miklobit pisze:
Po wywaleniu znaku o kodzie 0x13 garmin czyta całego gpx'a.
Wysłane zgłoszenie do właściciela/COG'u ....
teraz jest takie pytanie: czy znak 0x13 jest niedozwolony w xml, czy też jest to błąd w sofcie garmina. Do walidatora opisu kesza trzeba by dopisać, żeby zamieniało ten znak np na spację.
edit: sprawdziłem - tak, znak 0x13 jest niedozwolony w formacie xml.
cichy81 pisze:Też mi pojawił się ten problem. Rozwiązałem go w dość trywialny sposób. GPXa przestałem ściągać ze stronki wprost do Garmina. Najpierw zapisuje nowego GPXa na komputerze a następnie przegrywam go do urządzenia. Jeśli tak nie robiłaś to spróbuj może pomoże.
Nie mam Garmina, odpada. Jestem skazana na gpx ze strony chyba że da się zgrać bezpośrednio do telefonu (BTW tak samo skrzynki nie ma w zwykłym gpxie jak i garminowskim).
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
czy ktoś miał ostatnio problem z wczytywaniem gpx z Warszawy i okolicy, wgrywam Małopolskę lub Kraków i widzę wszystkie wgrane skrzynki, wybieram Warszawę + promień 5, 10 lub 25 km (od centrum) i w Oregonie 550 (soft 5.20, usuwałem katalog GPX przy aktualizacji) mam zaledwie kilkadziesiąt skrzynek . Sprawdzałem pojedyncze skrzynki z W-wy, jak i np. sam Ursynów - wtedy nie ma problemu.
PS. nie wiem czy to wina nowego oprogramowania czy naszego Garmina ale ostatnio po podpięciu do PC, Garmin nie zawsze się zgłasza, trzeba wyjąć kabelek USB i podłączyć ponownie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 listopada 2011, 22:04 przez fishu, łącznie zmieniany 1 raz.
Przeszukaj tego gpx'a jakims binarnym edytorem pod kątem występowania niedozwolonych znaków poniżej 0x20.
Wcześniej znaczek 0x13 w opisie wywalał całe Śląskie.
miklobit pisze:Przeszukaj tego gpx'a jakims binarnym edytorem pod kątem występowania niedozwolonych znaków poniżej 0x20.
Wcześniej znaczek 0x13 w opisie wywalał całe Śląskie.
Sprawdzałem HEX Editor Neo, wyszukiwałem wpisów od 0x20 do 0x00 ale bez efektu, powyżej umieściłem lik do pliku, może ktoś wpadnie z czym jest problem.
Ja brałem w weekend promień 5km od OP2CEA (bez quizów), wyświetlało się w oregonie tak gdzieś do 1,3km... Nie miałem czasu kombinować to pozapisywałem każdy ekran z wyników wyszukiwania do osobnego pliku i poszło. Znaczy może coś brakowało, ale i tak wiedziałem, że czasu na całość nie starczy...
Mam podobny problem, w Locusie na Androidzie import poszedł bez zarzutu, w MapSource i GPX Visualizer też się punkty wyświetlają, a w Dakocie ani śladu. Czy to tez niedozwolone znaki, czy jednak coś z moim "cyganem"?
Sam GPX: