[Android] OpenCaching

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

b64team
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 września 2011, 21:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: b64team »

sdsi pisze:b64team - napisz proszę kiedy planujesz wydać nową wersję? zależy mi na podtrzymywaniu podświetlenia ekranu.

dzięki :)
W ciągu paru dni powinna być dostępna aktualizacja. Będzie dodana m.in. możliwość zapisywania skrzynek z wybranego obszaru na karcie pamięci.
Awatar użytkownika
tlewand
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 13 sierpnia 2009, 01:57
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: tlewand »

A czy da radę zmienić program tak, by można było zainstalować aplikację na karcie a nie w pamięci telefonu?

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk
ObrazekObrazek
sdsi
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: sobota 08 października 2011, 12:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: sdsi »

b64team pisze:
sdsi pisze:b64team - napisz proszę kiedy planujesz wydać nową wersję? zależy mi na podtrzymywaniu podświetlenia ekranu.

dzięki :)
W ciągu paru dni powinna być dostępna aktualizacja. Będzie dodana m.in. możliwość zapisywania skrzynek z wybranego obszaru na karcie pamięci.
Witaj,

Czy są jakieś problemy z aktualizacją?

Proszę też - przyjrzyj się wątkowi https://supportforums.motorola.com/message/349750

Twój program ma ten sam problem kompasem na tabletach - wskazuje orientację o 90 stopni odwróconą w stosunku do rzeczywistości. Proszę o poprawkę,

Dziękuję i pozdrawiam,
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: marvet »

miklobit pisze: Karta wirtualna rozwiązuje niestety tylko część problemu tzn kwestie bezpieczeństwa danych.
Tyle, że karta wirtualna tez kosztuje i jeśli ktoś zamierza kupić nawet kilka razy w roku jakieś drobne aplikacje z android market, to więcej zapłaci za kartę niż
za zakupy.
rozwiązaniem może być karta wirtualna WBK bez plastiku - nie ponosisz od niej żadnych dodatkowych opłat
http://prepaid.bzwbk.pl/karty-interneto ... karty.html


EDIT: sorki płatna 1,00zł przy pierwszym doładowaniu
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: marvet »

b64team pisze:
W ciągu paru dni powinna być dostępna aktualizacja. Będzie dodana m.in. możliwość zapisywania skrzynek z wybranego obszaru na karcie pamięci.
troszkę się przedłużyło, już prawie miesiąc :shock:

a teraz, moje spostrzeżenia tak na samym początku - nie testowałem jeszcze aplikacji w terenie....

jak dla mnie SUPER! czegoś takiego szukałem, bardzo ładnie zrobiona oprawa graficzna, aplikacja prosta, ale bardzo funkcjonalna,
pełne połączenie online - jak może być to przeszkodą??? - chociaż nie powiem, jakbym miał możliwość pobrania wcześniej danych keszy i mapki do nich,
pewnie też bym czasem z tego korzystał, w ramach zabezpieczenia przed brakiem netu....

1. Jak dla mnie DUŻYM MINUSEM są ikony (ktoś już chyba o tym pisał) - najbliższe mapka, wszystkie ikonki keszy wyglądają tak samo, szkoda, przydałoby się je rozróżnić na tradycyjne, quizy, multikesze itp.
2. w ustawieniach mogłoby się również znaleźć, aby podpowiedzi w keszach odkrywały się od razu,

jak dla mnie aplikacja warta swej ceny 6,70zł, z niecierpliwością czekam na kolejną aktualizację...


EDIT: po paru dniach pracy z programem - niestety kolejne minusy:
- wyszukiwarka waypoint, przede wszystkim nie można wpisać OP z małych liter, np. op2099 (nie znajduje kesza, natomiast OP2099 istnieje - paranoja);
dodatkowo jak dla mnie powinno znaleźć się kesza po samym 2099, bez wpisywania OP wszędzie jest to samo;
- niestety w terenie aplikacja mi się kilkanaście razy wywaliła, chodź nie byłem długo, nie wiem czy to wina słabego zasięgu netu w danej lokalizacji, czy wina aplikacji..... może gdy gubi neta, nie przełącza się automatycznie w tryb offline tylko dostaje zawiechy, nie wiem ciężko sprawdzić....

dalsze spostrzeżenia wkrótce...
Obrazek Obrazek
b64team
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 września 2011, 21:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: b64team »

