GSAK - skrzynki na trasie podróży
Moderator: Moderatorzy
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
GSAK - skrzynki na trasie podróży
Pomysl pobrania skrzynek obok ktorych przejezdzamy na trasie pojawial sie kilka razy w OC. Bawiac sie GSAK okazalo sie, ze JEST taka mozliwosc (dwa sposoby). Temat jest na tyle interesujacy, ze zakladam watek
Czy mozna filtrowac skrzynki:
- w promieniu od zadanego punktu? (to pytanie akurat dotyczy GSAK)
- na trasie wyznaczonej przez np. dwa punkty?
Na podstawie FAQ programu GSAK:
16. I would like to find caches along a route. How can I do this using GSAK!
You can use the GSAK arc/poly filter for this (see that tab on the filter dialog). Bring up the arc poly/tab and click on the help button. Depending on your needs you may want to look at the "points" option rather than the "arc" option. There is also a PDF file that describes this process from start to finish using GSAK and MS Streets and Trips - You can download this PDF file here Also for a good tutorial on how to do this, please see this link
http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... try1558228
Drugi sposob podany w tym opisie wydaje sie bardziej przyjazny
Czy mozna filtrowac skrzynki:
- w promieniu od zadanego punktu? (to pytanie akurat dotyczy GSAK)
- na trasie wyznaczonej przez np. dwa punkty?
Na podstawie FAQ programu GSAK:
16. I would like to find caches along a route. How can I do this using GSAK!
You can use the GSAK arc/poly filter for this (see that tab on the filter dialog). Bring up the arc poly/tab and click on the help button. Depending on your needs you may want to look at the "points" option rather than the "arc" option. There is also a PDF file that describes this process from start to finish using GSAK and MS Streets and Trips - You can download this PDF file here Also for a good tutorial on how to do this, please see this link
http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... try1558228
Drugi sposob podany w tym opisie wydaje sie bardziej przyjazny
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 czerwca 2008, 16:30 przez Bas, łącznie zmieniany 1 raz.
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Z ostatniej chwili:
- wybralem metode nr 2 w podanym linku
- zaplanowalem trase w MapSource - 300km
- w GSAK trase importowalem i poprosilem grzecznie, zeby odfiltrowal wszystkie skrzynki w odleglosci 5 km od trasy.
- efekt: skrzynki odfiltrowane w ulamku sekundy i wyeksportowane do pelnego gpx
- mozna wczesniej odsiac tez skrzynki odkryte w jednym szybkim ruchu
Calkowity czas takiej operacji: ponizej 3 minut
Wnioski:
Goraco polecam
Zastanawialem sie caly czas do czego tez GSAK moze byc mi potrzebny. Info, statystyki to mile, ale CO jeszcze?
Najbardziej podoba mi sie wlasnie wybor skrzynek na trasie podrozy i pobranie pelnego gpx z tymi skrzynkami
Uwagi:
1) Kryteria filtrowania zapisywac jako wlasne filtry, wiec nastepnym razem sprawa bedzie jeszcze latwiejsza.
2) MapSource sluzy w drugiej metodzie wylacznie do zaplanowania trasy, a dane o skrzynkach pobierane sa z bazy GSAK, wiec gpx jest PELNY - MapSource strasznie obcina gpx, a tutaj tego problemu nie ma.
- wybralem metode nr 2 w podanym linku
- zaplanowalem trase w MapSource - 300km
- w GSAK trase importowalem i poprosilem grzecznie, zeby odfiltrowal wszystkie skrzynki w odleglosci 5 km od trasy.
- efekt: skrzynki odfiltrowane w ulamku sekundy i wyeksportowane do pelnego gpx
- mozna wczesniej odsiac tez skrzynki odkryte w jednym szybkim ruchu
Calkowity czas takiej operacji: ponizej 3 minut
Wnioski:
Goraco polecam
Zastanawialem sie caly czas do czego tez GSAK moze byc mi potrzebny. Info, statystyki to mile, ale CO jeszcze?
Najbardziej podoba mi sie wlasnie wybor skrzynek na trasie podrozy i pobranie pelnego gpx z tymi skrzynkami
Uwagi:
1) Kryteria filtrowania zapisywac jako wlasne filtry, wiec nastepnym razem sprawa bedzie jeszcze latwiejsza.
2) MapSource sluzy w drugiej metodzie wylacznie do zaplanowania trasy, a dane o skrzynkach pobierane sa z bazy GSAK, wiec gpx jest PELNY - MapSource strasznie obcina gpx, a tutaj tego problemu nie ma.
