Oprogramowanie na telefony

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

koooza
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: piątek 21 marca 2008, 11:05
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: koooza »

koooza pisze: Witam. Prawda, ze to bardzo fajny program ale jak zaimportować do niego bazę OC?
Sciagasz baze oc z formacie gpx i wgrywasz na karte do katalogu wpts. Normalnie sie ładuje jako waypointy.. teraz w programie jest dostepna opcja Show All wiec wszystkie naraz można sobie na mapie wyświetlić. To naprawde działa :) sam z tego korzystam :D
Awatar użytkownika
Ciutnik
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Ciutnik »

ted69 pisze:Chyba o to Ci chodzilo
Zgadza się. Program wczytuję posortowaną alfabetycznie bazę punktów, ustawiając jako aktywny pierwszy na liście. W zacytowany przez Ciebie sposób można co prawda zmienić aktywny punkt ale tylko na zasadzie wyboru następny/poprzedni - co w przypadku pełnej bazy OC może czasem wymagać ponad tysiąca naciśnięć klawisza :)
koooza pisze:Sciagasz baze oc z formacie gpx i wgrywasz na karte do katalogu wpts
O faktycznie zadziałało. Dzięki. Co ciekawe czyta też format LOC ale chyba jest jakieś ograniczenie (być może związane z modelem telefonu) co do długości wyświetlanej listy waypointów. W moim K800i za nic nie da się wybrać jednego z pośród 2700 choć na ekranie się wyświetlają :(
[size=75][color=olive]Maciej 'Ciutnik' Wozniak [XVS650A + 276c + Vista HCx][/color][/size]
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Ciutnik pisze:... można co prawda zmienić aktywny punkt ale tylko na zasadzie wyboru następny/poprzedni - co w przypadku pełnej bazy OC może czasem wymagać ponad tysiąca naciśnięć klawisza :)
Upsss :)
Obrazek . Obrazek
koooza
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: piątek 21 marca 2008, 11:05
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: koooza »

O faktycznie zadziałało. Dzięki. Co ciekawe czyta też format LOC ale chyba jest jakieś ograniczenie (być może związane z modelem telefonu) co do długości wyświetlanej listy waypointów. W moim K800i za nic nie da się wybrać jednego z pośród 2700 choć na ekranie się wyświetlają :(
To niestety ograniczenie telefonu. Wyświetla on chyba max do 200 pozycji na liscie. Poki do jedynym wyjściem jest rozbicie pliku gpx na małe zawierające mała ilość punktów (np. rejonami Polski, badz miasta w przypadku Wawy) Jeżeli chodzi o wybranie w Twojej listy to da sie to zrobić tyle że nie widać co sie wybiera :D Po zaladowaniu listy wjeżdzasz strałkami w dół listy i wybierasz punkty (można je usytawić jako aktywne bądż tez użyć opcji Navigate To... ).
Awatar użytkownika
Ciutnik
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Ciutnik »

koooza pisze:Jeżeli chodzi o wybranie w Twojej listy to da sie to zrobić tyle że nie widać co sie wybiera :D
Tak, zauważyłem :D Można próbować trafić "na czuja" ale to już chyba lepiej zagrać w totolotka :)
[size=75][color=olive]Maciej 'Ciutnik' Wozniak [XVS650A + 276c + Vista HCx][/color][/size]
koooza
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: piątek 21 marca 2008, 11:05
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: koooza »

Ciutnik pisze:[Tak, zauważyłem :D Można próbować trafić "na czuja" ale to już chyba lepiej zagrać w totolotka :)
Jeżeli najedziesz na tą nazwę której w rzeczywistości nie widac ( :D ) i wciśniesz Wybierz to w opisie widać nazwę skrzynki. Ale to raczej mało pomocne przy ponad 2 tys punktów. Proponuje podzielić gpx na mniejsze pliki. W Wawie i okolicach są 553 skrzynki. Mozna z tego zrobić 3 pliki i lista powinna sie wyświetlać.
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Whatever »

Z góry przepraszam za odkopywanie tematu ale zaczełem się bawić TMJ i mam kilka pytań:

- jak wrzucić do niego baze gpx.?
- ewenutalnie jakieś mapy czy cokolwiek ?

