[Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Stryker »

lupi pisze:Mam pytanie. Korzysta ktoś z smart gpx ze zdjęciami w noki e52 ?
Korzysta.
Bo nie wiem gdzie mam wgrać folder z pobranymi zdjęciami ?
Nie mogę znaleźć tego pliku - "Data\SmartGPX\Images\"
- Jeśli nie masz takiego katalogu to go utwórz.
- W settings sprawdź jaką masz ścieżkę wpisaną - masz mieć \data\SmartGPX w miejscu 'Spoiler Sync/geopics.pl' i 'GSAK Images'
- w katalogu images powinieneś mieć podkatalog dla każdego z keszy (nazwa OPXXXX) a w nim fotki zgranie OCID'em.
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowanie:
lupi
Obrazek
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: lupi »

Działa ;) Dzięki za pomoc ;)
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
baniak71
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 09 sierpnia 2009, 19:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: baniak71 »

Net.3.5 niechce mi sie zainstalowac w połowie instalacji wywala i jest blok przez windowsa, dlaczego jaka moze być przyczyna ?
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Ranwers »

Hej!

Czy ktoś wie, jak w tej chwili można podpisać *.sis? niestety sposoby opisane w tutorialu już się zdezaktualizowały a ja muszę na nowo wszystko na komórce poinstalować...
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Whatever »

Ranwers pisze:Hej!

Czy ktoś wie, jak w tej chwili można podpisać *.sis? niestety sposoby opisane w tutorialu już się zdezaktualizowały a ja muszę na nowo wszystko na komórce poinstalować...
Podaj na priva imei i model telefonu, postaram się pomóc ;-)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Ranwers »

Już sprawa się wyjaśniła: Dimitri jest na tyle miły, że podpisuje raz na tydzień AddOna (tak, jak jest to napisane na stronie) - wystarczy wysłać mu swój numer IMEI na maila: symbiansigned@smartcaching.de , po kilku dniach odpisuje wraz z załączonym i podpisanym plikiem.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z Was trzymał dużą ilość punktów w SpartGPX i mapach Ovi? W Warszawie i okolicach, po których łażę mam ~1,5 tys. keszy, ale trochę boję się zaimportować taką ilość skrzynek. Macie takie doświadczenia?
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: r00t7 »

Ranwers pisze:Już sprawa się wyjaśniła: Dimitri jest na tyle miły, że podpisuje raz na tydzień AddOna (tak, jak jest to napisane na stronie) - wystarczy wysłać mu swój numer IMEI na maila: symbiansigned@smartcaching.de , po kilku dniach odpisuje wraz z załączonym i podpisanym plikiem.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z Was trzymał dużą ilość punktów w SpartGPX i mapach Ovi? W Warszawie i okolicach, po których łażę mam ~1,5 tys. keszy, ale trochę boję się zaimportować taką ilość skrzynek. Macie takie doświadczenia?
jak dowalisz do tego obrazki - zatniesz telefon ;) nie wiem jak to idzie z postępem techniki bo przerzuciłem się na defy i androida - ale to tylko jako baza, ale na 5800 przy 400 keszach się już cięło
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Bas »

r00t7 pisze:na 5800 przy 400 keszach się już cięło
Nic sie nie zatnie jesli ukryjesz obrazki - dotyczy to rowniez 5800. Na forum jest na ten temat caly watek (lub dwa).
winnetu
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 czerwca 2011, 16:46
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: winnetu »

Hej, skąd pobrać OCID ? Link podany w postach instruktażowych nie działa :(
Szukać, albo nie szukać - oto jest pytanie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Stryker »

Obrazek
winnetu
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 czerwca 2011, 16:46
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: winnetu »

