GPX GC wydzielone z opencaching.de

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: u810 »

Doc_with_the_dog pisze: No tak. U810 znów świat widzi w barwach czarno-białych. A pomyślałeś, że jeśli nawet kogoś stać na urlop w Chorwacji to te 28 zeta woli przeznaczyć na coś innego? Chociażby na głupie piwo na plaży. Nawet gdyby premium miało mnie kosztować 10 gr miałbym gdzieś GS i gdyby była możliwość ściągnąłbym "spiraconego" gpx'a. Dla zasady, nie dla zaoszczędzenia paru groszy.
Tu nie ma miejsca na "szarości" albo akceptujesz warunki GC i korzystasz albo nie akceptujesz i nie korzystasz.
Nawet gdyby premium miało mnie kosztować 10 gr miałbym gdzieś GS i gdyby była możliwość ściągnąłbym "spiraconego" gpx'a. Dla zasady, nie dla zaoszczędzenia paru groszy.
Rozumiem że te same "zasady" pozwalają również samemu nalać sobie piwo korzystając z chwili nieuwagi sprzedawcy. Tak dla zasady niech krwiopijca nie zarobi.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: opencaching.de

Post autor: Doc_with_the_dog »

u810 pisze: Rozumiem że te same "zasady" pozwalają również samemu nalać sobie piwo korzystając z chwili nieuwagi sprzedawcy. Tak dla zasady niech krwiopijca nie zarobi.
Temat był wałkowany wielokrotnie, chyba nie ma sensu tutaj sie rozpisywać ponownie. Jak rozumiem, Ty placisz abonament radiofoniczny za odbiornik w samochodzie. Oczywiście zakładam, że poruszasz sie samochodem. Jeśli nie, to jak mniemam gdybyś samochód posiadał to płaciłbyś.
Jeśli słuchasz radia w pracy to powinieneś zainteresować sie, czy Twój pracodawca płaci abonamet, bo w innym przypadku słuchasz go nielegalnie. A to już niekonsekwencja w podejściu do tematu.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Re: opencaching.de

Post autor: miklobit »

Nie ma co robic porownan do piwa.
Zakladajac konto w gc mozna wyswietlic strone z pelnymi danymi (prawie) kazdej skrzynki.
Czy jakies prawo w Polsce zabrania zapisania (legalnie pozyskanej ) strony w html u na dysk i zrobienie z jej zawartoscia jakis dzialan na wlasny uzytek ?
Czy te dzialnia bede robil w notepadzie czy przy pomocy jakis dodatkowych programow to juz nie ma wplywu na istote sprawy.
Rownie dobrze jakis portal moglby wpowadzic sobie zasade ze dla userow ktorzy nie placa wyswietla wszystko jako plain text a tylko dla premium userow w html.
Dopoki nie lamiemy zadnych hasel itp zabezpieczen to nie widze zadnej podstawy na ktorej gc mogloby skutecznie czepiac sie (polskich) userow takich skryptow
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: opencaching.de

Post autor: Stryker »

Porównanie do piwa może byłoby adekwatne gdyby regularnie miały miejsce piwne deszcze, byłyby piwne oceany, rzeki itd.
W obecnej sytuacji płacisz GS za zapakowanie piwa (które sami rozdają za darmo, ale "luzem") w niezbyt wygodną torbę, którą przy odrobinie chęci możesz sobie skleić z ulotek walających się wszędzie.
Nie tylko Polacy mają gdzieś płatne gpxy generowane przez GC. Na niemieckich czy innych zagranicznych forach ludzie często piszą, że tak, mają konto premium ale i tak korzystają z GCTour i innych sprytnych skryptów. Bo chcąc kupić piwo nie muszą krążyć między półkami w poszukiwaniu stoiska z alkoholem - dostają od razu to, co chcą, ładnie zapakowane, zmrożone, z chipsami gratis ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: opencaching.de

Post autor: Doc_with_the_dog »

Dodam tylko, że owszem, istnieje własnośc intelektualna, ale tej nie kradniesz, ponieważ należy ona do innego użytkownika (twórcy kesza), a nie do GS.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: Żywcu »

Trochę narozrabiałem i część wątku mi się straciła...
Przepraszam :oops: - uczę się...

Jak byście mogli napisać jak tego gpxa tworzyć...
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: Lza »

to jest dosyć skomplikowane

1. instalujesz psedudoprzeglądrekę FireFox / http://europe.mozilla.org/pl/
2. do niej instalujesz wtyczkę GreaseMonkey / https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... asemonkey/
3. do wtyczki instalujesz skrypt GCTour / http://gctour-spot.appspot.com/
3. po wejściu firefoxem na strone GC i na mapkę, powinna się pojawić ikonka Map to tour.

po nakliknięciu pojawi się wybrane miejsce z okręgiem, gdzie będziesz mógł wybrać promień i rodzaj keszy, które potem skrypt zapisze jako gpx. To chyba wszystko. jakbyś miał więcej pytań, to się nie krępuj.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
Żywcu
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: krystiant »

Ja używam GPX Downloader, bo jego gpx-y są dobrze czytane przez mojego oregona. Wadą jest to, że trzeba wejść na stronę każdej skrytki ( :wink: ), którą się chce mieć...
Format gpx-a z GCTour jest dobry do np. TrekBuddy, dla oregona to trzeba by go potraktować jakimś skryptem, który może kiedyś napiszę lub znajdę.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: Lza »

nie zauważyłem, żeby mój oregon miał jakieś zastrzeżenia do .gpx z gctour. oregon 450, wersja softu: 4.20. wszystko wyświetla jak byc powinno. albo masz jakiś stary soft, albo coś masz przełączone w gctour. (np. .gpx w formacie australijskim albo inny przełącznik) sprawdź w ustawieniach gctour (ikonka narzędzi)
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: Stryker »

Lza pisze:albo masz jakiś stary soft, albo coś masz przełączone w gctour. (np. .gpx w formacie australijskim albo inny przełącznik) sprawdź w ustawieniach gctour (ikonka narzędzi)
Stary soft to raczej nie - stary gctour nie zadziała w ogóle (po zmianie kodu gc), a raczej każdy soft w oregonie "łyknie" gpxa z opisami.
Przełącznik jest dosyć istotny, bo inaczej kesze są, ale jako waypointy, bez opisów (tak jakby wziąć z OC "zwykłego" gpxa, nie tego "GC").
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: krystiant »

Lza pisze:nie zauważyłem, żeby mój oregon miał jakieś zastrzeżenia do .gpx z gctour. oregon 450, wersja softu: 4.20. wszystko wyświetla jak byc powinno. albo masz jakiś stary soft, albo coś masz przełączone w gctour. (np. .gpx w formacie australijskim albo inny przełącznik) sprawdź w ustawieniach gctour (ikonka narzędzi)
Format australijski działa w TrekBuddy, format GC dawał współrzędne z opisem mniej więcej takim: "zapłać za premium" :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: Lza »

taki napis dawały mi gpx pobrane ze strony gc.com bez gctour.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: krystiant »

Widocznie albo jak próbowałem to miałem za stary firmware, albo coś nie tak z ustawieniami. Teraz pozmieniałem ustawienia GCTour i oregon jest z tym samym softem co twój (poprzedni miał starszy) i działa :D Dzięki za info.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GPX GC wydzielone z opencaching.de

Post autor: Lza »

nie instalujcie na razie nowej wersji firefoxa - gctour nie działa z mapami w tej przeglądarce.
ODPOWIEDZ