pytanie pogubionego o Bazę filipsa, GSAKa, GPX, Ozi itp.

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Sa dwie roznice miedzy moimim WPT a tymi najnowszymi z OCPL.
1. Skrzynki moje, zawieszone u mnie sa na czeerwono (celowo) a u Ciebie - zielone. Zrobilem tak celowo - by widziec na mapie ktorymi skrzynkami powinienem sie zajac
2. U Ciebie nie widac w ogole skrzynek zarchiwizowanych - u mnie sa na czerwono. Celowo je umiescilem by bylo wiadomo ze miejsce ciekawe ale juz wolne.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

Teraz kolory powinny być zgodne z Twoim makrem. Sprawdź jeszcze raz czy przypadkiem nie ukryłeś skrzynek zarchiwizowanych podczas wyszukiwania, bo u mnie się wyświetlają.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

U mnie wyglada pieknie :) Ciekawe co inni powiedza na te zmiany :)
Obrazek . Obrazek
dzida
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 grudnia 2008, 10:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: dzida »

Ozi nie chce mi przeskoczyć do bazy filipsa. Scieżka dla bazy to: \Karta pamięci\BAZA. Czy problemem może być polski znak w adresie? Jak go zmienić, bo ręcznie nie można.
Dzięki.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Problemem prawie na pewno jest polska literka w nazwie katalogu (Ozi bardzo nie lubi znaczkow regionalnych), moze tez byc problem ze spacja.

Nie musisz zmieniac nazwy katalogu - mozesz po prostu go usunac z karty i zalozyc nowy.
Co do nazwy sciezki to musi byc ona dokladnie taka jak ja widzi system w Pockecie/telefonie. Moja propozycja to najpierw na karcie zaloz nowy katalog na pliki z bazy filipsa, pozniej podejrzyj jak to jest widziane w urzadzeniu (na moim pockecie jet to:
\CF Card\OC_NEW\
przy czym CF Czard - taka nazwe nadaje system i nie mam do tego dostepu)
Jesli u Ciebie ten fragment nazwy "Karta pamięci" jest nadawana przez system, to moze byc problem.

Sprawa nastepna - podejrzyj plik WPT, ten ktory wczytujesz do Oziego - na koncu kazdej linijki z danymi jest odnosnik do skojarzonego pliku. Jak on dokladnie wyglada ?
U mnie wyglada to dokladnie tak:
\CF Card\OC_NEW\OP\0\3\F7.html
Obrazek . Obrazek
dzida
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 grudnia 2008, 10:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: dzida »

Ted, wygląda na to, że "Karta pamięci" została tak nazwana przez system. Nie jest to folder utworzony przeze mnie i pewnie dlatego nie mogę zmienić jego nazwy. Można to zrobić z innego poziomu niż z okienka?

Jedna ze skrzynek w pliku wtp:

-1,Dworzec Glowny,51.098417,17.034800,,117,1,4,0,16776960,OP169D/1.0/1.0/Mikro,0,0,0, -777,8,0,17,0,10.0,2,\Karta pamięci\BAZA\op\1\6\9D.html,,

Mam na końcu dwa przecinki? U Ciebie ich nie ma czy je pominąłeś?
Dzięki!
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

dzida pisze:Ted, wygląda na to, że "Karta pamięci" została tak nazwana przez system. Nie jest to folder utworzony przeze mnie i pewnie dlatego nie mogę zmienić jego nazwy. Można to zrobić z innego poziomu niż z okienka?
raczej nie - jak podczytasz karte w PC to nie zobaczysz tego katalogu bo go fizycznie nie ma na karcie.
Jedna ze skrzynek w pliku wtp:

