Google earth
Moderator: Moderatorzy
-
- Nowy na forum
- Posty: 16
- Rejestracja: niedziela 12 kwietnia 2009, 18:08
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Google earth
Hej, a co sądzicie o używaniu google earth do pobierania stamtąd współrzędnych? Czy gdyby w opisie skrzynki był zapis że współrzędne sa nie z GPS a z google, skusilibyście się na takiego kesza?
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Niektore osoby tak postepuja. Wazne jest tylko prawidlowe ustawienie formatu w GE (stopnie, minuty w formacie dziesietnym).
Sam kilka swoich skrzynek, mimo ze mam GPSa - sprawdzalem i pozniej poprawialem wg wskazan GE.
Mam na mysli oczywiscie zdjecia satelitarne a nie mapke, bo tutaj bywaja spore kiksy.
Sam kilka swoich skrzynek, mimo ze mam GPSa - sprawdzalem i pozniej poprawialem wg wskazan GE.
Mam na mysli oczywiscie zdjecia satelitarne a nie mapke, bo tutaj bywaja spore kiksy.
- trojmiasto
- Administrator
- Posty: 1946
- Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 7 razy
Zastanawiałem się kiedyś nad dodaniem takiej funkcjonalności podczas zakładania skrzynki w serwisie. Pomyślałem jednak, że jeśli coś takiego będzie zbyt łatwo dostępne, stanie się zasadą i powstanie dużo skrzynek, przy których współrzędne są tylko dodatkiem, w przybliżeniu wskazującym okolicę skrzynki.
Krótko mówiąc - nie przekreślam oczywiście cache'a, którego współrzędne nie są pobrane z gpsa, natomiast lubię, gdy wskazują one na skrzynkę albo pierwszy etap jakiegoś multi i chciałbym, by jednak takie podejście było zasadą.
Proszę o przeniesienie tematu do właściwego działu (software?).
Krótko mówiąc - nie przekreślam oczywiście cache'a, którego współrzędne nie są pobrane z gpsa, natomiast lubię, gdy wskazują one na skrzynkę albo pierwszy etap jakiegoś multi i chciałbym, by jednak takie podejście było zasadą.
Proszę o przeniesienie tematu do właściwego działu (software?).
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Proponuje mape UMPpcPl dostepna online. Zawiera elementy topo, ale przede wszystkim mozna dosc dokladnie okreslic pozycje skrzynki. Wiecej w watku:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=3300
Jesli ktos nie ma gps, to warto w opisie odniesc sie do stalych punktow orientacyjnych w terenie i opisac polozenie skrzynki wzgledem nich. Dobrze jest tez napisac jak wyznaczono wspolrzedne (wg mapy, gps) - latwiej szukajacym wziac poprawke na ewentualne bledy.
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=3300
Jesli ktos nie ma gps, to warto w opisie odniesc sie do stalych punktow orientacyjnych w terenie i opisac polozenie skrzynki wzgledem nich. Dobrze jest tez napisac jak wyznaczono wspolrzedne (wg mapy, gps) - latwiej szukajacym wziac poprawke na ewentualne bledy.
-
- Bywalec
- Posty: 39
- Rejestracja: poniedziałek 15 czerwca 2009, 21:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
GE, GPS i inne aplikacje internetowe
A ja zarowno przy poszukiwaniach jak i zakladaniu zawsze weryfikuje dokladnosc wskazania koordów z GPSa w GE i jak na razie zawsze wszystko sie zgadza (chwala zakladajacym ), za wyjatkiem ewidentnych bledow (moze zamierzonych?). Ale problem lezy tez w dokladnosci zdjec satelitarnych z GE. W mojej okolicy jest kilka rozmytych, zielonych plam - w takiej sytuacji pomocny jest http://www.bing.com/maps/
albo http://stable.toolserver.org/geohack/ge ... _region:PL gdzie znajdziemy linki do wielu internetowych map satelitarnych. Oczywiscie wskazane tam aktualnie pozycje sa czysto przypadkowe.
Pozdrawiam
albo http://stable.toolserver.org/geohack/ge ... _region:PL gdzie znajdziemy linki do wielu internetowych map satelitarnych. Oczywiscie wskazane tam aktualnie pozycje sa czysto przypadkowe.