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
A mnie - jak na razie - najbardziej podoba sie mozliwosc wyexportowania pliku WPT (do oziego) z roznymi kolorkami skrzynek: znalezionych, wlasnych, ignorowanych - czasami taki zestaw wszystkich bywa potrzebny.Bas pisze: Zastanawialem sie caly czas do czego tez GSAK moze byc mi potrzebny. Info, statystyki to mile, ale CO jeszcze?
Druga sprawa - mozliwosc zrobienia sobie zestawu podobnego do dziela filipsa - ale zawierajaca skrzynki z GC
Wygodne - sprawdzilem ostatnio na Litwie - przy okazji polecam skrzyneczke w Grutas Park (skrzynka z GC)
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
W pockecie (w ozim) ikonki mam stale - ale za to napis albo na zielonym pasku (wlasne skrzynki) albo na czerwonym (ignorowane) albo zolte (nie znalezione)Bas pisze:No, takted69 pisze:mozliwosc wyexportowania pliku WPT (do oziego) z roznymi kolorkami skrzynek: znalezionych, wlasnych, ignorowanych
Ja WPT nie uzywam.
Kolorki skrzynek jak najbardziej. U mnie podstawowym narzedziem jest MapSource. Zrobilem kilka dodatkowych ikonek skrzynek, zeby bylo milo
- nemrodek
- Forumator
- Posty: 772
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
próbowałem za pomocą gpsbabel przekonwertować trasę z GoogleEarth w formacie kml na format, który czyta GSAK (gpx/mps) niestety bez skutku, więc jeśli nie masz mapy pod Mapsource'a danego regionu to nie poszalejesz z wyszukiwaniem wzdłuż trasy.
Ale jak ściągnąłem sobie z PocketQueries trasę w gpx (którą wcześniej załadowałem w formacie kml) to poszło
Ale jak ściągnąłem sobie z PocketQueries trasę w gpx (którą wcześniej załadowałem w formacie kml) to poszło
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Ja szukam skrzynek w Polsce.
W MapSource mam kilka map...
Mozliwosci free:
- mapa UMPpcPL - baardzo mi sie podoba, choc nie ma danych teleadresowych na wsiach
- mapa Topo 100 - nie obejmuje calej Polski, ale na szczescie tereny, ktorymi jestem zainteresowany - TAK
- od biedy mozna zrobic to na podstawie mapy bazowej
Mozliwosci platne:
- GPMapa (korzystam z aktualnej wersji)
W MapSource mam kilka map...
Mozliwosci free:
- mapa UMPpcPL - baardzo mi sie podoba, choc nie ma danych teleadresowych na wsiach
- mapa Topo 100 - nie obejmuje calej Polski, ale na szczescie tereny, ktorymi jestem zainteresowany - TAK
- od biedy mozna zrobic to na podstawie mapy bazowej
Mozliwosci platne:
- GPMapa (korzystam z aktualnej wersji)
- nemrodek
- Forumator
- Posty: 772
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
no właśnie - Polskę też mam, ale Szwecji i Norwegii już nie
jest plugin, który przerabia wskazówki trasy z google maps na gpx, ale niestety jak wjedziesz na austostradę, to powstaje dłuuuuuga prosta linia, od twojego wjazdu do twojego zjazdu z autostrady
jest plugin, który przerabia wskazówki trasy z google maps na gpx, ale niestety jak wjedziesz na austostradę, to powstaje dłuuuuuga prosta linia, od twojego wjazdu do twojego zjazdu z autostrady
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- nemrodek
- Forumator
- Posty: 772
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
ściągnąłem super mapkę topo Norwegii, ale niestety bez routingu na szczęście do Norwegii mam Pocket Queries wzdłóż trasy, ale przydałoby się, żeby GSAK obsługiwał kml, albo żeby jakieś narzędzie poprawnie go konwertowało
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Routing nie jest jakos szczegolnie potrzebny - wystarczy w opcjach MS ustawic, zeby wyznaczal trase "na kreche". Recznie mozna z grubsza ustalic trase- w koncu nie chodzi o nawigacje, tylko o skrzynki.
Do MS mozesz wgrac dowolna mape, jesli tylko bedzie do pobrania. Jako kod wpisujesz do MapSource "DEMO". Takiej mapy nie wgrywamy do gps, ale w PC mozna korzystac.
Swego czasu byla tak dostepna np. GPMapa - oficjalnie na stronie www i dolaczona do gazety (Chip lub PCWK).
Do MS mozesz wgrac dowolna mape, jesli tylko bedzie do pobrania. Jako kod wpisujesz do MapSource "DEMO". Takiej mapy nie wgrywamy do gps, ale w PC mozna korzystac.
Swego czasu byla tak dostepna np. GPMapa - oficjalnie na stronie www i dolaczona do gazety (Chip lub PCWK).