WinCE 4.0 -podobny do SmartGPX

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Terrorr
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 13 marca 2011, 19:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

WinCE 4.0 -podobny do SmartGPX

Post autor: Terrorr »

Witam,

jest jakiś programik podobny do SmartGPX który można zaistalować na pocketpc z win 4.0 ? Głównie chodzi mi o możliwość ściagania/aktualizowania bazy skrzynek (opisy, zdjęcia, logi). Dobrze jakby wykorzystywał GPS i nawigował do celu i wyszukiwał najbliższych skrzynek wg. mojej pozycji.

Tak szperając po necie zauważyłem że najczęściej pojawia się OZI. Czy to ten programik ?

P.S. Da się jakoś zmienić/ulepszyć (czyli wgrać inny programik tylko do tego) standardowy kompas (nazywany "nawigacja") w Nokii ? Ten standardowy ma zwyczaj zbyt szybko pokazywać że znaleziono cel (nawet z zewnętrznym odbiornikiem). Trzeba wtedy odejść na prawie 30-40m żeby znowu zaczął pokazywać odległość do celu.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: WinCE 4.0 -podobny do SmartGPX

Post autor: Krysiul »

Witaj na forum,

Jeśli chodzi o ściąganie i aktualizowanie zdjęć, opisów oraz logów, to baza filipsa będzie dobrym rozwiązaniem. Musisz mieć do jej obsługi zainstalowaną przeglądarkę HTML, najlepiej z wyszukiwaniem słów na stronie, wtedy wygodniej się korzysta.

Ozi pozwala na nawigowanie do celu, nie wiem, jak z wyszukiwaniem najbliższego kesza, ale bez przesady, to łatwo samemu sprawdzić ;) Generalnie żeby mieć wszystkie funkcje, o których piszesz, musisz mieć np. Oziego + Bazę Filipsa, tylko nie wiem, jak z kompatybilnością Oziego z WinCE 4.0. Generalnie wydaje mi się, że możesz mieć problemy z instalacją programów do keszingu na tym systemie operacyjnym.

Co do Nokii, to nie pomogę.

Na przyszłość przed założeniem tematu polecam czytanie forum i szukanie informacji w necie. Odpowiedzi na większość Twoich pytań zostały już w niejednym temacie udzielone i można je szybko znaleźć, a przez dublowanie tematów forum staje się mniej czytelne.
ObrazekObrazekObrazek
Terrorr
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 13 marca 2011, 19:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: WinCE 4.0 -podobny do SmartGPX

Post autor: Terrorr »

Witam,

dzięki za odpowiedź, poczytałem trochę i ogólnie wszystko wyszło. PDA aktualnie posiada Win Mobile 5.0 i Ozi poszedł bez problemu (jak i baza Filipsa) :) Jeszcze mam kilka pytanek na które nie mogę znaleźć odpowiedź a może po prostu za bardzo drążę niepotrzebnie.
1. Czy Ozi ma funkcję do wpisywania współrzędnych aby mnie do nich poprowadził ? Chodzi mi np. o wyliczone z quizu współrzędne. Biegałem po menu ale nigdzie się na to nie natknąłem.
2. Czy Ozi może być jakoś zintegrowany z bazą Filipsa ? Na zasadzie klikam w kesza a mi pokazuje opis, czy trzeba ręcznie przeskakiwać pomiędzy Ozi a bazą.
3. Czy jest jakieś ustawienie odpowiedzialne za wyświetlanie waypointów na mapie w postaci nr kesza np. OP00AB ? Aktualnie wyświetla się nazwa np. Wieża Bebel ;-) Przy dużej ilości keszów mapa robi się ostro nieczytelna no i szukanie w bazie Filipsa po OP... było dla mnie wygodniejsze.

