problem z gpx`em

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: łowca »

Mi na Nuvi 1200 też wyświetla tylko listę keszy obciętą do N najbliższych pozycji od aktualnej lokalizacji - ale jak przejadę 100 km to lista się dynamicznie zmienia. Więc to raczej feature a nie bug.

Przerzucam z serwisu na kompa, oprawiam tak gpxa żeby nuvi miał z tego pożytek, wrzucam na mydelniczkę PoiLoaderem.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: Lza »

pisałem niedawno, miałem tak z woj, Śląskim. inne gpxy działają.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: problem z gpx`em

Post autor: miklobit »

Nanette, wrzuć gdzieś tego gpx'a tak żeby więcej osób go mogło sprawdzić, a jeszcze lepiej sprawdź, czy ten problem występuje na zbiorze podobnej wielkości, tylko wygenerowanym dla zupełnie innej okolicy ( żeby się kesze nie pokrywały ). Jeśli to ten drugi przypadek ( mam nadzieję ) , to będziemy szukać babola w którejś ze skrzynek.
Cokolwiek będziesz wrzucać to napisz jakie były kryteria wyszukiwania żeby otrzymać ten zbiór.
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: Sebastian »

Jakiś znacznik w kodzie gpx, powoduje że oprogramowanie garminów sobie z nim nie radzi, trzeba to zlokalizować.

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: Nannette »

gratulacje Watsonie !!!! jest! faktycznie problem dotyczy tylko śląska, a ze próbuję go z sebkiem rozwiązać to Sebastianowi się przypomniał, ze już kiedyś tak było, że w opisie jakiegoś kesza był link w kodzie (nie wiem nie znam się cytuję Sebka) i po wygenerowaniu się w garminie sypało...
to by tłumaczyło dlaczego tylko parę osób ma ten problem (filtry i znalezienia)
uff jest przyczyna > teraz jak ją usunąć? ktoś wie?

ps: testowo wgrałam warszawe i hula
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: Nannette »

filtry wszystkie (oprócz obserwowanych)
30km od katowic > 204 skrzynki
w giepsie wyświetla się około 30 skrzynek
plik chętnie wyśle > nie mam gdzie wrzuić
miklobit wyślij mi maila to zaraz będziesz miał
jakby były potrzebne jeszcze jakieś ingo to napisz bo ja nie ogarniam tych tematów :lol:
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: środa 15 grudnia 2010, 00:32
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: problem z gpx`em

Post autor: m2m »

Nannette pisze:gratulacje Watsonie !!!! jest! faktycznie problem dotyczy tylko śląska, a ze próbuję go z sebkiem rozwiązać to Sebastianowi się przypomniał, ze już kiedyś tak było, że w opisie jakiegoś kesza był link w kodzie (nie wiem nie znam się cytuję Sebka) i po wygenerowaniu się w garminie sypało...
to by tłumaczyło dlaczego tylko parę osób ma ten problem (filtry i znalezienia)
uff jest przyczyna > teraz jak ją usunąć? ktoś wie?

ps: testowo wgrałam warszawe i hula
Tak, to dotyczyło Śląska w moim przypadku, małopolska działała bez problemu.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: problem z gpx`em

Post autor: Żywcu »

Fakt, że jedna skrzynka może "wszystko" roz...szać. Kiedyś sam byłem sprawcą rozwalania GPX'a - usunięcie "youtuba" pomogło... - do tej pory nie wiem, co było nie tak? (wcześniej śmigał, później YT zmieniło kodowanie..., teraz kesz bez teledysku jest).
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: Lza »

wydaje mi się, że temat był kiedyś poruszany na forum. Nie pamiętam już kto, ale ktoś podawał gotowe rozwiązanie do implementacji. Chodziło o to, ze format xml (gpxy sa w tym formacie) nie mogą zawierać pewnych znaków i wystarczyłoby do silnika generującego gpx dodać skrypt znajdujący i usuwający/zamieniający niedozwolone znaki. ja nie mam wystarczającej wiedzy w tej dziedzinie, ale chyba są na forum tacy którzy wiedzą o co chodzi.

z drugiej strony skoro telefony potrafią ignorować błędy w gpx to czemu garmin nie umie?
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: Nannette »

dla mnie to już jest za trudne na poziomie czytania co piszesz :lol: ale liczę, że ktoś wpadnie na jakiś pomysł ...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: problem z gpx`em

Post autor: Żywcu »

Lza pisze:...z drugiej strony skoro telefony potrafią ignorować błędy w gpx to czemu garmin nie umie?
No nie był byś, sobą :wink: TU jest, ten wątek...

@Nannette - myślę, że jakiś opis skrzynki (w twoim zbiorze i innych, co ze "śląskimi" mieli problem) rozwala GPX. Trzeba go znaleźć i wyrwać "chwasta" :wink:
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: problem z gpx`em

Post autor: miklobit »

Problem w gpx'ie jest z keszem OP3CE0 ( Kosciol sw. Jana Chrzciciela by felc86 ).
Jeszcze nie doszukałem się co konkretnie się garminowi nie podoba ale po usunięciu tej skrzynki z gpx'a wszystko się czyta OK.
W logu jest wpis etna&mars że też im się nie chciała pokazać w gps'ie.
marcin212
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: piątek 01 lipca 2011, 23:34
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: problem z gpx`em

Post autor: marcin212 »

Moim zdaniem ma problem z znakiem znajdującym się pomiędzy Sosnowcu, a kosciol(Fragment z gpx:" kosciol sw. Jana Chrzciciela w Sosnowcu kosciol").
W załączniku dodałem zmodyfikowany plik gpx. Zobaczcie czy działa.
Załączniki
OP3CE0.zip
Zmodyfikowany plik gpx
(3.35 KiB) Pobrany 102 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: problem z gpx`em

Post autor: miklobit »

marcin212 pisze:Moim zdaniem ma problem z znakiem znajdującym się pomiędzy Sosnowcu, a kosciol(Fragment z gpx:" kosciol sw. Jana Chrzciciela w Sosnowcu kosciol").
W załączniku dodałem zmodyfikowany plik gpx. Zobaczcie czy działa.
No zgadza się...
Po wywaleniu znaku o kodzie 0x13 garmin czyta całego gpx'a.
Wysłane zgłoszenie do właściciela/COG'u ....
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: Nannette »

Wielkie dzięki. Poi wywaleniu kesza wszystko działa. Naprawdę bardzo dziękuję, jesteście wspaniali :lol: :lol: :lol: :lol:
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
ODPOWIEDZ