[S60]Zestaw do keszowania krok po kroku

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

[S60]Zestaw do keszowania krok po kroku

Post autor: Ranwers »

Hej!

Pozwoliłem sobie popełnić pewnego rodzaju poradnik, jak dość szybko postawić na nokii (nikt inny chyba symbiana nie używa?) zestaw do przyjemnego keszowania. Poradnik został zainspirowany niedawnym serwisem komórki (a co za tym idzie koniecznością wgrywania całego oprogramowania od nowa). Ponieważ tym razem wiem dokładnie, co chcę zainstalować, pamiętam jak instalować, pomyślałem, że przekażę to w spójnej formie. Jeżeli uważacie, że czegoś w "moim" zestawie brakuje, albo coś zrobiłem źle, to proszę o morze krytyki :-)
Poradnik bazuje na N97 i ponieważ jest to moja pierwsza nokia, mogę jedynie zakładać, że w innych modelach sposób postępowania będzie taki sam.

Ups, zrobiło się dość późno, dlatego chwilowo pierwsza część poradnika: instalacja SmartGPX, reszta (w tym screeny), jutro (dzisiaj ;-P )

Krok _0_ Czy masz wszystko?
Upewnij się, że masz wgrany najnowszy firmware, zainstalowany najnowszy PC Suite / Ovi Suite, wgrane najnowsze Ovi Mapy. Dostęp do internetu w telefonie ułatwi instalacje (o ile nie masz przyjemnego pakietu danych, domowe WiFi, lub inny darmowy hotspot może zapobiec bólowi głowy przy rachunku :-) ). Linki do pobierania plików będę wrzucał również przy pomocy QR Code, więc może Ci się przydać odpowiedni czytnik, osobiście polecam BeeTagg, możesz go ściągnąć stąd: Obrazek

Krok _I_ Organizacja miejsca
Żeby nie robić sobie bałaganu tworzymy katalog, gdzie będziemy trzymać wszystko związane z keszowaniem, np. OpenCaching, a w nim podkatalogi:
SmartGPX
SmartGPX/Import
GeoPics
GASK
Pamiętej, że całość zajmie kilkaset megabajtów!

Krok _II_ Instalacja SmartGPX
Zainstaluj SmartGPX, możesz to zrobić pobierając go ze strony:
http://www.smartcaching.de/download.html, lub po prostu: Obrazek
Tutaj dość ważna uwaga, przy instalacji pojawiła mi się propozycja instalacji w (1)pamięci telefonu, (2)pamięci masowej, (3)karcie pamięci [pierwsza fotka]. Ponieważ nie używam karty pamięci, wybrałem opcję (2), ale w konfiguracji SmartGPX jako miejsce danych mam kartę pamięci [druga fotka]. Jeżeli instalujesz na karcie pamięci, to zwróć uwagę, żeby ustawić dobre miejsce.. Wszystkie ustawienia widać na 3ciej fotce.

Screeny:
Obrazek Obrazek Obrazek
Krok _III_ Podpisywanie SmartGPX AddOn
Największym świństwem, jakie Nokia zrobiła swoim klientom są certyfikaty aplikacji. I tutaj musimy się odrobinę pomęczyć. Na początek wyłączamy automatyczną aktualizację czasu w telefonie i przestawiamy datę wstecz... według uznania. Ja przestawiłem na listopad 2009. Potem trzeba pobrać SmartGPX AddOn. Ponieważ nie będziemy go jeszcze instalować, wygodniej będzie zapisać go na naszym komputerze. Oczywiście, jeżeli ktoś instaluje wszystko od razu na komórce, to nie mówię, że się nie da ;-) . Zgodnie z instrukcjami na http://www.smartcaching.de/smartgpxaddon.html#signing wchodzimy na stronę https://www.symbiansigned.com/app/page/ ... dOnline.do, wprowadzamy swój numer IMEI (*#06#), adres email, ścieżkę do świeżo ściągniętego pliku, akceptujemy regulamin i przepisujemy kod z obrazka. Na koniec klikamy "Send". Trzeba podać działający adres email, ponieważ dostaniemy na niego link do podpisanej aplikacji!. Po krótkiej (lub dłuższej) chwili otrzymujemy email, trzeba kliknąć w link potwierdzający. Po kolejnej chwili dostajemy kolejnego maila, tym razem już z linkiem do podpisanej aplikacji. Instalujemy aplikację, potwierdzając wyświetlane pytania. Nie zapomnij przywrócić aktualnej daty oraz włączyć synchronizacji czasu!

Krok _IV_ Wgrywamy pierwsze skrzynki!
Mamy już zainstalowany SmartGPX w całej okazałości. Czas nakarmić go informacjami o skrzynkach. Na początek proponuję pobrać swoje obserwowane skrzynki. Z moich obserwacji wynika, że lepiej sprawują się dane zapisane w formacie GPX GC. Swoją listę możesz pobrać bezpośrednio na telefon: Obrazek, pod warnkiem, że jesteś z telefonu zalogowany w serwisie!.
Przenosimy plik do katalogu SmartGPX/Import, a następnie w SmartGPX wybieramy Options => Import => GPX file, wskazujemy na właśnie pobrany plik. Jeżeli wszystko zrobiliśmy jak trzeba pierwsza porcja skrzynek jest już wgrana :)

C.D.N.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 kwietnia 2010, 13:24 przez Ranwers, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowania (total 2):
kudlatawallson
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Posty: 752
Rejestracja: środa 15 kwietnia 2009, 12:47
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: [S60]Zestaw do keszowania krok po kroku

Post autor: rushcore »

Ranwers pisze:Z moich obserwacji wynika, że lepiej sprawują się dane zapisane w formacie GPX GC.
Ciekawe, zawsze używałem zwykłych plików GPX (w sensie OC) i nie było problemów, skąd to lepiej?
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: [S60]Zestaw do keszowania krok po kroku

Post autor: Ranwers »

Hej!
rushcore pisze:
Ranwers pisze:Z moich obserwacji wynika, że lepiej sprawują się dane zapisane w formacie GPX GC.
Ciekawe, zawsze używałem zwykłych plików GPX (w sensie OC) i nie było problemów, skąd to lepiej?
W moim przypadku import plików GPX nie pokazuje geokretów, podczas gdy import plików GPX GC prawidłowo wyświetla informacje o geokretach. Szczerze mówiąc, nie analizowałem dokładnie problemu, ale przed chwilą wgrałem raz GPX a raz GPX GC i sprawa wyglądała tak samo.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [S60]Zestaw do keszowania krok po kroku

Post autor: r00t7 »

plik gpx wrzuca nazwę GK zamiast nazwy kesza. W GPX GC tego błędu nie ma ;)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