pliki gpx

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

zabayek
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

pliki gpx

Post autor: zabayek »

Czy można jakoś stać się posiadaczem wszystkich waypointów w naszym kraju w jednym pliku gpx?
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Chyba tylko przez MapSource.
Sciagnac po 500 wszystkie z OC. Zajmie to 2 minuty. Do tak zrobionej bazy mozna od czasu do czasu doklejac 500 ostatnich nowych skrzynek (nie tworza sie dublety) -> baza zawiera zawsze wszystkie skrzynki.

MapSource dla wszystkich:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=1550

P.S.
Zajmie dwie minuty jesli wyniki wyszukiwania wg zadanych kryteriow zostana zapisane - wtedy juz tylko jeden klik w dowolnym czasie... ;-)
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Jakby była potrzeba mogę generować taki plik. Na moje potrzeby robie sobie taki, choć z różnymi ikonkami -- otwarty/zamknięty kesz (dla tych co już znalazłem i tych nielicznych nieodnalezionych:)

Chcecie?
PatrykG
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PatrykG »

filips pisze:Chcecie?
chceeeemyyyy!!!!8)
A tak serio to, nie jest to jakiś wielki problem, ale rzeczywiście jak by było w jednym to by było lepiej[img]images/smiles/icon_rolleyes.gif"%20alt="Rolling%20Eyes[/img]
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=801][img]http://www.opencaching.pl/statpics/801.jpg[/img][/url]
zabayek
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: zabayek »

no ja bym bardzo chciał. chociaz jeden raz, potem bym aktualizował o najnowsze. mysle ze by to byo bardzo wygodne, nie tylko dla mnie. wiec - ja jestem za, i z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

No to proszszsz:
http://oc.achjoj.info/rsync/gpx/oc-public.gpx
Wszystkie aktywne paczki. Uaktualniane co godzinę :-)

Zalecam jednak aktualizacje przez rsynca:
zabayek
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: zabayek »

Filips - dzięks.

Oto jak wygląda radość:
www.focuzz.tarchomin.pl/DSC00625.JPG
zabayek
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: zabayek »

Filips, a mam do Ciebie prośbę. Czy jesteś w stanie zrobić jeszcze tak, aby te dwa pola były zamienione:

<name>OP0002 Tra iln</name>
<cmt><![CDATA[ Wyspa Skarbow ]]></cmt>

to znaczy, aby w pliku wynikowym zamiast"OP0002 Tra iln" było "Wyspa Skarbów"

Przyznam, że dlatego lubie pliki GPX ściągane po 500 ze steony, że nazwy keszy są w takim przyjaznym człowiekowi formacie. Nie mam Garmina tylko korzystam z BeeLineGPS naPDA stąd właśnie moja prośba.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

zabayek pisze:Filips, a mam do Ciebie prośbę. Czy jesteś w stanie zrobić jeszcze tak, aby te dwa pola były zamienione:

<name>OP0002 Tra iln</name>
<cmt><![CDATA[ Wyspa Skarbow ]]></cmt>
Czołem,
próbowałem, ale się nie da. Tzn plik można zrobić, ale nie jest czytany przez mapsource i inne narzędzia. Dzieje się tak zapewne dlatego, że w nazwach skrzynek wystepują jakies "złe" symbole/znaki które nie powinny tam być. Co dziwne nie można tam zastosować funkcji CDATA.

Tak więc na razie nie będzie takiego pliku.
Awatar użytkownika
R62
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: R62 »

witam Wszystkich jako, że to pierwszy posttu.
Jak również pierwsze kroki z GPSem i skrzynkami.

Korzystając z Wszych doświadczeń i instrukcji potrafie juz prawie wszystko o czym była mowa w tym wątku. Mam tylko jeden mały problemik :

Czy przy pomocy mapSourcea mozna przesłac do urzadzenia konkretny(e) wskazany waypoint(y)? (a nie całą listę )

PzR62
Awatar użytkownika
Magnoom
Stały bywalec
Posty: 93
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Magnoom »

Serdecznie witam na forum.
R62 pisze:Czy przy pomocy mapSourcea mozna przesłac do urzadzenia konkretny(e) wskazany waypoint(y)? (a nie całą listę )
Można, wystarczy na czas wysyłania punktów (tuż przed) usunąć z listy te, które nas nie interesują i bez zapisywania pliku kliknąć na ikonkę wyślij do odbiornika.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 kwietnia 2008, 20:00 przez Magnoom, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Damian Gałka
[b]GPS38[/b]; [b]Rino530HCX[/b]; [b]GPSMap 60CS[/b] + GA27C, Topo_PL_100, UMP-pcPL-topo oraz Okolice Bełchatowa
[b]Nuvi 760[/b], GPMapa 2007.3, CNE NT 2009, UMP-pcPL
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

R62 pisze:Czy przy pomocy mapSourcea mozna przesłac do urzadzenia konkretny(e) wskazany waypoint(y)? (a nie całą listę )
Witam serdecznie,
jesli chcialbys wyslac waypoint konkretnego cache'a, to mozesz to zrobic bezposrednio ze strony www - tuz pod nazwa OP xxxx jest przycisk "Wyslij WayPoint do GPS".
Jesli myslisz o MapSource (jak napisales), to faktycznie tak, jak Magnoom powiedzial...
Dziala tez znakomicie kopiuj/wklej lacznie ze skrotami systemowymi CTRL+C/CTRL+V, wiec mozna z roznych baz punktow (pod MapSource) w minutke stworzyc dowolny zestaw waypointow w nowym pliku i... wyslac do gps.
ODPOWIEDZ