P.S. W Ozi jest opcja pokazywania najbliższych keszy. Pokazuję odległość, nazwę więc jestem zadowolony :)

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam !
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: WinCE 4.0 -podobny do SmartGPX

Post autor: krystiant »

Terrorr pisze:2. Czy Ozi może być jakoś zintegrowany z bazą Filipsa ? Na zasadzie klikam w kesza a mi pokazuje opis, czy trzeba ręcznie przeskakiwać pomiędzy Ozi a bazą.
W ustawieniach twojego konta na OC możesz podać ścieżkę do bazy. Poniżej opis tego pola na stronie:
Dotyczy użytkowników Ozi Explorera i bazy Filipsa. Podanie ścieżki do katalogu 'op' bazy Filipsa, umożliwia pobieranie wyników wyszukiwania w formacie WPT z automatycznie zapisaną informacją o lokalizacji strony z opisem skrzynki. By skorzystać z tej opcji, wystarczy kliknąć na cache'a na mapie
Osobiście nie używałem, ale się domyślam, że w generowanym pliku dla oziego będą wtedy zawarte odpowiednie linki...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
Terrorr
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: WinCE 4.0 -podobny do SmartGPX

Post autor: Maliniak »

Terrorr pisze:1. Czy Ozi ma funkcję do wpisywania współrzędnych aby mnie do nich poprowadził ? Chodzi mi np. o wyliczone z quizu współrzędne. Biegałem po menu ale nigdzie się na to nie natknąłem.
2. Czy Ozi może być jakoś zintegrowany z bazą Filipsa ? Na zasadzie klikam w kesza a mi pokazuje opis, czy trzeba ręcznie przeskakiwać pomiędzy Ozi a bazą.
ad. 1
chyba najlepszą metodą na takie prowadzenie to jest: albo edycja istniejącego WP i podaniu mu własnych współrzędnych albo długo przytrzymaj w jednym miejscu na Ozim to się Ciebie zapyta czy chcesz nowego WP i wtedy podajesz współrzędne /tak to działa na Larku/

ad. 2
potwierdzam jest taka możliwość - na forum kilka stron tematów temu jest podane rozwiązanie - najpierw skrypty do GSAKa, ale teraz wystarczy to co kolega wyżej napisał - napisał: W ustawieniach twojego konta na OC możesz podać ścieżkę do bazy. Poniżej opis tego pola na stronie
w razie co link do tematu o którym pisałem: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 756#p55756
Za ten post autor Maliniak otrzymał podziękowanie:
Terrorr
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Terrorr
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 13 marca 2011, 19:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: WinCE 4.0 -podobny do SmartGPX

Post autor: Terrorr »

krystiant pisze:
Terrorr pisze:2. Czy Ozi może być jakoś zintegrowany z bazą Filipsa ? Na zasadzie klikam w kesza a mi pokazuje opis, czy trzeba ręcznie przeskakiwać pomiędzy Ozi a bazą.
W ustawieniach twojego konta na OC możesz podać ścieżkę do bazy. Poniżej opis tego pola na stronie:
Dotyczy użytkowników Ozi Explorera i bazy Filipsa. Podanie ścieżki do katalogu 'op' bazy Filipsa, umożliwia pobieranie wyników wyszukiwania w formacie WPT z automatycznie zapisaną informacją o lokalizacji strony z opisem skrzynki. By skorzystać z tej opcji, wystarczy kliknąć na cache'a na mapie
Osobiście nie używałem, ale się domyślam, że w generowanym pliku dla oziego będą wtedy zawarte odpowiednie linki...
Działa !!! Podziękował koledze za ułatwienie życia ;-)
Obrazek
Terrorr
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 13 marca 2011, 19:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: WinCE 4.0 -podobny do SmartGPX

Post autor: Terrorr »

Maliniak pisze:
Terrorr pisze:1. Czy Ozi ma funkcję do wpisywania współrzędnych aby mnie do nich poprowadził ? Chodzi mi np. o wyliczone z quizu współrzędne. Biegałem po menu ale nigdzie się na to nie natknąłem.
2. Czy Ozi może być jakoś zintegrowany z bazą Filipsa ? Na zasadzie klikam w kesza a mi pokazuje opis, czy trzeba ręcznie przeskakiwać pomiędzy Ozi a bazą.
ad. 1
chyba najlepszą metodą na takie prowadzenie to jest: albo edycja istniejącego WP i podaniu mu własnych współrzędnych albo długo przytrzymaj w jednym miejscu na Ozim to się Ciebie zapyta czy chcesz nowego WP i wtedy podajesz współrzędne /tak to działa na Larku/6
Również podziękował koledze !!!
Obrazek
ODPOWIEDZ