MapSource (czy coś innego) pod Linuxem

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

MapSource (czy coś innego) pod Linuxem

Post autor: filips »

Czołem,
ma ktoś może doświadczenie, czy mapsource pójdzie pod WINE bez problemu? Tudzież czy istnieje inne oprogramowanie do wgrywania map do garminów? Kiedyś był sendmap, ale chyba nie radzi sobie z współczesnymi mapami, niestety...

pozdrawiam nie dzielnie,
F
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: MapSource (czy coś innego) pod Linuxem

Post autor: ted69 »

filips pisze:Czołem,
ma ktoś może doświadczenie, czy mapsource pójdzie pod WINE bez problemu? Tudzież czy istnieje inne oprogramowanie do wgrywania map do garminów? Kiedyś był sendmap, ale chyba nie radzi sobie z współczesnymi mapami, niestety...

pozdrawiam nie dzielnie,
F
jest cos takiego:
gpspoint - Garmin GPS data transfer utility​ 
With gpspoint you can interact with a garmin gps device. Most importantly you can down- and upload waypoints, routes and tracks. It also dialog based frontend mgpspoint.
Nie wiem, jak to dziala, bo nie mam garmina
Obrazek . Obrazek
kwieto
Forumator
Posty: 1639
Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: MapSource (czy coś innego) pod Linuxem

Post autor: kwieto »

Jest takie coś co się nazywa Bobcat, co jest odpowiednikiem MapSource przygotowanym na platformę Mac OS X.
A ponieważ OS X jest dość bliskie Linuksom, to może tędy da się coś wykombinować?

Jest tylko mała ściema - mapy do wgrania należy wcześniej przygotować... na Windowsie :"P
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Mapsource pod Linuksem - zerknij i tutaj:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=450
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Dzięki za ekspresowe odpowiedzi! Pozdrowienia,
F
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

kiedys sie uparlem, ze uruchomie mapsourca pod linuxem i udalo mi sie to troche naokolo. zainstalowalem sobie VirtualBox-a a w nim zainstalowalem windowsa xp. i tam dopiero z kolei mapsourca. mapsource hulal az milo. sciagal dane z gps, wgrywal. pelna funkcjonalnosc. niestety rozwiazanie to ma taka wade, ze uruchomienie windowsa w VirtualBox jest traktowane jako uruchomienie windowsa na innej maszynie - czyli nie jest to za bardzo legalne. mimo, iz na tym samym kompie mam tego samego windowsa zainstalowanego. no ale mapsource'a pod linuxem uruchomilem :D.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

hipul pisze: no ale mapsource'a pod linuxem uruchomilem :D.
Predzej powiedzialbym ze NAD linuxem. pewnie zupelnie podobnie byloby pod VMWare
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

ted69 pisze:Predzej powiedzialbym ze NAD linuxem.
siedzialem w x-ach? siedzialem. moglem laczyc sie z garminem przez usb? moglem. a wiec zrobilem to POD linuxem :). jak wolisz uzywac slowa NAD to uzywaj. ja bede uzywal POD :). niema to chyba jakiegos istotnego znaczenia.
VirtualBox ma jeszcze taki fajny feature, ze pozwala mieszac okienka windowsowe z linuxowymi tak jakbysmy pod jednym systemem siedzieli.
pewnie zupelnie podobnie byloby pod VMWare
pewnie tak. tak samo jak i pod innymi tego typu programami. VirtualBox jednakze ma te zalete, ze jest za darmo i zajmuje 16MB a nie 100 czy 200 jak vmware. po co komu przerosniety slon jak mozna zrobic to samo malutka mroweczka ;).
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Ooo, tego nie znalem - meczylem sie dotychczas w VMWare, trzeba bedzie koniecznie przetestowac - dzieki :)
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