada 2011, 20:07
autor: brasia
pan_ryba pisze:Koledze chodziło o to, że baza filipsa wymaga właściwie tylko przeglądarki. No bo to zestaw stron html, który odczytujesz z karty/pamięci urządzenia.
Nie pisałem wcześniej, mam HTC Mozart, gdzie nie ma dostępu do karty pamięci ani softwarowo ani fizycznie.
Po pierwsze trzeba jakoś wgrać bazę na kartę i przeglądarce trzeba "pokazać" tą bazę, czyli wpisać jakiś adres. Niestety jest to trudniejsze niż w najtańszych Chińskich wynalazkach.

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: niedziela 27 listopada 2011, 22:14
autor: pan_ryba
U huhu... Poczytałem sobie trochę o tym telefonie i systemie. Faktycznie brak jakiegokolwiek dostępu do systemu plików. Aż brzmi to niedorzecznie. Będziesz pewnie musiał poczekać na jakąś hack-poprawkę ;)

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: wtorek 29 listopada 2011, 13:04
autor: Krysiul
Nie chcę tutaj toczyć świętych wojen systemowych, ale powiedziałbym, że tego bym się spodziewał bo telefonie z Windows Phone, choć z drugiej strony po HTC już nie ;)

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: sobota 04 lutego 2012, 14:49
autor: Layio
Sprawdźcie tę aplikację - Outdoor Navigation http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/ ... 237de2db9e
Jest dość droga, ale dostępna jest też darmowa wersja z ograniczeniami. W opisie napisali, że jest możliwość importu danych GC w formatach LOC, GPX i KML (tylko nie wiem jak to się ma do zamkniętego systemu plików w WP7). Mimo wszystko warto przetestować wersję darmową, może akurat okaze się dobra, a 17 zł to znowu nie majątek.

edit: na stronie aplikacji jest informacja, że pliki GC można importować, ale tylko z konta dropbox (co wymaga pełnej wersji).

Odp: Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: niedziela 05 lutego 2012, 10:52
autor: brasia
Layio pisze:Sprawdźcie tę aplikację ...
Zrezygnowałem z WP przeszedłem na androida :) mam nadzieję że z pozytywnym efektem.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: niedziela 05 lutego 2012, 19:56
autor: Limak
pan_ryba pisze:U huhu... Poczytałem sobie trochę o tym telefonie i systemie. Faktycznie brak jakiegokolwiek dostępu do systemu plików. Aż brzmi to niedorzecznie. Będziesz pewnie musiał poczekać na jakąś hack-poprawkę ;)
To nie brzmi niedorzecznie, tylko taka jest cała filozofia działania tego systemu - każda aplikacja, ma dostęp do tak zwanego "isolated storage" - to przestrzeń na dysku do której można zapisywać pliki, oraz odczytywać pliki, ale wyłącznie stworzone/pobrane przez tą aplikację, więc zgadza się, fizycznie na ma dostępu do systemu plików. Każda aplikacja ma swój "folder" (stąd nazwa "isolated") i nie ma takiej opcji, by odczytać dane z innego miejsca na dysku. Nie wiem co w tym dziwnego - dokładnie taka sama filozofia działania jest we wszystkich urządzeniach z iOS, więc to żadna nowość - jedyne co może dziwić, to fakt, że MS poszedł tą drogą. Isolated storage jest lepsze z punktu widzenia bezpieczeństwa (cała aplikacja działa w sandboxie), jednak praktycznie utrudnia pisanie aplikacji, bo to dość kłopotliwe, że np. w programie nie mogę wczytać pliku GPX sciągniętego przez przeglądarkę. Całe szczęście, nie ma limitu zajętości plików w isolated storage (tzn domyślnie jest, ale istnieje możliwość zwiększenia go). Można też tworzyć bazy danych (SQL Server CE), jednak również w trybie "isolated storage", a więc dana aplikacja, może mieć dostęp wyłącznie do baz danych, które sama stworzyła.

P.S: Ciekawostka - aby na wp7 z jednej aplikacji przesłać jakiś plik/informację drugiej aplikacji (na tym samym telefonie oczywiscie), jedyną opcją jest skorzystanie z webserwisów (i to w dodatku za pośrednictwem specjalnego serwera MS (push notification server), bo ze względów bezpieczeństwa aplikacja nie może otwierać żadnych portów do nasłuchiwania komunikacji)! Np. powiedzmy że mamy program Locus na wp7 i "awaryjny GPX" by Wrygiel, to po ściągnięciu pliku GPX przez awaryjny GPX, Locus nie ma dostępu do tego pliku i aby go otrzymać, obydwa programy, musiały poprzez internet i webserwisy skomunikować się i przesłać sobie plik przez sieć (!), nawet jak plik leży "folder obok" na dysku telefonu...No ale na iphonach to standard, od wielu lat, więc w czym problem ;)

P.S.2: a co do fajnej apki na wp7 do keszowania, to właśnie "popełniam" jakieś testowe apki na ten system (testuje na emulatorze, bo telefonu nie mam), więc w niedalekiej przyszłości powinno powstać coś sensownego do obsługi oc.pl ;)

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: wtorek 07 lutego 2012, 23:20
autor: marcinek9
jak większość ludzi zrezygnowałem z WP na rzecz androida i jestem zadowolony póki co ;)

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: sobota 03 marca 2012, 10:08
autor: Zabek
P.S.2: a co do fajnej apki na wp7 do keszowania, to właśnie "popełniam" jakieś testowe apki na ten system (testuje na emulatorze, bo telefonu nie mam), więc w niedalekiej przyszłości powinno powstać coś sensownego do obsługi oc.pl ;)
Czekamy na rezultaty. Jak na razie zamierzam przetestować tego Outdoor Navigation. :D

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

: sobota 03 marca 2012, 13:41
autor: psenka
Hello gyus, sorry for english here but I have good news for you. I have published the new version of the Windows Phone 7 app (GeoBasic), newly with the support of opencaching.pl site. You can search for the caches directly from your device in the nature without any gpx home preparations or similar annoying activities. Please download it from Marketplace and use if freely. For more information, please follow the product site http://psenicny.wordpress.com/geobasic/.
Happy geocaching.