Jaki najlepszy program GPS do geocachingu?

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Jorgul
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 26 lipca 2008, 21:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Jaki najlepszy program GPS do geocachingu?

Post autor: Jorgul »

Jestem tu nowy, ale chciałbym się dowiedzieć jaki jest najlepszy program do geocachingu? Mam Palmtopa z Windows 6.0 i GPSem.
Chodzi mi tylko o to, żeby program wskazał punkt w którym jest skrzynka i żeby był jak najdokładniejszy. Program nie musi mieć żadnych map :)

W programie który mam obecnie do nawigacji samochodowej (zapomniałem nazwy a nie mam jak obecnie sprawdzić) jest tak, że mogę iść np. 10 metrów a moja pozycja na GPSie się nie zmieni - czy wszystkie GPSy i programy tak mają? Bo to utrudnia trochę znalezienie odpowiedniego miejsca :/

Z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Jaki najlepszy program GPS do geocachingu?

Post autor: Nannette »

Jorgul pisze:Jestem tu nowy
To tym bardziej czytaj wcześniejsze posty :D
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=2141
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Jorgul
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 26 lipca 2008, 21:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Jorgul »

No właśnie tamten temat już czytałem, ale nie mogę się połapać :/ No trudno, zostanę przy programie do nawigacji samochodowej :)
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

W/g mnie najlepszy jest GPS Tuner! Ale to MOJA opinia, poza tym jest płatny!
Awatar użytkownika
soosa
Wyjadacz
Posty: 304
Rejestracja: sobota 03 maja 2008, 18:38
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: soosa »

mi najlepiej odpowiada Garmin Mobile XT - też płatny, ale w cenie około 340 PLN dostaje się na karcie jedną z lepszych nawigacji. Plusem niepodważalnym dla mnie jest to, że nie wywala z zaplanowanej trasy jak inne programy nawigacyjne (Automapa, IGo, TomTom, Mapamap) w momencie kiedy znajdujemy się około 20-30 metrów od celu - prowadzi nas do miejsca aż do punktu docelowego, pozostawiając tylko pole w granicy błędu GPS (poprawcie mnie jeśli się mylę - promień 6 metrów). Współpracuje z róznymi modułami, w tym wbudowanymi do PDA, szczególnie SIrf III.
kapewu
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 01 czerwca 2008, 00:06
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kapewu »

@Jorgul - poszukaj w necie o Static Navigation dla SirfStar - to taka właściwość, która programowo "wytłumia" Twój GPS, rejestrując ruch dopiero po pewnym (kilkudziesięciometrowym) przesunięciu. Przy nawigacji samochodowej to się przydaje, bo powoduje, że jak stoisz na skrzyżowaniu, to Twoja pozycja nie skacze. Ale do nawigacji pieszej (w szczególności geocachingu) - porażka. I nie zależy to od oprogramowania, tylko to jest w sterowniku GPSa.

Ja zainstalowałem u siebie taki programik sterujący modułem GPS: M-M Sirf Star i tam można przestawiać GPS do nawigacji samochodowej/pieszej.

Co do samego softu nawigacyjnego - polecam GPS Tuner.

Wybaczcie niefachowe słownictwo - nie jestem specem ;-)
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Saracen pisze:W/g mnie najlepszy jest GPS Tuner! Ale to MOJA opinia, poza tym jest płatny!
Eeee tam - OziCE jest najlepszy :lol: - ale tez platny. Plusem jest to ze platny jednorazowo, dozywotnio.
Obrazek . Obrazek
Liakon
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 08 maja 2008, 10:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Liakon »

ted69 pisze:
Saracen pisze:W/g mnie najlepszy jest GPS Tuner! Ale to MOJA opinia, poza tym jest płatny!
Eeee tam - OziCE jest najlepszy :lol: - ale tez platny. Plusem jest to ze platny jednorazowo, dozywotnio.
Eee, nic nie przebije VitoNavigator (platny), prowadzi do skarbu jak po sznurku.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=838][img]http://www.opencaching.pl/statpics/838.jpg[/img][/url]
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=327][img]http://geokrety.org/statpics/327.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Ciekawe czy w Vito albo w Tunerze macie bezposredni dostep do bazy Filipa. Domyslam sie ze oba wczytuja GPXy, wiec opisy macie ale co ze zdjeciami ?
Obrazek . Obrazek
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Spider pisze:Zawsze można przełączać pomiędzy aplikacjami :)
Jasne ze mozna - w przypadku Oziego tak wlasnie jest - dane z bazy Filipa ogladam w IE czy Operze. Chodzi o pewien automatyzm. We wczesniejszej wersji oziego robilem tak - w opisie skrzynki widocznym na ekranie mialem jego kod (OPxxxx), przelaczalem sie na IE i szukalem opisu, chwile to trwalo. Teraz klikam na znaczek skrzynki na mapie w Ozim i otwiera mi sie odpowiednia strona z bazy Filipa. Poczytam, poogladam zdjecia i pzrzelaczam sie na Oziego.
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