[Android] OpenCachingFun

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: siersciuch122 »

Sprawdziłem problem wyżej i mam to samo, po wypełnieniu pól klikam dodaj no i apka się crashuje

Generalnie świetny pomysł i wykonanie za co dałem łapkę.
Proponował bym dodawanie gpx z karty pamięci, to było by takie uproszczenie gdy nie ma dostępu do neta/ wifi a ma się pobrane gpx-y na kartę no i może jakiś notatnik do keszy aby można było zapisać jakies swoje ewentualne spostrzeżenia co do skrzynek przed wyprawą :)


***EDIT***
Jeszcze raz spróbowałem i wiem w czym leży problem. Otóż trzeba dodawać pełne współżędne. Wcześniej napisałem jakiś ciąg liczb i stąd ten crash, spróbowałem jeszcze raz i to samo. apka poprawnie dodaje punkt tylko jeśli podane są poprawne koordy tj. np. 53 42.157, 47 58.145
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
zeyomir
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 października 2011, 16:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: zeyomir »

@Seyonne jasne, pobierz stąd.

@Siersciuch112 export/import do/z gpx jest w planach, ale niestety nie najbliższych, własne notatki do cachy również są przewidziane :). Co do crasha- hm wydawało mi się, że przewidziałem to że ktoś poda tam coś "dziwnego" i apkę przed tym zabezpieczyłem, no nic, będę to musiał sprawdzić, dzięki za zgłoszenie :)
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: chinczyk »

Andek 2.2 problem z wyświetleniem klawiatury przy dodawaniu współrzędnych , po kilka tapnięciach działa. Na andku 4.0.4 SGS2 przy próbie autoryzowania w okapi apka się zamyka.
Obrazek
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: siersciuch122 »

Zapomniałem dodać że jadę na romie Cyjanogen Mod 7.2.0 (oparty na andku 2.3.7). mam nadzieję że ta informacja w jakiś sposób pomoże w udoskonalaniu aplikacji :)
ObrazekObrazekObrazek
Mariuszewski
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: sobota 25 lipca 2009, 13:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: Mariuszewski »

Hej, co z mapą offline ? Przy braku dostępu do neta brak mapy, w aplikacji "mapy google" interesujący mnie wycinek mapy mam pobrany do wglądu offline a mimo to OCF nie widzi jej. Myślę że jest to do poprawki, po za tym i nawigowaniem na azymut - którego też brak, apka jest zarąbista! Pozdro.
Awatar użytkownika
zeyomir
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 października 2011, 16:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: zeyomir »

Hej,
sorry za opóźnienie, mam małe "urwanie głowy" w życiu prywatnym (żenię się! :D).

@chinczyk
hm byłoby to coś podobnego do tego problemu z polem 'km' w szukaniu po odległości, chociaż dziwne, że po kilku tapnięciach działa... napisz proszę w którym to widoku (czy po odległości od współrzędnych czy własnej skrzynce), jeżeli w odległości od współrzędnych, to czy przy innych wybranych opcjach (po adresie etc) działa.
Co do crashu przy autoryzacji- jeżeli przy crashu jest opcja 'zgłoś' to byłbym wdzięczny za skorzystanie z niej ;). A poza tym: spróbuj zainstalować apkę na czysto (czyli odinstaluj i zainstaluj na nowo), "może pomoże" ;). Jak nie pomoże to napisz dokładniej w którym momencie się wywala (czy zaraz po kliknięciu, czy pojawia się okno przeglądarki i dopiero jest crash etc)

@Mariuszewski
mapy offline to ogólnie duży problem na andku, jak zaczynałem pisać moduł z mapami to sprawa była prosta: nie dało się tego zrobić, pobrane mapy z google maps były niedostępne dla innych aplikacji. Zobaczę czy coś się w tej sprawie zmieniło w api i czy będzie to działać też na starszych telefonach...
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: Elvis7 »

zeyomir pisze:Hej,
sorry za opóźnienie, mam małe "urwanie głowy" w życiu prywatnym (żenię się! :D).
Wszystkiego najlepszego i powodzenia. W kwintesencji żartu- ktoś już wymyślił taką skrzynkę ;) http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1617
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: Pawel brasia »

zeyomir pisze:Hej,
sorry za opóźnienie, mam małe "urwanie głowy" w życiu prywatnym (żenię się! :D).
Wszystkiego najlepszego!
zeyomir pisze: @Mariuszewski
mapy offline to ogólnie duży problem na andku, jak zaczynałem pisać moduł z mapami to sprawa była prosta: nie dało się tego zrobić, pobrane mapy z google maps były niedostępne dla innych aplikacji.
Nie muszą być mapy z google maps, jest jeszcze np. UMP (i działa offline przy użyciu OsmAnd).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Mariuszewski
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: sobota 25 lipca 2009, 13:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCachingFun

Post autor: Mariuszewski »

brasia pisze:Nie muszą być mapy z google maps, jest jeszcze np. UMP (i działa offline przy użyciu OsmAnd).
Mam wgrane takowe i też jest problem, muszę je 100 razy przybliżać/oddalać i oczywiście poczekać aż się zrenderują zanim będzie coś widać, porażka :?
ODPOWIEDZ