pytanie pogubionego o Bazę filipsa, GSAKa, GPX, Ozi itp.

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
soosa
Wyjadacz
Posty: 304
Rejestracja: sobota 03 maja 2008, 18:38
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

pytanie pogubionego o Bazę filipsa, GSAKa, GPX, Ozi itp.

Post autor: soosa »

pierwsze moje spostrzeżenie - wybaczcie moje stwierdzenie - ale jest kilka tematów w których nasrane jest od pomysłów, koncepcji, informacji, wymiany uwag, zastrzeżeń. Czy jeśli już wspaniałomyślnie dojdziecie do jakiegoś efektu, to problemem jest zebranie informacji, instrukcji postępowania, do jednego postu? tak po prostu by inni niekoniecznie rozumiejący toczące się np. o GSAKu rozmowy ostatecznie mogli też z programu skorzystać? Chyba że chcemy podziału na tych co wiedzą i tych co nie, przy czym ci pierwsi najchętniej odpowiadają "przeczytaj sobie". Nie chcę też iść na gotowe, ale w temacie GSAKa tyle się nazmieniało że właściwie nie wiem co trzeba w tej chwili zrobić.
To tak słowem wstępu po tym jak przez kilka dni próbowałem zrozumieć co nieco w materii różnych programów u nas stosowanych.

Teraz właściwe pytanie: - czy jest program do którego można wrzucić plik z waypointami, w którym wyświetlą się conajmniej opisy skrzynek a może też i zdjęcia? w tej całej sieczce doczytałem się tylko o Ozi'm. Czy ktoś mógłby poświęcić troszeczkę czasu i albo wyjaśnić albo może skrobnąć jednego uporządkowanego posta na temat jak zebrać skrzynki z OC potem np. przetrawić przez GSAKa i korzystać z X aplikacji z dobrodziejstwem.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: pytanie pogubionego o Bazę filipsa, GSAKa, GPX, Ozi itp.

Post autor: Bas »

soosa pisze:Teraz właściwe pytanie: - czy jest program do którego można wrzucić plik z waypointami, w którym wyświetlą się conajmniej opisy skrzynek a może też i zdjęcia?
Korzystam z MapSource. Rozne mapy dla danego terenu, wgrywanie roznych baz z punktami, a po kliknieciu punktu mozna przejsc do odpowiedniej strony www. W GSAK tez jest taka mozliwosc.
Ten progam do klikania ma byc mapowy, czy bez map tez?
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

W przypadku GSAKa i OziCE procedura jest prosta.
1. Sciagasz i instalujesz sobie baze filipsa w pockecie - opis na stronie filipsa
2. Z OCPL sciagasz sobie potrzebny plik GPX zawierajacy te skrzynki ktore Cie interesuja i wczytujesz do GSAKa
3. Z mojego serwerka sciagasz najnowsza wersje macra - http://stc.org.pl/GSAK/WPTzOCPL06.gsk i instalujesz je w GSAKu.
4. uruchamiasz to macro - ustawiajac swoje wlasne parametry (wszystko widac po uruchomieniu macra)
5. Powstaly plik lub pliki WPT przerzucasz do pockate w odpowiednie miejsce (zgodnie z ustawieniem OziCE)
6. W OziCE podczytujesz ten PLIk WPT
7. Majac na mapce w Ozim widoczna skrzynke - naciskasz i trzymasz rysik na koleczku wskazujacym skrzynke, z menu jakie sie otworzy wybierasz: Open Attachment - otworzy Ci sie w przegladarce strona bazy filipsa dotyczaca tej skrzynki. A w bazie masz: opisy, rozkodowana podpowiedz, logi i zdjecia.

:)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

Właśnie skończyłem robić ułatwienie (a raczej alternatywę) do tego, o czym napisał Ted.

Teraz wystarczy w swoim profilu: http://opencaching.pl/myprofile.php?action=change podać w odpowiednim polu informację o lokalizacji bazy Filipsa na karcie pamięci i już możemy ściągać pliki WPT umożliwiające otwieranie załączników.

Przykłady: \SDMMC\baza\, \Memory card\bf\

... czy ktoś mógłby to sprawdzić w praktyce? Nie mam w tej chwili możliwości technicznych.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

trojmiasto pisze: ... czy ktoś mógłby to sprawdzić w praktyce? Nie mam w tej chwili możliwości technicznych.
Ustawilem w profilu: \CF Card\OC_NEW\OP
a na wyjsciu mam: \SDMMC\baza\oc\

EDIT
Wylogowalem sie i zalogowowalem od nowa - dokladnie to samo
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

Dzięki Ted! Za dwie minuty będzie poprawione.
EDIT: i już. Jeśli coś jeszcze będzie nie działało, poprawię po powrocie z: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=5839 :)
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Juz jest OK :)

EDIT
Tak to bywa - ja sie napracowalem przy makrze to trojmiasto zrobil zmiane na OC PL i juz to makro przestaje byc potrzebne :lol:
Obrazek . Obrazek
Krzychu Blues
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: środa 20 sierpnia 2008, 16:58
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Krzychu Blues »

Chyba najszybciej i najprościej, żeby mieć wszystko:

1. Zrobić sobie plik gpx ze skrzynkami ze strony głównej OCPL.
1 a. Czy go przepuszczać przez GSAKa (?), to chyba zależy od typu GPSa. Jeśli do COLORADO/OREGON, to czywiście tak. Jeśli do np. 60CSx, czy VISTY HCx z wykorzystaniem makra rozszerzającego funkcjonalność, to też przez GSAKa.
- mamy wszystko , oprócz zdjęć.

