[Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wrygiel
Rada Techniczna
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel » sobota 25 marca 2017, 01:19

To trochę dwie różne sprawy. OKAPI nadal działa (i będzie działać) po HTTP, ale od paru dni działa również po HTTPS (bo może działać i tak i tak). No i sęk w tym, że OKAPI HTTP zwróciło linka HTTPS do skrzynki, Locus tego linka wyświetlił, ale Szybki Wpis go nie rozpoznał (bo spodziewał się linka HTTP). Chwilowo cofnąłem i OKAPI zwraca linka HTTP, ale Szybki Wpis tak czy siak powinien linki HTTPS rozpoznawać.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@mimuw.edu.pl.

Awatar użytkownika
wrygiel
Rada Techniczna
Podziękował: 11 razy
Otrzymane podziękowania: 57 razy
Kontakt:

Post autor: wrygiel » poniedziałek 29 maja 2017, 13:15

Może trochę offtopic, ale myślę, że może być znaczące dla obserwatorów tego wątku. W issue-trackerze Locusa od paru lat siedzi sobie taki wątek:

http://help.locusmap.eu/topic/geocaching_opencaching_de

I tam jak się kliknie "I like this idea", to zachęcicie autora Locusa do natywnego supportowania Opencaching.PL (oraz Opencaching.DE). Więc ja sobie właśnie kliknąłem, moze ktoś z Was też chce ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi wrygiel za post:
rredan
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@mimuw.edu.pl.

moku.stg
Nowy na forum

Post autor: moku.stg » poniedziałek 27 listopada 2017, 17:48

Mam problem z logowaniem do aplikacji. Wyskakuje mi komunikat o braku dostępu do sieci, podczas gdy inne aplikacje korzystające z internetu działają bez zarzutu. To samo dzieje się zarówno przy połączeniu przez dane mobilne, jak i przez wifi W aplikacji "wisiały " mi logi do wysłania. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji nie mogę połączyć się ze stroną opencaching.pl

xych
Nowy na forum

Post autor: xych » poniedziałek 27 listopada 2017, 19:58

Wczoraj używałem szybki wpis w połączeniu z c:geo na androidzie 7.0. Działał dobrze, jedynie usiłował czasami zawyżać ocenę skrzynki w górę o 1 pkt. W sumie, to nie wiem, gdzie teraz to sprawdzić jakie oceny dostały skrzynki faktycznie. Po powrocie do domu pełnia szczęścia, bo okazało się, że zaliczyło mi punkty do geościeżki i niepotrzebnie zostawiłem dwie skrzynki niezalogowane przez szybki wpis. Jeszcze niedawno to nie działało.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 27 listopada 2017, 20:03

moku.stg pisze:Po ponownym zainstalowaniu aplikacji nie mogę połączyć się ze stroną opencaching.pl
Użyj innej przeglądarki. Dzisiaj akurat czyściłem dane tej apki i później poszła autoryzacja przez chrome.

moku.stg
Nowy na forum

Post autor: moku.stg » wtorek 28 listopada 2017, 19:53

parlando pisze:
moku.stg pisze:Po ponownym zainstalowaniu aplikacji nie mogę połączyć się ze stroną opencaching.pl
Użyj innej przeglądarki. Dzisiaj akurat czyściłem dane tej apki i później poszła autoryzacja przez chrome.

Niestety czyszczenie historii ani użycie innej przeglądarki nie pomogło. :(
Kiedy zakładając użytkownika wybieram serwis opencaching.pl wyskakuje błąd sieci, ale co ciekawe, wybierając np. opencaching.de bez problemu wyskakuje strona logowania

parlando
Forumator

Post autor: parlando » wtorek 28 listopada 2017, 22:44

Niestety innej rady nie mam:/ Sprawdziłem jeszcze raz i np. przy Operze aplikacja się wywala, ale już z przeglądarką systemową, czy Chrome poszło bez problemu.
Jak z tą się nie uda, to może ta?
https://play.google.com/store/apps/deta ... erek&hl=pl

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » czwartek 30 listopada 2017, 00:47

Nieaktulane. :/
Ostatnio zmieniony piątek 09 marca 2018, 08:01 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.

Kika
Stały bywalec

Post autor: Kika » poniedziałek 11 grudnia 2017, 02:11

moku.stg pisze:Mam problem z logowaniem do aplikacji. Wyskakuje mi komunikat o braku dostępu do sieci, podczas gdy inne aplikacje korzystające z internetu działają bez zarzutu. To samo dzieje się zarówno przy połączeniu przez dane mobilne, jak i przez wifi W aplikacji "wisiały " mi logi do wysłania. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji nie mogę połączyć się ze stroną opencaching.pl
Mam ten sam problem co moku.stg i areckis - gdzieś od 15 listopada. Czy ktoś zna może przyczynę?

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » poniedziałek 11 grudnia 2017, 07:33

Nieaktulane. :/
Ostatnio zmieniony piątek 09 marca 2018, 08:00 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » wtorek 12 grudnia 2017, 14:54

areckis pisze:Natomiast nie wiem, czy zauważyliście, że w Locusie problem się rozwiązał. Pobierając ostatnio kesze, też mi fotki zniknęły. Ale w miejscu obrazków pojawił się komunikat o wyłączonym automatycznym pobieraniu obrazów. Ustawienia -> Geocaching -> Autow-czytywanie obrazów -> Pobieranie obrazów. Teraz znowu fotki są. :)
Dziękuję, u mnie pomogło ale niestety tylko w pewnym stopniu; część pobiera a części nie :( Zdarza się, że w skrzynce jeden rysunek jest a dwóch brakuje.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 17 czerwca 2018, 10:00

wrygiel, gdybyś kiedyś aktualizował tę apkę, to mam propozycję zmiany:)
Chciałbym, żeby lista logów była w odwrotnej kolejności - tj. najstarsze logi, żeby były na szczycie.
Ewentualnie mogło by być jak jest, ale żeby po wysłaniu loga lista nie przewijała się na szczyt.

robcon
Nowy na forum

Post autor: robcon » wtorek 19 czerwca 2018, 00:29

U mnie też nie chula.
Zaktualizuj proszę, bo wtyczka bardzo pomocna. Thx

ODPOWIEDZ