Dzisiaj została udostępniona nowa wersja aplikacji. Myślimy, że ilość wprowadzonych zmian zrekompensuje długi czas oczekiwania na aktualizację ;)

Changelog:

poprawiono działanie kompasu
poprawiono autoryzację
poprawiono wyszukiwanie skrzynek po waypoincie
poprawiono podtrzymywanie podświetlenia na ekranie kompasu
dodano wyświetlanie własnego profilu
dodano możliwość ręcznej aktualizacji skrzynki
dodano możliwość wyłączenia pobierania obrazków
dodano masowe pobieranie skrzynek na kartę pamięci
dodano filtrowanie skrzynek wg ich typu
dodano oddzielne ikony dla skrzynek danego typu
Za ten post autor b64team otrzymał podziękowania (total 2):
marvetwolfrl
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: marvet »

witam nareszcie aktualizacja:) testujemy.....
b64team pisze: poprawiono działanie kompasu
poprawiono autoryzację
poprawiono podtrzymywanie podświetlenia na ekranie kompasu
różnice pewnie zauważę dopiero w terenie....
b64team pisze: dodano wyświetlanie własnego profilu
dodano możliwość ręcznej aktualizacji skrzynki
dodano możliwość wyłączenia pobierania obrazków
dodano oddzielne ikony dla skrzynek danego typu
za to chciałbym bardzo podziękować w szczególności za własny profil - bardzo przydatne, a jeszcze bardziej za ikony dla skrzynek,
nie są jakoś zbajerzone, ale przynajmniej wiadomo już na pierwszy rzut oka, jaka to skrzynka....

No ale oczywiście nie obędzie się bez minusów, pierwsza faza testów po aktualizacji (kilka godz.), sprawdzane na sucho...
b64team pisze: poprawiono wyszukiwanie skrzynek po waypoincie
niestety ale w dalszym ciągu trzeba wpisywać pełną nazwę waypointa czyli np. "OP9999" a nie samo "9999"
- no chyba, że aktualizacja nie tyczy się tego... (zauważyłem, że działają małe litery :mrgreen: )
b64team pisze: dodano masowe pobieranie skrzynek na kartę pamięci
dodano filtrowanie skrzynek wg ich typu
- co do pierwszego "masowe" ma tu zastosowanie dosłowne, bo jak mam zapisać pojedynczą skrzynkę???
brak takiej opcji w skrzynce, jest tylko dodaj do ulubionych
- co do filtrowania skrzynek, faktycznie opcja się pojawiła za co PLUS, lecz z opcją tą wiąże się jeden szkopuł,
mianowicie, gdy wejdę w skrzynki najbliższe pojawi się, np. 50 skrzynek, załączę filtr, wszystkie skrzynki znikają,
muszę wyjść z zakładki najbliższe i wejść ponownie, wtedy filtr zadziała.....

SUGESTIE:
- w ustawieniach mogłoby się również znaleźć, aby podpowiedzi w keszach odkrywały się od razu jeśli ktoś zechce :mrgreen:

Chciałbym bardzo podziękować za aktualizację :!: No i oczywiście z niecierpliwością czekam na kolejne :mrgreen:
Z programu korzystam i testuje w dalszym ciągu....
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
koRnac
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: środa 12 maja 2010, 13:58
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: koRnac »

- przy "Dodaj log" brakuje opcji "Oceń skrzynkę" oraz "Rekomendacja"
- od czego zalezy wybierania progamu do nawigacji po kliknieciu "trasa"?. Mam w telefonie (SGS2) kilka aplikacji do nawigacji(np. sygic, mapamap), jednak do wyboru mam tylko dwie google i waze.
- w opisie skrzynki pod napisem "Dodatkowe atrybuty skrzynki" wyswietlja mi sie tylko zielone kwadraciki.
gczarnocki
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: środa 14 grudnia 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: gczarnocki »

Damn, muszę uzupełnić moją kartę internetową środkami... Już chciałem zasilić mój telefon Waszą aplikacją, a tu 50 groszy mnie przed tym wstrzymało. No nic, za kilka dni zakupimy. Teraz mam kilka pytań: czy możliwe jest również wprowadzenie godziny znalezienia, tak jak ma to miejsce poprzez stronę WWW? Czym rożni się zalogowanie skrzynki przez stronę internetową a przez aplikację? Jakie mapy są obsługiwane przez aplikację? Czy można zapisać mapy w pamięci telefonu? Czy jest możliwe odfiltrowanie listy skrzynek o skrzynki niedostępne, właściciela itd.?
ObrazekObrazek
rad
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: sobota 16 lipca 2011, 21:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: rad »

