OziCE - a bateria

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

OziCE - a bateria

Post autor: ted69 »

Zaobserwowalem ciekawa ale nieprzyjemna zaleznosc.
Pocket, wlaczony OziCE, BT i polaczenie z GPSem po BT - i mimo podlaczenia do ladowarki: samochod - USB - ilosc pradu w baterii spadala.
Wrecz tragedia.
Moje podejrzenia dotycza wielkosci pliku mapy wyswietlanej przez Oziego, Sprawdzalem pozniej - wlaczony ozi, BT, Mobile gady - polaczenie po BT i z telefonem (internet) i z GPSem - i dokladnie ta sama ladowarka. Czyli teoretycznie obciazenie pocketa - wieksze.
Inna mapa (o wiele lzejsza) i przy dzialaniu tych wszystkich programow - bateria pocketa doladowywala sie powoli.

Czy tez ktos mial tego typu obserwacje ?
Ja postaram sie to dokladniej jeszcze przetestowac by miec pewnosc ze to wlasnie o wielkosc pliku mapy chodzi.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: niedziela 25 stycznia 2009, 12:28
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hmm, mozliwe ale bylo by to troszke dziwne. jakie by nie bylo obciazenie to WŁAŚCIWA łądowarka powinna naładowac sprzęt. Masz oryginalną? Niektóre tylko podładowują bardzo małym pradem, sporo zalezy od urządzenia. W często wykorzystywanym łączu miniusb pin4 jest wolny. W Larku żeby ten DOBRZE ładował trzeba go podłaczyć do +5V, wtedy alrk rozumie to jako podłączoną ładowarkę. ostatnio naprawiałem Etena-i też po USB nie chciał za bardzo ładować dopóki nie podłączyłem do pin4 MASY/minusa. A w obu przypadkach wskaźnik tych urządzeń pokazywał ładowanie...
[url=http://www.swiatelka.pl/][img]http://www.swiatelka.pl/userbar.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Moj pocket - HP - ma dwa gniazda. Jedno "firmowe" i tym laduje w domu z sieci bez problemu. Ma tez mini USB i tym laduje czy w samochodzie (ladowarka 0,65) czy z mojego pudelka na 4 aku AA. Dotychczas - a uzywam go juz ponad rok - nigdy tak nie mialem. Wiecej - wlaczony Ozi, wlaczone BT do komunikacji z GPSem i potrafilo w trakcie pracy naladowac sie na full z tych czterech AKU. Naladowac do pelna.
W samochodzie - zwyczajny kabelek USB-miniUSB - laczacy te ladowarke z pocketem.
Pierwszy raz mialem taka sytuacje ze przy polaczeniu z ladowarka - pradu ubywalo. Ale jak zminilem mapke (jedyna rzecz jaka sie zmienila) problem zniknal. Ta sama ladowarka, ten sam kabelek - wszystko to samo oprocz mapki
Inne pliki z mapa maja ok 1,5 MB - ta jedna ma prawie 9 MB.
A sytuacja byla w pewien sposob tragiczna - przedtem - wysiadalem z auta, bralem GPSa i pocketa i szedlem szukac skrzynek, wracalem, podlaczalem i jadac w nastepny teren - poket sie podladowywal. A tutaj - podlaczam - a pradu nadal ubywa.

EDIT
jest jeszcze jedna roznica: Ozi mam zainstalowane na karcie SD, mniejsze mapki mam nagrane na karte CF. A ta duza mapa jest na SD.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

jest taki fajny program, ktory pokazuje pobor pradu z akumulatora Pocket'a - w mA - mozna obadac jak sie zmienia pobor w zaleznosci od wielkosci mapy - jesli przewyzsza wydajnosc pradowa ladowarki to wniosek jest prosty:)

mialem kiedys identyczny przypadek - wlasnie w przypadku ladowania Pocketa z 4*R6 NiMH - ladowanie sie swiecilo - a w nawigacji ubywalo - byl uwalony jeden z aku R6 :)
ODPOWIEDZ