-1,Dworzec Glowny,51.098417,17.034800,,117,1,4,0,16776960,OP169D/1.0/1.0/Mikro,0,0,0, -777,8,0,17,0,10.0,2,\Karta pamięci\BAZA\op\1\6\9D.html,,
Moja jedna cala linijka do porownania
1,Monka1_Zapomniany Gielczyn1,53.11272,22.09482,,3,1,4,0,65535,OP13FA/1.5/3.5/Large,0, 0, 0, 0, 6, 0, 17, 0, 10.0, 2,\CF Card\OC_NEW\OP\1\3\FA.html
Przecinki w linii oddzielaja poszczegolne pola w rekordzie.
Czym tworzysz ten polik WPT ? Sciagasz z OC PL czy jakos inaczej ?
Mozliwe ze te dwa przecinki na koncu cos psuja chociaz na moje wyczucie nie powinny

Dodano po 11 minutach:

===============

Sprawdzilem przed chwila u siebie.
Sciagnalem plik WPT robiony przez OC PL (ja uzywam swojego skryptu do GSAKa), ma te dwa pzrecinki na koncu.
Podczytalem do OziCE (wersja 2.31) i bez problemu laduje dolaczone pliki z bazy filipsa.

Czy u Ciebie ten napis Open Attachment jest taki jak tutaj
Obrazek
czy szary/niedostepny ?
Obrazek . Obrazek
dzida
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 grudnia 2008, 10:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: dzida »

Pliki wpt pochodzą prosto z OCPL. Pod PC też tą ścieżkę widzę jako:
Komputer(PC)\LGE LG-KS20(Telefon)\Karta pamięci\BAZA
Próbowałem też wpisywać w ustawienia:
LGE LG-KS20\Karta pamięci\BAZA

i adres bazy wg przeglądarki (Opery):
file://localhost/Karta%20pamięci/Baza

Za każdym razem wczytując świeże pliki wpt. Nic nie przechodzi.

Open Attachment jest u mnie aktywne, ale jako "Otwórz załącznik" (mam spolszczenie).
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

dzida pisze:Pliki wpt pochodzą prosto z OCPL. Pod PC też tą ścieżkę widzę jako:
Komputer(PC)\LGE LG-KS20(Telefon)\Karta pamięci\BAZA
Próbowałem też wpisywać w ustawienia:
LGE LG-KS20\Karta pamięci\BAZA
Z tego co piszesz wnioskuje ze podlaczasz caly telefon kabelkiem do PC.
A podlacz sama karte przez jakis czytnik .

Co sie dzieje jak klikasz na ten link "Otwórz załącznik" - masz jakis komunikat ? I co opera wyswietla ?

Dodano po 17 minutach:

Zrobilem wlasnie test. Na karcie zalozylem katalog "karta pamięci", podkatalog BAZA i tam wgralem jeden plik html. W pliku WPT zrobilem odnosnik wlasnie do tego pliku - i nistety, Opera u mnie sie nie chce otworzyc na tym pliku. Jak zamienilem polska literke na E - dziala.

Czyli tak jak pisalem na poczzatku - Ozi nie lubi literek regionalnych.
Podobna sytuacja jest jesli w nazwie pliku ozf jest regionalna literka
Obrazek . Obrazek
dzida
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 grudnia 2008, 10:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: dzida »

Ted, dzięki za poświęcony czas. Będę szukał tajemnych sposobów zmiany nazwy karty :) Jak mi się uda to opiszę to na forum.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Jesli masz czytnik kart - wyjmij ja z telefonu, podlacz przez czytnik do PC - wtedy bedzisz mogl wszystko pozmieniac
Obrazek . Obrazek
Arjano
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 13:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Arjano »

Świetnie to wszystko zadziałało w ozice na gocleverze. Dzięki za pomoc, teraz życie ze skrzynkami stanie się łatwiejsze. Zamiast przełączać się do przeglądarki i znowu do ozi klik i jest! :-)
Jeszcze trzeba pożonglować z automapą, by doprowadziła auto w pobliże skrzynki. A może da się coś takiego zrobić i dla automapy? Klik na znaczku POI i przejście z automatu do bazy? Fajnie by było...
pozdrawiam
Arjano

[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=9307][img]http://www.opencaching.pl/statpics/9307.jpg[/img][/url]
ODPOWIEDZ