Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Krysiul »

Napisałem program, dzięki któremu można połączyć Locusa z bazą filipsa zainstalowaną w naszym urządzeniu przenośnym. Program jest prosty w obsłudze, trzeba tylko wrzucić plik .loc do katalogu z programem i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Program testowałem na Linuksie i Windows 7. Wersja linuksowa powinna działać też na uniksach i uniksopodobnych, a windowsowa także na wcześniejszych wersjach windowsa.

W wyniku działania programu otrzymujemy nowy plik .loc, który należy załadować do Locusa. Po wybraniu punktu na mapie, klikamy na "Strona internetowa", a wewnętrzna przeglądarka Locusa otworzy stronę danego kesza z bazy Filipsa.

Teoretycznie powinno działać też z innymi programami obsługującymi pliki .loc, jednak jeszcze tego nie sprawdzałem.

Użytkownicy Windowsa przed użyciem powinni przeczytać bardzo krótkie README.

Oczywiście będę wdzięczny za wszystkie uwagi dotyczące funkcjonalności i działania. Wersja oznaczona jako alpha, ale przetestowałem i u mnie wszystko działa.

Planuję dodać obsługę GPX i GPX GC, jeśli program spotka się z zainteresowaniem.
kloc_09a.tar
Linux
(25 KiB) Pobrany 126 razy
kloc_09a.zip
Windows
(151.52 KiB) Pobrany 186 razy
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Freddie Chopin »

Przecież do Locusa można wrzucić pliki GPX i GPX GC bez żadnych problemów... Dokładnie tym sposobem można też wrzucić cała bazę z opencaching - wystarczy sobie wyexportować ją w GPX GC.

Pliki GPX są tam importowane jedynie jako punkt + link, GPX GC jako punkt, opis, komentarze, link i chyba coś jeszcze.

4\/3!!
......nihil verum nisi mors......
.........only death is real.........


:: freddiechopin.info :: last.fm ::
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Krysiul »

Ale nie ma automatycznego pobierania obrazków, i to dla wielu jest mocno niewygodne. W przypadku GPX GC obrazki mogłyby być ładowane z bazy Filipsa, zamiast z netu, i to by było najwygodniejsze rozwiązanie.

Jak okaże się, że użyteczność jest znikoma, to trudno, paru rzeczy się przy okazji dowiedziałem, parę przypomniałem, więc czas nie będzie stracony :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: lavinka »

Kluczowa sprawa to obrazki. W sumie baza Filipsa daje się odczytać off-line przez Operę czy nawet domyślną przeglądarkę.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Krysiul »

Nie no jasne, ale trzeba skakać między przeglądarką a Locusem, wyszukiwać po nazwie kesza itp. - wygodniej i szybciej jest, kiedy nie musisz tego robić i masz od razu wszystkie informacje w jednym miejscu, właśnie po to napisałem ten malutki programik.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: lavinka »

A, bo w Locusie nie można czytać opisów waypointów z logami tak jak w trekbuddy? To rozumiem.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Maliniak »

co do locusa - możesz mu wgrać GPX z OC (ja wgrywam GPX GC) - i mogę dzięki temu otworzyć opis, a w osobnej zakładce przeczytać logi - tak jak w TB, ale gorzej jest ze zdjęciami - jest internet locus wtedy zasysa zdjęcia, nie ma internetu nie ma zdjęć

co do powyższego konwertera - jak dla mnie bombastycznie się zapowiada - nie miałem okazji jeszcze przetestować, jak dostanę nową kartę pamięci (stara się spaliła) to chętnie wypróbuję bo BF i tak ma na telefonie - dzięki temu nie musiałbym wgrywać gpx do locusa tylko korzystać z bazy - czyli tak jak to jest w ozim
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Rob »

Niestety u mnie nie działa. Po tapnięciu na linka nic się nie dzieje. Pewnie jest to związane ze ścieżką dostępu do html'a. Nie posiadam katalogu mnt. Katalog sdcard u mnie znajduje sie w głównym. Moja przykładowa ścieżka wygląda tak:
file://sdcard/_OC_Baza/op/1/E/55.html
Nie mam pojęcia dlaczego tego nie otwiera. Może jakiś linuksowy knif?

Edit: Wkleiłem powyższego linka do Dolphin Browsera i otwarł. To już nic nie wiem.

