Geocache i regiony - propozycja

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Geocache i regiony - propozycja

Post autor: Bas »

Nie mamy na razie wersji mobilnej OC PL, wiec podczas korzystania z takich urzadzen wyswietla sie wszystko. A moze wstawic mape Google pod link?
Jak korzystacie z serwisu OC?
- jesli pojawia sie nowy cache, to zerkam gdzie jest -> mapa jest przydatna
- jesli patrze do logow skrzynek ktore znam, to mapa jest niepotrzebna, bo wiem gdzie jest cache.

W kazdej chwili mozna kliknac link i otworzyc mape w wiekszym oknie. Bawilem sie ostatnio z GoogleMaps i ilosci przesylanych danych nie sa takie male...
Taka modyfikacja nie jest zbyt wygodna, gdy brak informacji chocby przyblizonej o polozeniu skrzynki. Stad propozycja druga: ustalic np. 30 miast glownych + punkty dodatkowe (np. Kampinos). Tuz przy linku do GoogleMaps bylaby informacja ile jest km do najblizszego punktu, np. "Wroclaw 20 km". Wtedy wiem, ze cache jest poza moim zasiegiem, a czy lezy obok takiej czy innej miejscowosci nie ma juz znaczenia i mapka w ogole nie jest mi potrzebna.

Sam obrazek mapki ma 35-40kB, wiec nie jest zbyt duzy, ale trzeba wyslac zapytanie poza naszym serwer.

Dodatkowa korzysc:
gdyby pomysl chwycil mielibysmy moze w przyszlosci mozliwosc wyswietlania skrzynek wg regionow. Tak, wiem ze moge juz dzis skorzystac z wyszukiwarki ;)
ODPOWIEDZ