Nag-screen'y w GSAK

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

kwieto
Forumator
Posty: 1639
Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: kwieto »

Bas pisze: Naprawde zaawansowana fukcja jest wykaz skrzynek z przedstawionej trasy. Na szczescie mozna to zrobic w GSAK w ciagu 1 minuty chocby dla skrzynek z OC - tez za darmo.
Nie za darmo, tylko za 25 USD.
Co prawda GSAK ma tylko nag-screeny, ale poczekaj z rejestracją tego programu rok czasu i zobacz co się wtedy dzieje. Miałem taką jedną kopię, zainstalowaną na komputerze w zeszłym roku (przed majowym długim weekendem) i nie ruszaną od tamtej pory. Nag screen trwa grubo powyżej "jednej minuty", do tego pojawia się przy każdej operacji - importowaniu skrzynek, zakładaniu filtrów, eksportowaniu skrzynek, i tak dalej...
Jak nie zapłacisz tych 25 USD to może się okazać, że wykaz wzdłuż trasy robisz i eksportujesz do odbiornika dobrych parę godzin :")
Bas pisze: Tak po prostu to chyba jednak nie.
Ktos usiadl, poswiecil swoj czas i napisal dla innych, zeby wszystkim bylo latwiej.
Oczywiście, że wymagało to czasu. Jednak z drugiej strony - wpisanie pewnych rozwiązań od podstaw jest często (zwykle) szybsze i prostsze niż modyfikowanie istniejącego rozwiązania tak aby "doczepić" do niego nowe funkcjonalności.

Serwis GC w swojej bazowej formie ma pewne ograniczenia, lecz umówmy się: da się z niego całkiem sprawnie korzystać pomimo tych ograniczeń. Myślę że dochodzimy tu do pewnych absurdów - sytuacji gdy ktoś "koniecznie musi" mieć najnowocześniejszy, najlepszy na świecie i w ogóle "naj" samochód, po to by dojeżdżać nim 2 kilometry do pracy.
Oczywiście fajnie jest mieć dostęp do super-ekstra-wylepiście-debeściarskich funkcji, ale nie dajmy się zwariować...
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

kwieto pisze:Nie za darmo, tylko za 25 USD.
Co prawda GSAK ma tylko nag-screeny, ale poczekaj z rejestracją tego programu rok czasu i zobacz co się wtedy dzieje...
...Nag screen trwa grubo powyżej "jednej minuty", do tego pojawia się przy każdej operacji - importowaniu skrzynek, zakładaniu filtrów, eksportowaniu skrzynek, i tak dalej...
No, to mnie zmartwiles z tymi nag-screenami po roku (i zapewne stopniowym narastaniem do tego czasu).
25 USD to dobra cena za GSAK. Tak mysle. Oferuje tak wiele narzedzi, ze jesli przy nim zostane, a na to sie zanosi, to bez zalu zaplace.
Oczywiscie "darmowe obliczanie skrzynek z trasy" upada ;)
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: angelo »

Bas pisze:No, to mnie zmartwiles z tymi nag-screenami po roku (i zapewne stopniowym narastaniem do tego czasu).
hm. dzisiaj rano jeszcze chciałem napisać, że wszystko jest ok i po 142 dniach te 70sek nagscreena mogę wytrzymać. A teraz zrobił mi psikus i przy każdym uruchomieniu okienka "Macro" też pokazuje. A-fe.

Z tego wynika, że rozsądny limit to 142 dni.
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Po kazdym okienku makra, ale tylko do klikniecia OK, czy jeszcze dodatkowo odlicza?
ODPOWIEDZ