GSAK

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kathox
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:56
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kathox »

Święta racja ted :lol:
Postawione...

Przepraszam za OT :roll:
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=7849][img]http://www.opencaching.pl/statpics/7849.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=2225][img]http://geokrety.org/statpics/2225.png[/img][/url]
Wigem
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 01 września 2009, 17:33
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Wigem »

Witam

Od niedawna szukam skrzynek. Posługuję się póki co garminem NUVI 200. Znalazłem instrukcję wrzucenia skrzynek do tego urządzenia za pomocą programu GSAK i odpowiedniego macro. Najpierw wgrałem skrzynki w obrębie 100 km od mniej więcej mojego położenia. Wszystko było ok, ale szybko okazało się że te 100 km to trochę za mało. Sporo poruszam się w obrębie całego kraju. Następny zakres jaki ustawiłem przy tworzeniu pliku gpx (za pomocą strony OC) to 600 km. Wczytałem bez problemu plik gpx do programu GSAK i do garmina. Ostatnio pojawiło się w mojej okolicy kilka nowych skrzynek postanowiłem ściągnąć nowy (odświeżyć) plik gpx. I tu zaczęły się schody.
Przy próbie wczytania pliku do programu otrzymuję taki komunikat:

http://img121.imageshack.us/img121/333/gsakproblemw.png

Próbowałem kilkakrotnie pobierać gpx i dalej to samo. Zainstalowałem GSAK na innym komputerze - bez żadnej poprawy.
Zmieniłem ilość skrzynek (odległość) i dopiero przy zakresie 200 km, plik wczytuje się poprawnie.
Podejrzewam że jakiś fragment pliku przy importowaniu do gsak powoduje ten błąd. W jaki sposób poradzić sobie z problemem ?
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Wigem pisze:Podejrzewam że jakiś fragment pliku przy importowaniu do gsak powoduje ten błąd.
GSAk ladnie raportuje problemy. Trzeba zajrzec do wskazanego wiersza i tam prawdopodobnie w okolicy 111 znaku wszystko sie wyjasni, a pewnie ciut wczesniej.

PRAWIE pelny plik gpx zawiera dwukrotnie wiecej linii niz w podanym przykladzie, wiec mozliwe ze jest to inny problem niz na zrzucie ekranu. Trzeba zajrzec do pliku gpx i sprawdzic wskazana przez GSAK linie...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Na 99,9% jest to wlasnie TEN problem. Najlepiej sprawdzic ostatnia linijke sciagnietego pliku GPX (jest to zwykly plik tekstowy)
Powinien wyladac tak:
</gpx>
a wyglada pewnie tak
Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /var/www/ocpl/lib/search.gpx.inc.php on line 40<br>
EDIT
BAS - mialem przy wgrywaniu takiego niedokonczonego pliku GPX takie same komunikaty.
Obrazek . Obrazek
Wigem
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 01 września 2009, 17:33
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Wigem »

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.

Wiec tak. Przeprowadziłem jeszcze dwie próby. Plik gpx dla zakresu 200 km od lokalizacji - OK, plik dla zakresu 250 km - OK, Plik dla zakresu 300 już wywala ten sam błąd. W każdym przypadku ostatnia linijka wygląda tak "</gpx>" czyli zgodnie z tym co piszecie prawidłowo. Nawet w tym ostatnim niby błędnym.

hmmmm
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

1. Zajrzyj do linii wskazanej przez GSAK - niemal na pewno COS tam jest zle
2. Ile linii ma ten plik gpx i na ktorej sie wysypuje?
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

jak ustawiles poszukiwania - 300 km od Katowic czy jakos inaczej ?
Obrazek . Obrazek
Wigem
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 01 września 2009, 17:33
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Wigem »

Ustawiłem 300 km od współrzędnych skrzynki która znajduje się w pobliżu mojej lokalizacji.
Jak mam znaleźć linie, ilość linii na podstawie tego komunikatu ?
Na komputerze na którym obecnie pracuje mam do dyspozycji niestety tylko notatnik :) a moja znajomość obsługi komputera jest raczej na poziomie średnim (proszę o wyrozumiałość)
Jedynie co pokazuje GSAK po próbie załadowania pliku to ten komunikat (link powyżej) i potem okno w którym: "Waypoints in file(s) loaded 0 "

I nic niestety więcej się nie dzieje.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Juz wiem - skrzynka OP1649 - czyli http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=5707
Pierwszy log - z 27 wrzesień 2009 wyglada tak:
Fajna wyprawa, trochę wspinaczki i spacer ciemnymi korytarzami dodajną dreszczyku emocji :). Nie zabraliśmy ze sobą latarki (co okazało się niezbędnym wyposażeniem) i musieliśmy użyć oświetlenia telefonu które to znów aktywuje się podczas kręcenia filmików :). Możecie się pośmiać, ale ostrzegamy, że jest on również spojlerem gdyż ukazuje całą wędrówke przez bunkier i dokładne miejsce ukrycia skrzynki.
i na tych "krzaczkach" sie wywala

EDIT
Jedna metoda "na juz" to ustawic IGNORE na te skrzynke (nie bedzie jej wtedy w GPXie) i powinno byc OK
Za ten post autor ted69 otrzymał podziękowanie:
Wigem
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Wigem pisze:Jak mam znaleźć linie, ilość linii na podstawie tego komunikatu ?
Mozna otworzyc plik gpx np. w EditPadLite - pokazuje m.in. kolejna linie na pasku stanu i numer pozycji
http://www.editpadpro.com/cgi-bin/versi ... epl&ver=22
Za ten post autor Bas otrzymał podziękowanie:
Wigem
Wigem
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 01 września 2009, 17:33
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Wigem »

W tej chwili niestety nie mogę połączyć się z witryną OC, jak tylko mi się uda spróbuję pobrać gpx z włączonym ignorem dla tej skrzynki. Swoją drogą ile może nabroić nieuważny wpis do logu :). Dam znać o rezultatach.

Dodano po 16 minutach:

Jeszcze raz dziękuję, plik gpx właśnie prawidłowo wczytał się do programu. Diagnoza Teda była w 100% trafna. Powodem kłopotów był nie właściwy wpis do logu jednej ze skrzynek. Po soczku dla obu kolegów.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Dziekuje i zycze milego keszowania :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Dziekuje za soczek ;)
Reczne namierzanie bledow w plikach gpx jest czasochlonne. Dobrze, ze chociaz GSAK jest tu pomocny i oczywiscie edytor tekstu.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Ciekawe macro do GSAKa sie pojawilo. Analizuje baze i automatycznie przydziela "medale" ktore pozniej mozna sobie wstawic np na swojej stronie geocachingowej :)
Mozliwe medale sa nastepujace:
Obrazek
a makro do sciagniecia TUTAJ.
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