Konwerter plików gpx do współpracy z Bazą Filipsa
Moderator: Moderatorzy
-
- Nowy na forum
- Posty: 6
- Rejestracja: czwartek 23 lipca 2009, 20:57
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
- Kontakt:
Konwerter plików gpx do współpracy z Bazą Filipsa
Witajcie!
Używam BeeLineGPS w swoim PDA i jakiś czas temu natrafiłem na pewien problem. Otóż program bardzo fajnie działa z plikami .gpx wygenerowanymi przez opencaching.pl. Szkopuł w tym, że wszelkie obrazki, itp. są i tak ściągane z Internetu.
Rozwiązaniem jest Baza Filipsa, która to niestety z plikami .gpx nie współgrała (albo ja nie znalazłem sposobu). Dlatego też napisałem dość prosty programik, który przyjmuje plik .gpx oraz ścieżkę do Bazy Filipsa i zmienia <url> na ten właściwy (nie http://opencaching.pl?cacheid cośtam, ale lokalny, na karcie pamięci). Oprócz tego wywala wszystkie obrazki podlinkowane przez <img>
Jest to pierwsza wersja, pewnie jest sporo błędów, ale prosiłbym o odzew. Może się komuś przyda.
Napisane w QT4, niestety nie mam jak teraz skompilować tego na Windowsa. Więc w załączniku źródła i binarka dla Linuxa x86_64.
Całość tutaj: http://tjach.pl/downloads/konwerter.zip
Jak ktoś chce, to wystarczy ściągnąć qt-designera, otworzyć projekt i skompilować. Powinno działać na Win/Linux/Mac
Używam BeeLineGPS w swoim PDA i jakiś czas temu natrafiłem na pewien problem. Otóż program bardzo fajnie działa z plikami .gpx wygenerowanymi przez opencaching.pl. Szkopuł w tym, że wszelkie obrazki, itp. są i tak ściągane z Internetu.
Rozwiązaniem jest Baza Filipsa, która to niestety z plikami .gpx nie współgrała (albo ja nie znalazłem sposobu). Dlatego też napisałem dość prosty programik, który przyjmuje plik .gpx oraz ścieżkę do Bazy Filipsa i zmienia <url> na ten właściwy (nie http://opencaching.pl?cacheid cośtam, ale lokalny, na karcie pamięci). Oprócz tego wywala wszystkie obrazki podlinkowane przez <img>
Jest to pierwsza wersja, pewnie jest sporo błędów, ale prosiłbym o odzew. Może się komuś przyda.
Napisane w QT4, niestety nie mam jak teraz skompilować tego na Windowsa. Więc w załączniku źródła i binarka dla Linuxa x86_64.
Całość tutaj: http://tjach.pl/downloads/konwerter.zip
Jak ktoś chce, to wystarczy ściągnąć qt-designera, otworzyć projekt i skompilować. Powinno działać na Win/Linux/Mac
- Whatever
- Wyjadacz
- Posty: 418
- Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
cosik nie chce mi to hulać na viście, da się jakoś bezboleśnie to machnąć pod windę ?
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
-
- Nowy na forum
- Posty: 6
- Rejestracja: czwartek 23 lipca 2009, 20:57
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
- Kontakt:
Przepraszam, byłem na odwyku... znaczy urlopie od komputera.
Tak, dało się oczywiście:
http://tjach.pl/downloads/konw.zip
Źródła:
http://tjach.pl/downloads/konwerter_src.zip
Bardzo bym prosił o testowanie i informację zwrotną.
Tak, dało się oczywiście:
http://tjach.pl/downloads/konw.zip
Źródła:
http://tjach.pl/downloads/konwerter_src.zip
Bardzo bym prosił o testowanie i informację zwrotną.
- Whatever
- Wyjadacz
- Posty: 418
- Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
testowałem trochę i :
1. sciągam gpx (ok 600 skrzynek)
2. zaznaczam w konwerterze folder op z bazy Filipsa na karcie pamięci
3.zaznaczam plik .gpx i daję ok, wyskakuje że zmiany wprowadzone.
4. wrzucam .gpx na telefona odpalam smart gpx i ... nic - nie ma obrazków, można tylko zassać z netu.
a już się cieszyłem
1. sciągam gpx (ok 600 skrzynek)
2. zaznaczam w konwerterze folder op z bazy Filipsa na karcie pamięci
3.zaznaczam plik .gpx i daję ok, wyskakuje że zmiany wprowadzone.
4. wrzucam .gpx na telefona odpalam smart gpx i ... nic - nie ma obrazków, można tylko zassać z netu.
a już się cieszyłem
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
-
- Nowy na forum
- Posty: 6
- Rejestracja: czwartek 23 lipca 2009, 20:57
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
- Kontakt:
Bo to robi co innego, obrazków ma nie być:)
Może źle się wyraziłem poprzednio. W Bee Line GPS mam tak, że otwierając informację o punkcie geocache widzę wszystko z pliku gpx. Ale po kliknięci na "odnośnik" etykietowany nazwą punktu (OPxxxxx) przenoszę się do Bazy Filipsa. I tam mam już obrazki.
