Android

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

pegu
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 08 stycznia 2012, 04:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android

Post autor: pegu »

geogoogle
nonamed
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 stycznia 2012, 19:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Android

Post autor: nonamed »

Witam, mam pytanie odnośnie map wektorowych w Locusie.

Mogę sobie ustawić warstwę (np. http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_orto/wmservice.aspx) którą aplikacja pobiera na bieżąco i 'przykrywa' nią mapę.

I tu moje pytanko: czy jest możliwość pobrania takich map (zdjęć orto) do Locusa do użytku offline?
Jan Puro
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: piątek 24 lutego 2012, 22:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android

Post autor: Jan Puro »

Mam do Was wielką prośbę, czy ktoś mógłby wyjaśnić tak bardzo prosto i dokładnie co trzeba zrobić, żeby móc oglądać skrzynki w telefonie- mam Samsung Galaxy Ace z androidem i powiedzmy aplikacje Columbus, a oprocz tego nie wiem kompletnie jak się za to zabrać... Liczę na pomoc, może bc priv
Pozdrawiam
Jan
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Re: Android

Post autor: Rob »

nonamed pisze:Witam, mam pytanie odnośnie map wektorowych w Locusie.

Mogę sobie ustawić warstwę (np. http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_orto/wmservice.aspx) którą aplikacja pobiera na bieżąco i 'przykrywa' nią mapę.

I tu moje pytanko: czy jest możliwość pobrania takich map (zdjęć orto) do Locusa do użytku offline?
Trochę późno ale lepiej późno niż wcale. Da się, tylko nie bezpośrednio locusem,problemem są ograniczenia spowodowane licencją geoportalu. W tej chwili nie pamiętam jak to robiłem. Jak będzie potrzeba to poszukam.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Re: Android

Post autor: Rob »

Jan Puro pisze:Mam do Was wielką prośbę, czy ktoś mógłby wyjaśnić tak bardzo prosto i dokładnie co trzeba zrobić, żeby móc oglądać skrzynki w telefonie- mam Samsung Galaxy Ace z androidem i powiedzmy aplikacje Columbus, a oprocz tego nie wiem kompletnie jak się za to zabrać... Liczę na pomoc, może bc priv
Pozdrawiam
Jan
Polecam Locusa. Jest wersja darmowa do wypróbowania. Pełna kosztuje ok. 20zł.
ObrazekObrazek
nonamed
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 stycznia 2012, 19:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Odp: Re: Re: Android

Post autor: nonamed »

Rob pisze:W tej chwili nie pamiętam jak to robiłem. Jak będzie potrzeba to poszukam.
To ja bym bardzi poprosił bo robi się coraz cieplej i by się mi to przydało do keszowania i wycieczek rowerowych.

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Android

Post autor: Rob »

A więc po kolei:
-pobierasz program geoxa viewer: http://www.cgis.pl/pl/dopobrania.php
-według tutoriala: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... oxa#p90666 ustawiasz sobie interesujący cię obszar (nie za duży, mi się udało zrobić obszar pokrywający projetk PL, większego nie próbowałem)
-dalej w geoxie plik -> eksport -> eksport widoku mapy do pliku tiff
-ustawiasz parametry eksportu ja niżej:
rodzilczość 300
kompresja jpeg
skala 1:25000
odznacz zapisz georeferncje
wyłącz tryb kafelkowy
-po zakończonym eksporcie otwierasz program mapc2mapc i postępujesz według http://gpsmaniak.com/2010/programy-mapc2mapc.htm
-z tym, że nie zapisujesz do formatu garmina lecz Write Mobila Atlas - > Locus/RMAPS poziomy powiekszenia 14 i 15
-dostaniesz z tego dwie warstwy o podanych zoomach
-oczywiście powiększenia można sobie dobrać indywidualnie
-ostatecznie dostaniesz plik o rozszerzeniu sqlitedb, który ładujesz na kratę pamięci telefonu i otwierasz locusem
Załączniki
scree1n.png
scree1n.png (12.84 KiB) Przejrzano 3190 razy
screen.png
screen.png (13.81 KiB) Przejrzano 3190 razy
Za ten post autor Rob otrzymał podziękowanie:
nonamed
ObrazekObrazek
Jan Puro
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: piątek 24 lutego 2012, 22:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android

Post autor: Jan Puro »

Zatrzymałem się przy punkcie gdzie trzeba otworzyć tą mapę w programie mapsc2maps, ale nie mogę jej otworzyć bo jest w rozszerzeniu tif, którego ten program nie obsługuje, co teraz powinienem zorbić? A wcześniej jak ustawić interesujący mnie obszar?
nonamed
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 stycznia 2012, 19:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Odp: Android

Post autor: nonamed »

Prze eksportowaniu do tiffa musisz mieć ZAznaczone "zapisz georefencje" co wygeneruje ci razem z plikiem 'tiff' plik 'tfw' który otwierasz mapc2mapc.