Pozdrawiam
- Hern
- Forumator
- Posty: 1022
- Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
Uwaga na Śląsk. Tutaj z mapą się zgadza, ale zdjęcie jest przesunięte o 45 m. Naprawdę nie polecam pobierania kordów klikając na obiekcie na zdjęciu.ted69 pisze:Niektore osoby tak postepuja. Wazne jest tylko prawidlowe ustawienie formatu w GE (stopnie, minuty w formacie dziesietnym).
Sam kilka swoich skrzynek, mimo ze mam GPSa - sprawdzalem i pozniej poprawialem wg wskazan GE.
Mam na mysli oczywiscie zdjecia satelitarne a nie mapke, bo tutaj bywaja spore kiksy.
- mushin
- Forumator
- Posty: 557
- Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
- Podziękował;: 4 razy
- Otrzymał podziękowań: 25 razy
Re: GE, GPS i inne aplikacje internetowe
Hmm, nie wiem co to za mapa, ale wyraźnie naraziła się mojemu lokalnemu patriotyzmowi.Pinio pisze:http://www.bing.com/maps
Wg niej Wilkasy nie istnieją, a na ich miejscu jest Giżycko. Błąd dosyć poważny, ciekawe jak to jest z innymi regionami.
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
(W nawiazaniu do watku http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=4159 )
jako ze pzrestal dzialac skrypt wyswietlajacy on-line skrzynki z GC w GE, zaczalem si eprzygladac innym mozliwosciom GE. Okazuje sie ze bardzo ladnie obsluguje (wczytuje) pliki GPX. Taki plik sciagniety z GC ma kilka przewag nad niedzialajacym juz skryptem:
- nie muli i nie obciaza lacza
- nie ma problemu "plywania" skrzynek (w skrypcie przy roznych powiekszeniach skrzynka "sama" sie przemieszczala i trudno bylo stwierdzic gdzie dokladnie jest ukryta
- mozna wczytac tylko ten obszar ktory nas interesuje.
Dodatkowo, widac caly opis skrzynki, razem z zdjeciami
Sprawdzilem jak to wyglada w przypadku naszych- OCPL - skrzynek.
Jesli wczytamy "nasz" GPX to informacja w okienku jest bardzo uboga
Natomiast jesli sciagniemy z OC PL plik "GPX GC" to wyglada to tak samo jak w przypadku ich skrzynek.
Szkoda tylko ze ikonka jest GC, ale to juz sprawa GE, nie mamy na to wpywu.
jako ze pzrestal dzialac skrypt wyswietlajacy on-line skrzynki z GC w GE, zaczalem si eprzygladac innym mozliwosciom GE. Okazuje sie ze bardzo ladnie obsluguje (wczytuje) pliki GPX. Taki plik sciagniety z GC ma kilka przewag nad niedzialajacym juz skryptem:
- nie muli i nie obciaza lacza
- nie ma problemu "plywania" skrzynek (w skrypcie przy roznych powiekszeniach skrzynka "sama" sie przemieszczala i trudno bylo stwierdzic gdzie dokladnie jest ukryta
- mozna wczytac tylko ten obszar ktory nas interesuje.
Dodatkowo, widac caly opis skrzynki, razem z zdjeciami
Sprawdzilem jak to wyglada w przypadku naszych- OCPL - skrzynek.
Jesli wczytamy "nasz" GPX to informacja w okienku jest bardzo uboga
Natomiast jesli sciagniemy z OC PL plik "GPX GC" to wyglada to tak samo jak w przypadku ich skrzynek.
Szkoda tylko ze ikonka jest GC, ale to juz sprawa GE, nie mamy na to wpywu.
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Jaki jest adres/link do pliku gpx skrzynki w GC?
U nas jest taki:
i uzytkownik musi byc zalogowany, zeby pobrac gpx, ale adres jest okreslony
U nas jest taki:
Kod: Zaznacz cały
http://www.opencaching.pl/search.php?searchto=searchbycacheid&showresult=1&f_inactive=0&f_ignored=0&f_userfound=0&f_userowner=0&f_watched=0&startat=0&cacheid=7363&output=gpx