Pomysł z bezpośrednim wrzuceniem obrazków niegłupi... I wiem, że były z tym jakieś problemy (niespójne nazwy i niemożliwe skojarzenie ich z punktami). Ale powalczę.
Może źle się wyraziłem poprzednio. W Bee Line GPS mam tak, że otwierając informację o punkcie geocache widzę wszystko z pliku gpx. Ale po kliknięci na "odnośnik" etykietowany nazwą punktu (OPxxxxx) przenoszę się do Bazy Filipsa. I tam mam już obrazki.
Pomysł z bezpośrednim wrzuceniem obrazków niegłupi... I wiem, że były z tym jakieś problemy (niespójne nazwy i niemożliwe skojarzenie ich z punktami). Ale powalczę.
- Whatever
- Wyjadacz
- Posty: 418
- Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
ups to w ferworze radości niedoczytałem
Jeżeli do w .gpx byłby dostęp do obrazków z bazy offline to jak dla mnie byłoby to mistrzostwo
Jeżeli do w .gpx byłby dostęp do obrazków z bazy offline to jak dla mnie byłoby to mistrzostwo
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
- Mider
- Wyjadacz
- Posty: 382
- Rejestracja: piątek 26 czerwca 2009, 14:07
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 3 razy
E tam. Wszystko działa. Dla BasicGPS wersja webowa jest tutaj:tjach pisze:Pomysł z bezpośrednim wrzuceniem obrazków niegłupi... I wiem, że były z tym jakieś problemy (niespójne nazwy i niemożliwe skojarzenie ich z punktami). Ale powalczę.
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... c&start=14
Nazwy plików tworzy się poprzez powiązanie nazwy punktu i konkretnego zdjęcia.
Wygląda to np tak:
1. Waypoint OP1D76
2. Nazwa zdjęcia: 9B74C5E1-7515-E80C-938D-6D5A56A18D7A.jpg
3. Ścieżka do bazy filipsa: ../baza/op/
Ścieżka w oryginale: http://www.opencaching.pl/images/upload ... A18D7A.jpg
Ścieżka po przerobieniu: ../baza/op/1/D/o/OP1D76-9B74C5E1-7515-E80C-938D-6D5A56A18D7A.jpg
- Whatever
- Wyjadacz
- Posty: 418
- Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
tjach: dzięki za zaangażowanie i za przycisk Ogólnie zmienia scieżkę tak jak ma itd. jednak zdjęć w smartGPX dalej nie widać, zawsze chce zassać z sieci. Problem leży pewnie w samym programie. W każdym razie dzięki
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
- Oscar9999
- Nowy na forum
- Posty: 3
- Rejestracja: piątek 25 września 2009, 19:24
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Witam,
Tak jak tjach, również używam BeeLineGPS. Konwerter działa bardzo dobrze ale zauważyłem u siebie coś dziwnego. Otóż część skrzynek ma pozmieniane linki do WayPoint-ów. Objawia się to w taki sposób, iż czytając plik .gpx od początku, dla którejś tam w kolejności skrzynki, np. OPAAAA, w link do bazy filipsa wchodzi inna skrzynka (powiedzmy XXXX). Pełny link wygląda więc następująco ../op/X/X/XX.html Natomiast dla następnej w kolejności skrzynki OPBBBB wskakuje link do poprzedniej (tej, jakby pominiętej)- ../op/A/A/AA.html.
Kolejne skrzynki zachowują się podobnie, tzn każda ma link do tej, która poprzedza ją w pliku .gpx. Dzieje się tak do kolejnego "przeskoku", po którym są jakby "dwa przeskoki", itd...
Zauważyliście coś takiego u siebie, bo nie wiem, czy to może ja coś mieszam... Od razu zaznaczę, że sprawdzałem to dla .gpx-ów z różną ilością skrzynek (od 50 wzwyż).
Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi....
Pozdrawiam.
Tak jak tjach, również używam BeeLineGPS. Konwerter działa bardzo dobrze ale zauważyłem u siebie coś dziwnego. Otóż część skrzynek ma pozmieniane linki do WayPoint-ów. Objawia się to w taki sposób, iż czytając plik .gpx od początku, dla którejś tam w kolejności skrzynki, np. OPAAAA, w link do bazy filipsa wchodzi inna skrzynka (powiedzmy XXXX). Pełny link wygląda więc następująco ../op/X/X/XX.html Natomiast dla następnej w kolejności skrzynki OPBBBB wskakuje link do poprzedniej (tej, jakby pominiętej)- ../op/A/A/AA.html.
Kolejne skrzynki zachowują się podobnie, tzn każda ma link do tej, która poprzedza ją w pliku .gpx. Dzieje się tak do kolejnego "przeskoku", po którym są jakby "dwa przeskoki", itd...
Zauważyliście coś takiego u siebie, bo nie wiem, czy to może ja coś mieszam... Od razu zaznaczę, że sprawdzałem to dla .gpx-ów z różną ilością skrzynek (od 50 wzwyż).
Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi....
Pozdrawiam.