Programik kupiony w sylwestra pierwsze testy w terenie. Co do płacenia za programy w andronie wystarczy konto i karta inteligo.
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: marvet »

rad pisze:Programik kupiony w sylwestra pierwsze testy w terenie. Co do płacenia za programy w andronie wystarczy konto i karta inteligo.
z czystej ciekawości - którego sylwestra...
Obrazek Obrazek
rad
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: sobota 16 lipca 2011, 21:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: rad »

marvet pisze:
rad pisze:Programik kupiony w sylwestra pierwsze testy w terenie. Co do płacenia za programy w andronie wystarczy konto i karta inteligo.
z czystej ciekawości - którego sylwestra...
Przepraszam za składnie :) Programik kupiony. W sylwestra testy. ;)
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: marvet »

gczarnocki pisze:czy możliwe jest również wprowadzenie godziny znalezienia, tak jak ma to miejsce poprzez stronę WWW?
nie jest możliwe wprowadzenie godz. znalezienia, godzina jest przypisana "ta" z momentu wpisu
gczarnocki pisze:Czym rożni się zalogowanie skrzynki przez stronę internetową a przez aplikację?
niczym.... tzn. różni się niemożna usunąć takiego logu, ani go edytować
gczarnocki pisze:Jakie mapy są obsługiwane przez aplikację?
mapy google
gczarnocki pisze:Czy można zapisać mapy w pamięci telefonu?
nie ma takiej funkcji
gczarnocki pisze:Czy jest możliwe odfiltrowanie listy skrzynek o skrzynki niedostępne, właściciela itd.?
tutaj istnieją dwojakie opcje:
1. ustawienia, gdzie występują funkcje takie jak:
- ilość wyświetlanych skrzynek (50, 100, 250, 500) - brak możliwości wprowadzenia własnej wartości
- ukryj własne skrzynki
- ukryj znalezione skrzynki
- pokazuj tymczasowe niedostępne skrzynki
- pokazuj zarchiwizowane skrzynki
2. filtr, gdzie wybieramy rodzaje skrzynki:
- tradycyjna
- multi
- wirtualna
- quiz

istnieje jeszcze taka funkcja jak "szukaj" gdzie można znaleźć skrzynki po ich właścicielu, nazwie, lokalizacji, waypointu
Obrazek Obrazek
rad
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: sobota 16 lipca 2011, 21:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: rad »

Na xpieri neo v, podczas kliknięcia w pozycje zapisane program się wysypuje
b64team
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 września 2011, 21:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: b64team »

koRnac pisze:- przy "Dodaj log" brakuje opcji "Oceń skrzynkę" oraz "Rekomendacja"
- od czego zalezy wybierania progamu do nawigacji po kliknieciu "trasa"?. Mam w telefonie (SGS2) kilka aplikacji do nawigacji(np. sygic, mapamap), jednak do wyboru mam tylko dwie google i waze.
- w opisie skrzynki pod napisem "Dodatkowe atrybuty skrzynki" wyswietlja mi sie tylko zielone kwadraciki.
- Nie ma ocen skrzynki oraz rekomendacji gdyż aktualnie OKAPI tego nie umożliwia: http://opencaching.pl/okapi/services/logs/submit.html
- Aplikacja wywołuje intent ze współrzędnymi geo. i "zgłaszają" się wszystkie aplikacje, które mogą to wywołanie obsłużyć.
- Można poprosić o waypoint skrzynki?
marvet pisze:
gczarnocki pisze:Czym rożni się zalogowanie skrzynki przez stronę internetową a przez aplikację?
niczym.... tzn. różni się niemożna usunąć takiego logu, ani go edytować
Nie można go edytować ani usunąć z poziomu aplikacji, z poziomu strony jest już to możliwe ;)
rad pisze:Na xpieri neo v, podczas kliknięcia w pozycje zapisane program się wysypuje
Prosimy o wysłanie logów z logcata na b64team@gmail.com
ODPOWIEDZ