[Android] OpenCachingFun

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zeyomir
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 października 2011, 16:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

[Android] OpenCachingFun

Post autor: zeyomir »

Witam wszystkich geocacherów ;)
Chciałbym się dzisiaj z Wami podzielić aplikacją do geocachingu na androida swojego autorstwa. Nie będę się rozpisywać, ponieważ wszystko można przeczytać tutaj.

Obrazek
OpenCachingFun v0.3

W skrócie:
  • aplikacja jest (i zawsze będzie) darmowa
  • jej głównym założeniem jest możliwość pozostawania całkowicie offline w terenie, a co za tym idzie
  • zawsze ściąga skrzynki na telefon, by można je było przeglądać bez dostępu do internetu
  • pokazuje odległość i kierunek do skrzynki
  • pozwala filtrować/przeszukiwać listę ściągniętych skrzynek
Aplikacja jest w trakcie rozwoju- nie jest jeszcze "w pełni funkcjonalna", ale nowe ficzery pojawiają się dość często (ostatnio aktualizacje są mniej-więcej raz na tydzień)

Najważniejsze rzeczy których nie ma (ale niedługo się pojawią):
  • zaliczanie skrzynek
  • podgląd skrzynek na mapie
  • "nawigacja" do skrzynki w postaci kompasu
Rzeczy których nie ma i nigdy nie będzie:
  • kolorowy i słitaśny interfejs
  • opłaty, reklamy ;)
Obrazek
==>Download<== (tak, aplikacja nie znajduje się w markecie, wyjaśnienie w linku powyżej; oznacza to też, że trzeba mieć włączoną instalację aplikacji z nieznanych źródeł- menu-> ustawienia-> aplikacje-> nieznane źródła)

Wszelkie sugestie i komentarze są mile widziane :)
Za ten post autor zeyomir otrzymał podziękowania (total 3):
r00t7redfoxsiersciuch122
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: miklobit »

Tylko się można cieszyć że nowe aplikacje korzystające z API powstają.
Ale twoja na razie mi nie działa .
Wpisałem promień pobrania skrzynek, z menu wybrałem opcję odczytu współrzędnych ( czemu ta opcja jest schowana do menu - nie każdy się domyśłi ), pokazał się pasek pobierania , program pobrał ponad 100 skrzynek i na końcu dostałem komunikat "Pobrano 0".
O co może chodzić ?
( Samsung Galaxy Tab, android 2.2 ).
Awatar użytkownika
zeyomir
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 października 2011, 16:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: zeyomir »

Pobierz jeszcze raz- tak to jest jak się chwilę przed publikacją dopisuje coś na szybko ;P Przepraszam za to.
Co do 'schowania' opcji- w mini pomocy jest wszystko opisane ;).
A jest akurat tam, ponieważ nie chciałem dodawać kolejnych rzeczy do głównego interfejsu, który i tak moim zdaniem jest już trochę przeładowany- co nie oznacza, że tak będzie wiecznie ;). Pewnie kiedyś się wezmę za odświeżenie UI to stanie się bardziej intuicyjny...
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: miklobit »

Teraz pobieranie działa :D .
Na razie program jest całkiem fajną bazą danych.
Jak będzie mapa, kompas i logowanie to już będzie full wypas.
Co do logowania to dobrze by było, żeby to nie musiało działać on-line.
Tzn. żeby logowanie znalezień i transfer na serwer były rozdzielone na dwie operacje.
Jeśli jest zasięg sieci, to program powinien próbować przesłać od razu, a jeśli nie ma to komunikat że trzeba potem użyć opcji synchronizacji.
Co do UI to ładny wygląd i ergonomia to wg mnie dwie różne rzeczy.
Brak zdolności graficznych do robienia obrazków chyba nie wyklucza tego, że możesz zrobić wygodny dla użytkownika layout ekranów.
Jeszcze warto pomyśleć o tym że nie ściągać za każdym razem wszystkich danych , tylko te które zmieniły się od ostatniego importu, albo
wg ustawień ( np jeśli skrzynka była importowana w ciągu ostatnich x dni , to nie jest importowana ponownie )
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: Limak »

O, ciesze sie ze w koncu sie,zdecydowales pokazac program szerszej publicznosci niz tylko mnie;)

Co do wpisow offline, to dobry pomysl - jal nie ma polaczenia, to apka by w pamieci trzymała wpisy i dopiero jak bedzie net to wysylala logi na oc.pl - w koncu zalozenie tego programu jest zupelnie inne niz oc for android by 64, czyli praca offline w terenie.

