Garmin etrex H + kabelek i kłopot z komunikacją

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cerberiusz
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 22 sierpnia 2010, 12:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Garmin etrex H + kabelek i kłopot z komunikacją

Post autor: Cerberiusz »

No i mam problem z kabelkiem do Garmina etrex H. Gdy chcę wysłać waypointa skrzynki do gps ze strony opencaching.pl (w firefoxie) wyskakuje mi komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Plug-in nie został uaktywniony

Gdy kliknę na odnośnik prowadzący do strony garmina i kliknę "install for firefox" wyskakuje mi:

Kod: Zaznacz cały

Communicator Plugin is properly installed and up to date, version 2.9.2.0.

Garmin GPS device is detected and communicating properly:

eTrex H (COM2)
A waypointa jak niechce wysłać do gps'a tak nie chce. Ciągle wyskakuje to samo "Plug-in nie został uaktywniony".
Co robić?
Pozdrawiam Cerberiusz

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jiff
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 09 sierpnia 2009, 17:31
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Garmin etrex H + kabelek i kłopot z komunikacją

Post autor: Jiff »

U mnie też tak jest. A na GC, które używa tego samego pluginu wszystko ładnie śmiga.
Awatar użytkownika
Cerberiusz
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 22 sierpnia 2010, 12:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Garmin etrex H + kabelek i kłopot z komunikacją

Post autor: Cerberiusz »

Pomailowałem trochę z człowiekiem, od którego kupiłem kabelek i wyjaśnił sprawę.
Oto co mi napisał:
Jeżeli chodzi o plugin Garmina dla przeglądarek internetowych, to niestety z dotychczasowych doświadczeń stwierdzam, że nie zawsze działa on poprawnie. Pomimo tego, że podłączony odbiornik jest wykrywany podczas testu, z wysłaniem danych zdarzają się problemy (komunikat "Plug-in nie został uaktywniony"). Garmin na swojej stronie opisuje, że plugin przeznaczony jest przede wszystkim do pracy z urządzeniami z portem USB i nie gwarantuje poprawnego działania z portem szeregowym. Możliwe jednak, że w następnej wersji błąd zostanie poprawiony.

Q. Does the Communicator work with all Garmin devices?

A. No, the Communicator works best with devices that connect to a computer via USB cable.

While some devices that connect to a computer via serial cable or serial-USB adapter will work with the Communicator, they are not officially supported and we cannot guarantee compatibility or provide customer support.
(http://www8.garmin.com/products/communicator/faq.jsp)

Do wysyłania i zczytywania danych polecam np darmowy program EasyGps jeżeli pracuje Pan na systemie Windows lub QLandkarteGT dla systemu Linux. W ustawieniach etrex'a należy ustawić protokół "garmin".
Pozdrawiam Cerberiusz

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