Jestem zielony jeżeli chodzi o ten program a wydaje się ciekawy.
Awatar użytkownika
Ciutnik
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Ciutnik »

Whatever pisze:- jak wrzucić do niego baze gpx.?
Witam. Osobiście konwertuję bazę do oziexplorerowego formatu WPT - bezpośrednio na kartę mojego SE. Z przyzwyczajenia korzystam z linii komend darmowego G7ToWin: g7towin.exe oc-public.gpx,W,f:\other\oc-public.wpt, a następnie importuje ją do TMJ.
Whatever pisze:- ewenutalnie jakieś mapy czy cokolwiek ?
Jest jakiś konwerter map ale nie używam. To "cokolwiek" to zaimportowana j.w. baza skrzynek, posortowana przez TMJ według odległości względem aktualnej pozycji (wymagany GPS sprzęgnięty z telefonem) oraz fantastyczna, offline'owa "Baza Filipsa". Zapewniam, że w większości przypadków powinno wystarczyć :)
[size=75][color=olive]Maciej 'Ciutnik' Wozniak [XVS650A + 276c + Vista HCx][/color][/size]
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Whatever »

Dzięki Ciutnik za pomoc ;) za chwilę będę kombinować z TMJ, i z smartGPX który będzie bardziej przydatny ?

Ok TMJ działa :) Jeszcze taka sprawa bo przy przeglądaniu skrzynek w TMJ widzę pierwszą skrzynkę znajdującą się ode mnie o 18.5 km a nie ma skrzynek które są bliżej :/ ( a wiem że takie są, jestem z Gliwic a nie ma tam skrzynki koło radiostacji)
Co z tym można zrobić ? ;/
Awatar użytkownika
Ciutnik
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Ciutnik »

Whatever pisze:widzę pierwszą skrzynkę znajdującą się ode mnie o 18.5 km a nie ma skrzynek które są bliżej
Naciskając klawisz "2" przełączasz się między sortowaniem skrzynek po odległości lub po nazwach. Sprawdź, czy w ogóle masz te skrzynki w bazie.

Co do SmartGPX nie wypowiadam się bo nie znam i nie używam, ale z kilku przetestowanych przeze mnie javowych programów, które chodzą na SE K800i, do zastosowań opencachingowych, TMJ wydaje się być najsensowniejszy.
Za ten post autor Ciutnik otrzymał podziękowanie:
Whatever
[size=75][color=olive]Maciej 'Ciutnik' Wozniak [XVS650A + 276c + Vista HCx][/color][/size]
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Whatever »

buu, nie ma tych skrzynek w bazie ;/

A miało być tak pięknie, póki co będę się chyba bawić garminem mobile xt ;)
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Skoro jest XT i to jeszcze z mapami (chocby darmowe: UMP i Topo PL), to... trudno znalezc cos lepszego do telefonu 8)
SmartGPX ma mozliwosc korzystania z gps, ale nie uzywalem go w takim zestawie - sluzy mi raczej jako dorazna baza danych o skrzynkach. SmartGPX ladnie wczytuje gpx z OC i choc troche sie potyka o krzaczki w kodzie (rozmowa w sasiednim watku), to odczyt jest zadowalajacy.

Jesli jest XT, to jako bazy danych najlepiej chyba uzyc bazy Filipsa, bo razem ze zdjeciami to jest cacko ;)
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Whatever »

No tak mam bazę na telefonie do tego garmin xt + gps na bluetooth, problem jest taki że maksymalny zoom który da się ustawić jest mało zadowalający tzn ok 1 cm to 30 m ;/ Szukam innego oprogramowania na symbiana, może ktoś coś polecić ?
ODPOWIEDZ