problem z gpx`em

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: Lza »

miklobit pisze: Po wywaleniu znaku o kodzie 0x13 garmin czyta całego gpx'a.
Wysłane zgłoszenie do właściciela/COG'u ....
teraz jest takie pytanie: czy znak 0x13 jest niedozwolony w xml, czy też jest to błąd w sofcie garmina. Do walidatora opisu kesza trzeba by dopisać, żeby zamieniało ten znak np na spację.

edit: sprawdziłem - tak, znak 0x13 jest niedozwolony w formacie xml.
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: problem z gpx`em

Post autor: lavinka »

cichy81 pisze:Też mi pojawił się ten problem. Rozwiązałem go w dość trywialny sposób. GPXa przestałem ściągać ze stronki wprost do Garmina. Najpierw zapisuje nowego GPXa na komputerze a następnie przegrywam go do urządzenia. Jeśli tak nie robiłaś to spróbuj może pomoże.
Nie mam Garmina, odpada. Jestem skazana na gpx ze strony chyba że da się zgrać bezpośrednio do telefonu (BTW tak samo skrzynki nie ma w zwykłym gpxie jak i garminowskim).
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
fishu
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 21 marca 2011, 23:06
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: problem z gpx`em

Post autor: fishu »

Witam,

czy ktoś miał ostatnio problem z wczytywaniem gpx z Warszawy i okolicy, wgrywam Małopolskę lub Kraków i widzę wszystkie wgrane skrzynki, wybieram Warszawę + promień 5, 10 lub 25 km (od centrum) i w Oregonie 550 (soft 5.20, usuwałem katalog GPX przy aktualizacji) mam zaledwie kilkadziesiąt skrzynek :(. Sprawdzałem pojedyncze skrzynki z W-wy, jak i np. sam Ursynów - wtedy nie ma problemu.

Przykładowy plik sprawiający problem:
https://rapidshare.com/files/2589257106/ocpl7568100.zip

PS. nie wiem czy to wina nowego oprogramowania czy naszego Garmina ale ostatnio po podpięciu do PC, Garmin nie zawsze się zgłasza, trzeba wyjąć kabelek USB i podłączyć ponownie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 listopada 2011, 22:04 przez fishu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: problem z gpx`em

Post autor: miklobit »

Przeszukaj tego gpx'a jakims binarnym edytorem pod kątem występowania niedozwolonych znaków poniżej 0x20.
Wcześniej znaczek 0x13 w opisie wywalał całe Śląskie.
fishu
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 21 marca 2011, 23:06
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: problem z gpx`em

Post autor: fishu »

miklobit pisze:Przeszukaj tego gpx'a jakims binarnym edytorem pod kątem występowania niedozwolonych znaków poniżej 0x20.
Wcześniej znaczek 0x13 w opisie wywalał całe Śląskie.
Sprawdzałem HEX Editor Neo, wyszukiwałem wpisów od 0x20 do 0x00 ale bez efektu, powyżej umieściłem lik do pliku, może ktoś wpadnie z czym jest problem.
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: krystiant »

Ja brałem w weekend promień 5km od OP2CEA (bez quizów), wyświetlało się w oregonie tak gdzieś do 1,3km... Nie miałem czasu kombinować to pozapisywałem każdy ekran z wyników wyszukiwania do osobnego pliku i poszło. Znaczy może coś brakowało, ale i tak wiedziałem, że czasu na całość nie starczy...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: łowca »

W którymś logu w południowej Warszawie jest x13, nie pamiętam gdzie, bo ogarniałem to po północy, ale dziś/jutro to spróbuję namierzyć
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: problem z gpx`em

Post autor: łowca »

łowca pisze:W którymś logu w południowej Warszawie jest x13, nie pamiętam gdzie, bo ogarniałem to po północy, ale dziś/jutro to spróbuję namierzyć
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4820 ox19 w pierwszym logu, dwa razy. Rado Techniczna, Ratuj!!
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: problem z gpx`em

Post autor: rredan »

Mam podobny problem, w Locusie na Androidzie import poszedł bez zarzutu, w MapSource i GPX Visualizer też się punkty wyświetlają, a w Dakocie ani śladu. Czy to tez niedozwolone znaki, czy jednak coś z moim "cyganem"?
Sam GPX:

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/Z6vG8/opencaching1343976274821489.gpx
ZIP:

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/5mnSq/ocpl8054763.zip
ODPOWIEDZ