Najlepszy program dla Win CE

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

daj mi swojego majla - podeślę Ci zrzuty ekranowe z Navitela (nie wiem jak tu wkleić zdjęcia)
Arjano
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 13:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Arjano »

Przejrzałem na oczy - kto chce zobaczyć szlaki na mapie niech da duuuże przybliżenie. :-) G - green - zielony, Y - yellow - żółty itd., a czasem wręcz podpis "NIEBIESKI".

P.S. Po usunięciu waypointów z nawigacji i ponownym zaimportowaniu są już chorągiewki przy nich, no czary z mleka...

THX
pozdrawiam
Arjano

[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=9307][img]http://www.opencaching.pl/statpics/9307.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
kodipar78
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 03 listopada 2009, 22:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program dla Win CE

Post autor: kodipar78 »

Jak dotąd wystarczyła mi AutoMapa. Po ostatnich poszukiwaniach postanowiłem jednak z pewnych względów spróbować innego programu. Padło na Oziego. Jednak mam z nim problem. Mianowicie:
1. Piszecie, że Waypointy można zassać z OCPL. Powiedzcie proszę dokładnie skąd, ponieważ szukam i nie widzę.
2. Czy można zassać tylko wybrane Waypointy?
3. Jak i czym wrzucić do Oziego mapy? Mam mapy w plikach *.jpg i *.map?
MardoQ
Wyjadacz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Najlepszy program dla Win CE

Post autor: MardoQ »

kodipar78 pisze:Jak dotąd wystarczyła mi AutoMapa. Po ostatnich poszukiwaniach postanowiłem jednak z pewnych względów spróbować innego programu. Padło na Oziego. Jednak mam z nim problem. Mianowicie:
1. Piszecie, że Waypointy można zassać z OCPL. Powiedzcie proszę dokładnie skąd, ponieważ szukam i nie widzę.
2. Czy można zassać tylko wybrane Waypointy?
3. Jak i czym wrzucić do Oziego mapy? Mam mapy w plikach *.jpg i *.map?
Ad1. Poprzez wyszukiwarkę, na dole masz listę możliwych formatów danych, wybierasz WPT
Ad2. Na dole strony z każdą skrzynką jest wpis: "Pobierz dane: GPX GPX GC LOC KML OV2 OVL TXT WPT UAM " wybierasz format jak wyżej WPT
Ad3. Jak już masz plik .map i .jpg (czy jakiś inny graficzny .png czy nawet .bmp) to konwertujesz programem Img2ozf do ściągnięcia tutaj http://www.oziexplorer3.com/img2ozf/img2ozf.html otrzymasz wtedy plik .map i .ozf które już Ozie na nawigacje otwiera normalnie
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje
Awatar użytkownika
kodipar78
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 03 listopada 2009, 22:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program dla Win CE

Post autor: kodipar78 »

MardoQ wielkie dzięki.
Z tymi plikami WPT wykazałem się totalnym brakiem spostrzegawczości :oops: aż mi wstyd. No cóż, do tej pory używałem AutoMapy i współrzędne z palca wbijałem.
Co do mapek, to również działają. Próbowałem wcześniej tego programu do konwersji, ale jak się teraz okazało, wcześniej pobrane mapy były popsute. Na tych, które teraz zassałem konwersja poszła bez problemu.
Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Najlepszy program dla Win CE

Post autor: Limak »

do automapy też mogłeś sobie wczytać - zamiast wpt sciągasz uam a potem wchodzisz w zarządzanie POI i importujesz plik uam:)
a co do map do Oziego to można sobie wygenerować dowolny fragment mapki w dowolnym powiekszeniu (1-19) z serwisów ump/google/virtualEarth/docelu.pl/emapi.pl za pomocą programu Mobile Atlas Creator - generuje plik .png + .map do Oziego, a potem konwersja img2ozf o którym wspomniał MardoQ :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dymion
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 21:48
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re:

Post autor: Dymion »

ted69 pisze:ozi explorer jest bardzo fajny - sam namietnie go uzywam i sprawuje sie slicznie. Ladnie i prosto da sie skorelowac baze skzrynek z OC PL czy innego serwisu (wczytuje sie jako plik WPT) i dolaczyc do tego baze filipsa.
W praktyce wyglada to tak ze mam na ekranie mapke, kursor pokazujkacy moja aktualna pozycje oraz kropczeki czy kolka reperezntujace poszczegolne skrzynki. Te kropeczki moga byc w roznych kolorkach (tak jest to ustawione w pliku WPT sciaganym z OCPL) pokazujacych stan skrzynki. Dodatkowo, od razu z tego ekranu moge ogladac to co na temat danej skrzynki jest w bazie filipsa.
Jako świeżak w temacie keszowania i związanego z tym sposobom ułatwiania sobie życia, zainteresowała mnie cytowana wypowiedź. W jaki sposób mogę bezpośrednio z Ozi-ego czytać bazę filipsa?
Oziego mam, baza filipsa jest, punkty na mapie (WPT) wgrane, ale co dalej?
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Najlepszy program dla Win CE

Post autor: marwaldor »

Na str OC w Moich Danych wypełniasz : "Ścieżka do katalogu 'op' na urządzeniu mobilnym:"
Potem zasysasz WPT
Na Ozim trzymasz dłużej rysikiem na waypoincie i wybierasz zakładkę Open At..cośtam :)

Jak opanujesz temat to polecam Mini Bazę Filipsa : zajmuje mniej miejsca, brak problemu upierdliwej aktualizacji całej bazy... zresztą poczytaj:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... =mini+baza
Awatar użytkownika
Dymion
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 21:48
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program dla Win CE

Post autor: Dymion »

Wielkie dzięki za podpowiedź. Teraz to mam potężne narzędzie do poszukiwań. Mini Baza też ogarnięta :)
No to wyruszam w trasę...
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Najlepszy program dla Win CE

Post autor: marwaldor »

:)
Za ten post autor marwaldor otrzymał podziękowanie:
Dymion
ODPOWIEDZ