Domyślnie jest zapisywany obszar widoczny na ekranie, ew możesz kliknąć 'Aktualny widok'.

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
Jan Puro
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: piątek 24 lutego 2012, 22:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android

Post autor: Jan Puro »

Ale to w takim razie nie można ustalić takiej dużej skali, tj 1:25000 tylko powinno być jakies 1:100000 zeby objac wiekszy obszar, czy źle rozumiem? Przy okazji jak chciałem uruchomić program i zrobić zgodnie z podpowiedziami to zniknął mi ten pasek po lewej stronie , z warswami i nie moge znaleźć opcji jak go przywrócić, bo wsztystkie rozwić pasek warstw itp nie działa, przepraszam ze taki niekumaty jestem, ale no chciałbym ro zrobić :P
nonamed
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 stycznia 2012, 19:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Android

Post autor: nonamed »

Lewy panel: Widok-> Panele->Warstwy (i chwilę czekasz)

Można wybrać większy obszar z dokładniejszą mapą, robisz to tak: [to tylko wygląda na trudne]

1.Otwierasz Geoxę, wybierasz Geoportal 50 000 albo 100 000, widok->idź do współrzędnych, możesz je wziąć np. z geoportalu (na mapie interesującego cię obszaru, w lewym dolnym rogu, ZAMIENIASZ X z Y),

2. Warstwa-> dodaj warstwę wms, geoportal 10000, zaznaczasz obie warstwy na lewym pasku, zmieniasz przybliżenie na poprzednie (50 albo 100tys), ustawiasz interesujący cię obszar

3. Plik->Export->widoku mapy do pliku Tiff, klikasz "aktualny widok", [w tej kolejności]

[*]rozdzielczość 200, kompresja JPG,
[*]skala exportu 10000 (czyli ten oszar który masz na mapie 50 albo 100, zostanie zapisany w skali 10),
[*]zaznaczone zapisz georeferencjie (odpowiada za stworzenie potrzebnego potem pliku .twf)
[*]odznaczony tryb kafelkowy
Stworzy pliki .tff i .twf

4. Pamiętaj o podmianie pliku 'm2grids.txt' i ustawieniu ścieżki do 7zip.exe [zgodnie z poradnikiem wyżej odnośnie mapc2mapc ]

[*]mapc2mapc: file-> open calibration, [typ: world files] otwierasz plik .twf
[*]wybierasz PUWG 1992
[*]File-> write mobile atlas
janusztracz
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 02 kwietnia 2012, 16:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android

Post autor: janusztracz »

Witam!

Jaka aplikacja jest najlepsza na android do szukania skrzynek ze strony opencaching.pl , bo jak do tej pory to robię tak że włączam przeglądarke w telefonie i ze strony mobilnej opencaching wyszukuje skrzynki w mojej okolicy, potem włączam GPS u siebie w telefonie i biorę punkt na mapie ze strony opencaching.pl gdzie jest skrzynka, a następnie szukam u siebie na GPS tego punktu punktu i wyznaczam sobię trasę. Spoilery mi pomagają bardzo. Nie jest to jednak za wygodne. Ściągnąłem jakąś aplikację opencaching.com ale tam jest malo skrzynek :/. Potrzebuję jakiejś aplikacji na której byłyby zaznaczone skrzyneczki w mojej okolicy i jednocześnie pokazane moje położenie, po czym ja wybieram skrzynkę i mi wyznacza trasę do skrzynki. Jest takie coś na android?

Z góry dzięki za pomoc
Pozdro dla poszukiwaczy
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Android

Post autor: u810 »

W tym momencie trudno wskazać jednoznacznie najlepszy. Spróbuj Locus i Trekbuddy a potem wybierzesz sobie ten, który bardziej odpowiada.
janusztracz
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 02 kwietnia 2012, 16:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android

Post autor: janusztracz »

u810 pisze:W tym momencie trudno wskazać jednoznacznie najlepszy. Spróbuj Locus i Trekbuddy a potem wybierzesz sobie ten, który bardziej odpowiada.
Ok, wielkie dzięki, przetestuje :)

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Android

Post autor: wrygiel »

Do Locusa możesz spróbować prostego addona mojej produkcji - Awaryjny GPX (jest w innym wątku w tym samym forum). Jest debilnie prosty - po prostu ściąga najbliższych 30 skrzynek bezpośrednio do Locusa, ze zdjęciami i spoilerami. Mi wystarcza.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
ODPOWIEDZ