Aha przyszło mi na myśl dlaczego by nie podlinkować tą metodą samych obrazków w plikach gpx gc. W tym momecie locus szukałby obrazków offline w bazie filipsa, a reszte pobierał z gpx'ow, organizując to fajnie w zakładkach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Krysiul »

Rob pisze:Niestety u mnie nie działa. Po tapnięciu na linka nic się nie dzieje. Pewnie jest to związane ze ścieżką dostępu do html'a. Nie posiadam katalogu mnt. Katalog sdcard u mnie znajduje sie w głównym. Moja przykładowa ścieżka wygląda tak:
file://sdcard/_OC_Baza/op/1/E/55.html
Nie mam pojęcia dlaczego tego nie otwiera. Może jakiś linuksowy knif?

Edit: Wkleiłem powyższego linka do Dolphin Browsera i otwarł. To już nic nie wiem.

Aha przyszło mi na myśl dlaczego by nie podlinkować tą metodą samych obrazków w plikach gpx gc. W tym momecie locus szukałby obrazków offline w bazie filipsa, a reszte pobierał z gpx'ow, organizując to fajnie w zakładkach.
Nie mam teraz dostępu do źródła, ale z tego co pamiętam faktycznie założyłem, że karta SD będzie montowana w /mnt/sdcard i stąd problem. Poprawię to i dam znać, jak to się stanie, a co do GPX GC, to też o tym myślałem i pewnie w końcu się za to zabiorę, choć wymaga to trochę więcej gimnastyki.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Rob »

Chyba nie w tym problem, bo podanie tej ścieżki jest wymagane przez program. W podglądzie pliku wynikowego mam linka bez /mnt.
file://sdcard/_OC_Baza/op/1/E/55.html
Po zaimportowaniu, Locus nie chce mi tego linka otworzyć.
A jak np wprowadze ten adres do standardowej przeglądarki w telefonie to otwiera htmla bez problemu.
Wynika z tego, że link w wynikowym poliku .loc jest poprawny lecz Locus z jakiejś przyczyny nie potrafi go otworzyć.
Może coś w opcjach lub nie mam doinstalowanego jakiegoś dodatku.

Edit: zastanawia mnie czy może podkreślnik na początku nazwy katalogu może powodować problem, chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Rob »

Niestety pomysły mi się skończyły. Próbowałem na wszystkie sposoby modyfikować ten link ręcznie. Może odezwie się ktoś komu to działa.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Krysiul »

Ja nie mam zainstalowanych żadnych dodatków do Locusa oprócz Addon Map Tweak, który daje mi dostęp m.in. do mapy Google'a, i contacts, który nie powinien mieć z tym nic wspólnego. W opcjach nic pod tym kątem nie zmieniałem, i mimo to śmiga - dzisiaj sprawdzałem. Może w nowej wersji jest jakiś bug? Ja używam 1.8.4.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Rob »

U mnie jest 1.9.4. Widocznie zaszyły jakieś zmiany dotyczące "protokołu" file:// i po prostu przy imporcie wykasza to, albo nie kojarzy tego z przegladarka. Próbowałem jeszcze wstawić bezpośrednie linki z obrazków bazy filipsa do gpx'a gc ale też bez rezultatu. Trudno.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Rob »

W końcu sukces. Zrobiłem jak w poście RedSpawn » Fri Jun 17, 2011 12:44 pm z forum Locusa: http://forum.asamm.cz/viewtopic.php?f=1 ... html#p3924 .
Podlinkowałem plik html z bazy. Teraz musze napisać skrypcik, który wrzuca linki automatycznie do gpx'a.
Jest to co najmniej dziwne, że Locus nie potrafi tych obrazków wyświetlić bezpośrednio tylko przez linka do nastepnej strony.

Edit: Po tej zmianie gpx'a co opisałem powyżej, nagle zaczęły się pojawiać obrazki bezpośrednio podlinkowane na pierwszej stronie. Po usunięciu obrazki też znikły. Już nic z tego nie czaje. I pewnie Ci co to czytają też nie;) Nie zachowuje się to konsekwentnie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Locus - Konwerter plików dla bazy Filipsa

Post autor: Krysiul »

Zacząłem właśnie dzisiaj pisać program podlinkowujący obrazki z bazy Filipsa do GPX GC, ale z tego co piszesz, to muszę sobie najpierw zaktualizować Locusa, bo także tutaj wszystko jest oparte na zamianie linków i generowaniu nowych w protokole file i pytanie, czy zadziała z nowszymi wersjami. Zobaczę jutro.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