Prosty, szybki, pewny sposób na załadowanie wszystkich danych o interesujących nas cache do PDA (lub telefonu).
1. Pobieramy z OCPL aktualny plik .gpx. Np. wszystkie cache 100km od naszego domu. Zajmie to maks.5 minut.
2. Plik ten importujemy do GSAK-a. 1 minuta.
3. W GSAku uruchamiamy opcję pobrania wszystkich zdjęć do interesujących nas cache:
Klikamy "Database" a w otwartym okienku zaznaczamy "Force use grabbed immages in HTML". Klikamy "Grab images".
Mamy już oczywiście otwarte połączenie internetowe, pobieraliśmy przed chwilą pliki z OCPL.
W zasadzie lepiej mieć zaznaczone "Grab new images" - jeśli bowiem ściągamy obrazki pierwszy raz, to i tak pobierze wszystkie, a jeśli operacja jest ponawiana, będzie trwała krócej.
Otwiera się okno informujące o postępie operacji.

Po pobraniu obrazków wyświetla się komunikat o czasie pobierania itp.
Pierwsze obieranie pliku ok. 400 cache przez łącze internetowe trwa około 10 minut. Telefonem komórkowym - godzinę.Ponowne połaczenia - uzupełnienia obrazków - trwają zazwyczaj poniżej minuty.

4. Następnie opcją FILE >> EXPORT >> HTML File uruchamiamy export do wybranego przez nas katalogu na dysku.
Zaptaszkowujemy "Create subfolder 'cache' ", co daje w efekcie załadowanie wszystkich plików HTML i zdjęć do jednego katalogu "cache". Będzie je stąd łatwo skopiować na kartę SD do PDA (telefonu).
Jeśli jednak uzupelniamy tylko brakujące obrazki, nie tworzymy subfolderu "Cache", a wskazujemy folder z ostatniej kwerendy dla danego pliku .gpx ( gdzie już są pliki .html i zdjęcia).

5. Klikamy na zakładkę Advanced , odptaszkowujemy "Use defaults" i koniecznie zaznaczamy "Use grabbed images" i "Convert and copy files...." Proponuję resztę - na początek - też ustawić tak jak na obrazku:

6. Czekamy 1- 2 minuty, aż utworzą się wszystkie potrzebne pliki. Jeśli w zakładce exportu zaznaczyliśmy "Show HTML index when finished" - na końcu pokazuje się okno HTML z indeksem. Możemy to sobie przejrzeć na PC (choćby dla treningu), albo zamknąć okno i nie zawracać sobie tym głowy.
7. Kopiujemy zawartość katalogu "Cache" z PC do dowolnego utworzonego w tym celu katalogu na karcie SD z PDA (telefonu). Dla pliku zestawu o wielkości 90MB (+-400cache) trwa to minutę.
8. W PDA (Telefonie) klikamy na plik "_1INDEX.htm" ( jest on na samym początku) , otwiera się nasza domyślna przeglądarka internetowa i przeglądamy sobie cache wybierając je według dowolnych kryteriów:

Mamy do dyspozycji wszystkie aktualne informacje ze zdjęciami włącznie. Przeglądanie jest niezwykle proste i intuicyjne, zdjęcia duże i wyraźne:




Cała operacja trwa kilka minut + czas potrzebny na pobranie zdjęć z OCPL. Czas ten, przy opcji pobrania tylko nowych zdjęć dla nowych cache też trwa kilka minut.
Myślę, że taki zestaw może być przydatny w szczególności dla osób, które poszukują cache garminem, a na PDA (telefonie) chcą mieć pełen zbiór informacji o cache znajdujących się np. w promieniu 100km.
Także dla osób, które nie używają OziExplorera i baza Filipsa nie jest im konieczna.
Pozdrawiam Krzysztof