Hej dzięki. Nie wiem czy programik działa do końca prawidłowo czy może ja coś źle robię :( Przygotowuję listę skrzynek na opencaching.pl zapisuje je w formacie nazwa.gpx (zwykłe GPX a nie GPXGC) wrzucam w OCID i on mieli, mieli, mieli. Tworzy listę folderów na dysku o nazwach identycznych jak OP waypointów, ale w środku na kompie nic nie widać.
Na telefonie tworzę folder GPX/SmartGPX/Import oraz GPX/SmartGPX/Images i teraz do Import wgrywam plik nazwa.gpx a do Images foldery z nazwami OP.
Odpalam SmartGPX i robie import nazwa.gpx jako ścieżkę do zdjęć w programie mam podane E:/GPX/SmartGPX/Images i byłoby wszystko OK, gdyby nie fakt, że opisówki ładnie się wyświetlają, razem z hintami i logami osób, które kesza odwiedziły ale nie wyświetlają mi się fotki :(
Oczywiście zdjęcia są widoczne w telefonie w folderach OP, ale w programie ich nie widać, jest tylko miejsce na obrazki, ale te się nie wyświetlają.

Jakaś dobra koleżeńska, keszerska pomoc?
Z góry dzięki :)
Szukać, albo nie szukać - oto jest pytanie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Stryker »

strukturę masz dobrą (chociaż ja korzystałem zawsze z gpx gc). Katalog utworzyłeś "na telefonie" czy na karcie ? (E: to karta pamięci)
Najlepiej po uruchomieniu smartgpx'a wejdź w ustawienia i sprawdź jaką masz ścieżką dla fotek/spoilerów i ew. zmień na poprawną. Później zrób import gpx (tak naprawdę kompletnie nie ma znaczenia z jakiego robisz to folderu), nawet jeśli wcześniej robiłeś z tego samego pliku to "puść" raz jeszcze - po zmianie ścieżki spoilerów programik sam z siebie nie zaktualizuje ścieżek w poszczególnych keszach.
Obrazek
winnetu
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 czerwca 2011, 16:46
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: winnetu »

Właśnie o to chodzi, że ścieżki zarówno do Spoiler Sync/geopics.pl jak i do GSAK images mam takie same czytli E:/GPS/SmartGPX/Import
Zgadza się, E:/ to karta pamięci i program też instalowałem na E:/
Szukać, albo nie szukać - oto jest pytanie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
shchenka
Moderator
Posty: 4284
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Kontakt:

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: shchenka »

Ja mam problem taki, że jak używam jednocześnie SmartGPX z TMJ na tym samym telefonie, to niestety SmartGPX nie ma dostępu do gps-a. Tylko jedna aplikacja na raz może go używać. Trochę to wkurzające, tym bardziej, że mam fizycznie zawsze dwa gpsy, jeden po BT do nawigacji używany przez TMJ, drugi jest w telefonie i mógłby z niego korzystać SmartGPX :(

Czy ktoś jakoś rozwiązał ten problem ?

Co do komunikacji ze SmartGPX po polsku, to kiedyś zrobiłem tłumaczenie dla wersji 1.0, działa też w wersji 1.1 i chyba jest z nią dystrybuowane, tylko pojawiło się kilka nowych opcji i te już nie są przetłumaczone. Poza tym w moim tłumaczeniu jest kilka błędów. Dimitri nie chciał tłumaczenie 1.1, bo twierdził, że ciągle coś w nim zmienia, robi port na androida itp.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=972][img]http://www.opencaching.pl/statpics/972.jpg[/img][/url][img]http://geokrety.org/statpics/29.png[/img][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Opencaching+rulez&uid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7[/img][/url]
Awatar użytkownika
Thermuthis
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: piątek 02 grudnia 2011, 10:22
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Thermuthis »

Witajcie:)

Właśnie rozpczeliśmy swoją przygodę z geocachingiem :)
Mamy w użyciu GeoBeagle na Androidzie w Motoroli Defy - na razie bez zastrzeżeń, żadnych kłopotów
Drugi telefon odmawia współpracy.. Nokia C6, Symbian S60. Według waszych wskazówek znalazłam SmartGPX, dostałam go podpisanego do Dimitria..instaluje i ..koniec:) Nokia twierdzi że wszystko jest ok i zainstalowane, ale w telefonie nie ma śladu po aplikacji, wciaż tylko plik instalacyjny.. Ktoś sie spotkał z podobnym problemem? A może muszę mieć zainstalowane coś jeszcze o czym nie mam pojęcia?:)

Dziękuję za pomoc!
Kamila
ODPOWIEDZ