Zdjęcia i spoilery:
2. Drugi krok. Dać na PDA, czy do komórki link do zestawu skrzynek opisanego w tym wątku: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... highlight=

Każdej chwili mamy - poprzez internet - opis skrzynki, logi, hinty itd. a także zdjęcia (choć w różnych telefonach bywa różnie z możliwością wyświetlenia). Szybko, łatwo , prosto.

Osobna sprawa, dla mnie dziwna skoro jest możliwośc przyklejenia wątków, dlaczego ten dany tu przeze mnie, jak i kilka innych podstawowych w tym zakresie - nie są po prostu PRZYKLEJONE ?
Pozdrowienia Krzysztof
60CSx, Colorado, FS Loox N560 <> "soko" na Garniaku
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1294][img]http://geokrety.org/statpics/1294.png[/img][/url] [url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=5446][img]http://www.opencaching.pl/statpics/5446.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
soosa
Wyjadacz
Posty: 304
Rejestracja: sobota 03 maja 2008, 18:38
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: soosa »

Chłopaki - dzięki za odzew. @Ted - taki efekt chciałbym osiągnąć, ale tyle się już makr przewijało w temacie GSAKa że już głupi jestem co mi potrzeba. Kiedyś był problem z przyswajaniem danych przez GSAKa teraz tego nie obserwuję.
@Bas w Twoim poście jest link co miał niby zawierać makro - niestety poza aplikacją łączącą GPXy nie ma w archiwum nic więcej.

Mój GPS nazywa się Asus p535 z WM6 i Garminem XT na pokładzie ale z racji WM mogę wrzucić na niego cokolwiek (np. Ozi). Taki już urok PDA - tyle że po co mi ciągnąć dane po GPRS jak mogę mieć doskonałą bazę @filipsa albo inne rozwiązanie co wrzucę na kartę SD
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Jednak wole widok taki ( po makrze w GSAKu)
Obrazek

niz taki jaki mamy na razie na OC PL :)
Obrazek
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

@Soosa:
zapomnialem zupelnie o tym programie. Sprawa juz nieaktualna, bo przeciez mamy od dawna mozliwosc pobierania plikow gpx dowolnej wielkosci w jednym kawalku. Makro - faktycznie wczytywalo szybciej- wgrywalismy dane do GSAK z pojedynczcych plikow skrzynek. Juz samo migotanie przy GSAK bylo uciazliwe... Przejrze dane na dysku, bo moze gdzies tu sie szweda. GSAK wlasciwie przestalem uzywac...

EDIT:
Znalazlem. Makro wczytuje konkretny plik gpx - ot, taki skrot, zeby nie szukac ulubionego pliku, gdy od czasu do czasu wgrywamy inne dane:

Kod: Zaznacz cały

#*******************************************
# MacVersion = T   0.1
# MacDescription =(1) zaladuj plik gpx
# Modification = Autor
# MacFileName = LoadGPX.gsk
# MacUrl =
#*******************************************

DATABASE Name="OC"
$filename = "H:\ALL.gpx"
LOAD File=$filename ShowStats=No
Przy wgrywaniu pojedynczego pliku gpx nie ma ani migotania. Samo makro pelni tutaj funkcje wylacznie skrotu. Kiedys dane wczytywane byly z pliku zip zawierajacego nasze male gpx skrzynek, a wylaczenie Stats przyspieszalo wczytywanie danych.
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

ted69 pisze:Jednak wole widok taki ( po makrze w GSAKu)
Do tego nie jest potrzebne makro - mogę zrobić żeby to tak wyglądało :).
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

trojmiasto pisze:
ted69 pisze:Jednak wole widok taki ( po makrze w GSAKu)
Do tego nie jest potrzebne makro - mogę zrobić żeby to tak wyglądało :).
Wiem wiem - przeciez Cie podpuszczam :)
A ja swoje makro bede musial troche przebudowac - po zmianie bazy filipsa nie bardzo nadaje sie do skrzynek z GC - a tam tez mozna sobie zrobic "ladny" plik WPT z linkami do opisow skrzynek.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

ted69 pisze: Wiem wiem - przeciez Cie podpuszczam :)
No to Ci się udało ;). Sprawdź czy teraz jest ładnie :).
Za ten post autor trojmiasto otrzymał podziękowanie:
ted69
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

trojmiasto pisze:
ted69 pisze: Wiem wiem - przeciez Cie podpuszczam :)
No to Ci się udało ;). Sprawdź czy teraz jest ładnie :).
Mam nadzieje ze kolorki sa dopasowywane do usera - a nie do Teda :lol:
Ladnie ladnie :)
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