Send from Samsung Galaxy S (using TapaTalk)
Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: maryush »

Super ;)
Jak tylko będzie mapa to zaraz się nią będę bawił. Reszta fajna i pożyteczna, ale musztomieciem jest przede wszystkim mapa.
Awatar użytkownika
zeyomir
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 października 2011, 16:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: zeyomir »

Co do wpisów offline to tak właśnie zamierzałem to rozwiązać- będzie można 'zaliczyć' skrzynkę nie mając nawet autoryzacji w swoim koncie dla aplikacji, bo wszystko zapisywane jest lokalnie do bazy. Stąd też (na razie nieaktywny) przycisk 'wpisy do logbooków' w menu ;).
Potem przychodzimy do domu, łapiemy wifi i klikamy synchronizuj, co wysyła nasze logi. Jeśli zostały poprawnie zapisane w bazie oc.pl to czyści ich lokalne wersje.

Co do ergonomiczności interfejsu- nad tym popracuję, ale dodanie kolejnych funkcjonalności ma na razie większy priorytet.

Co do eliminacji ściągania kilka razy tych samych danych- na razie po prostu nie zapisuję do bazy skrzynek które już tam są (a co za tym idzie, nie ściągam też ponownie ich zdjęć). Nie przewidywałem możliwości 'aktualizacji' skrzynek w bazie (czyli dociągnięcia np nowych wpisów w logbooku, które pojawiły się od czasu kiedy pobraliśmy skrzynkę), ale pomyślę nad tym- jest to w sumie dość ciekawy problem :).

Mapy będą, spokojnie ;). Chociaż nie wiem na ile uda mi się zrealizować plan (na razie wygląda na to, że androidowe api googlemaps nie daje dostępu do wszystkich interesujących mnie funkcji), ale postaram się coś wymyślić, żeby 'było dobrze' ;). Na razie dostępna jest 'proteza'- w widoku skrzynki można skopiować współrzędne do schowka i wkleić ręcznie w dowolnym programie z mapami/nawigacją. Wiem, że średnio wygodne, ale tymczasowo lepsze to niż nic ;).
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: Pawel brasia »

Zainstalowałem program, ale nie mogę pobrać żadnej skrzynki :( W pierwszej chwili myślałem, że wpisuję źle współrzędne, ale ani po kodzie ani po nazwie nic nie wyszukuje.
(Samsung SG+, Android 2.3.6.)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 22 września 2011, 19:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: szanto »

Czy ktoś ma jakieś informacje o tym programie?
Zapowiadał się ciekawie ale to za mało.
Obrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
zeyomir
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 października 2011, 16:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: zeyomir »

Trochę czasu minęło odkąd pierwszy raz pochwaliłem się tutaj OCFun. Aplikacja przebyła od tamtego czasu długą drogę- tutaj garść zmian jakie przez ten czas zostały wprowadzone:
- skrzynki pobierać można na wiele sposobów (np po adresie)
- można też dodawać własne "skrzynki" (przydatne przy multakach i quizach)
- współrzędne można wpisywać w dowolnym formacie (stopnie/stopnie i minuty/stopnie, minuty i sekundy)
- pobrane skrzynki można podejrzeć na mapie
- najnowsza wersja została (wreszcie ;)) wyposażona w "kompas" prowadzący do wybranej skrzynki

Od jakiegoś czasu kod aplikacji jest otwarty i dostępny na githubie, a samą aplikację od około miesiąca znaleźć można na Google Play.

Zapraszam do pobierania i testowania :).
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: parlando »

U mnie jest problem przy próbie wprowadzania tekstu... Dotyczy to menu Dodaj skrzynki/ W pobliżu:
- po pierwsze, klawiatura sama nie wyskakuje
- po drugie, przy "ręcznym" wywołaniu tekst nie jest wprowadzany.
Awatar użytkownika
zeyomir
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 października 2011, 16:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: zeyomir »

Podaj proszę model telefonu i wersję systemu.
Miałem do tej pory jedno podobne zgłoszenie, ale nie udało mi się go zreprodukować ani na moim telefonie ani na żadnym emulatorze... obejście problemu to kliknięcie w drugie pole tekstowe a potem znowu w to pierwsze; Tymczasem stworzyłem notkę https://github.com/zeyomir/OpenCachingFun/issues/36 na tego buga i będę się starał dowiedzieć 'dlaczemu nie działa' i naprawić ;).
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: parlando »

ZTE Blade, 2.3.5.
Faktycznie po kliknięciu w pole współrzędnych pojawia się klawiatura.
Edit: wywala mi program przy pobieraniu keszów...
Awatar użytkownika
zeyomir
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 października 2011, 16:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: zeyomir »

chyba prościej będzie jak napiszesz mi maila, bo nie ma sensu zaśmiecać tutaj forum ;)
napisz proszę na zeyomir@gmail.com co dokładnie robisz, co gdzie wpisujesz etc
Seyonne
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: piątek 21 czerwca 2013, 10:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: Seyonne »

Mógłbym prosić o udostępnienie aplikacji do pobrania spoza Google Play, które w obecnej chwili nie mam pojęcia czemu mi nie działa ;)?
ODPOWIEDZ