Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
yops
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: yops »

roszponka: zebrać więc proszę najlepsze tytuły w listę, poprosić administratora o zrobienie sondy i głosujemy!

roszponka: pomysł z glosowaniem na projekt graficzny wśród czytelników to bardzo niedobry pomysł. Lepiej zebrać pomysły wszystkie pomysły i zrobić co fajnego a o wyborze zdecydować w redakcji.. Tak naprawdę po wydaniu pierwszego numery będziemy znali za i przeciw.. Tak się robi w Polsce i na świecie dlatego trzymam się twardo akurat tego zdania.
Spory wobec projektu mogą rozłożyć się na miesiące i tak wszyscy nie będą zadowoleni, takie jest życie.
radość jest siłą życia
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: sp2ong »

Okladka czasopisma jest bardzo wazna co widac ze w konkursach jest to nawet osobna klasyfikacja na nagorde http://www.layoutroku.pl/ z strony http://www.dtp.pl i pewnie co numer to jest inna ale w wybranym stylu magazynu.

Zagadzam sie ze od nazwy magazynu nalezy zaczac, zebrac propozycje i wybrac najlepsza. Ja jak poprzednio sugerowalem najprostsza ale mowiaca wszystko :-)

"GeoCaching"
z dopiskiem lub nie
Magazyn dla geocacherów

ale moze byc

OpenCaching
Magazyn dla geocacherów
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: sp2ong »

yops pisze:roszponka: zebrać więc proszę najlepsze tytuły w listę, poprosić administratora o zrobienie sondy i głosujemy!

roszponka: pomysł z glosowaniem na projekt graficzny wśród czytelników to bardzo niedobry pomysł. Lepiej zebrać pomysły wszystkie pomysły i zrobić co fajnego a o wyborze zdecydować w redakcji.. Tak naprawdę po wydaniu pierwszego numery będziemy znali za i przeciw.. Tak się robi w Polsce i na świecie dlatego trzymam się twardo akurat tego zdania.
Spory wobec projektu mogą rozłożyć się na miesiące i tak wszyscy nie będą zadowoleni, takie jest życie.
W pelni zgadzam sie z tym. Wazne aby redakacja miala wlasna wypracowana wizje magazynu ktora moze modyfikowac wsluchujac sie w opinie czytelnikow
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: roszponka »

sp2ong pisze:Okladka czasopisma jest bardzo wazna co widac ze w konkursach jest to nawet osobna klasyfikacja na nagorde http://www.layoutroku.pl/ z strony http://www.dtp.pl i pewnie co numer to jest inna ale w wybranym stylu magazynu.
Nie chcę robić konkursu na projekt. Chcę zobaczyć kilka propozycji, zapytać ogół o zdanie (wszak nie dla siebie będziemy to pisać, więc dobrze by było, żeby się to podobało), uwzględnić ewentualnie sugestie, jeśli takie będą, wybrać i robić. Nie mam na myśli głosowania, ale dopuszczenie do głosu :)

sp2ong pisze:OpenCaching
Magazyn dla geocacherów
Proponuję drobną modyfikację: OpenCaching. Magazyn (polskich) geocacherów.
Unikniemy powtarzania "caching", zaznaczymy, co to (zobaczcie, że jest sporo zjawisk, które występują pod hasłem geo/opencaching, więc jednak widziałabym w tytule dopisek "magazyn", aby od razu było wiadomo), bez udziwniania i kombinowania. Dla mnie jak w sam raz.
Jest jakiś sprzeciw? :)
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
yops
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: yops »

roszponka: nie zrozumiałaś mnie... Ogół to właśnie czytelnicy.. powiedz mi czy wydawca Twojego Stylu pytał się Ciebie jak ma wyglądać to czasopismo, czy aby Ci na pewno podoba się okładka? NIE!
Ta sama zasada działa w odniesieniu do każdego magazynu, e-zinu czasopisma itp. Nie ma tu demokracji bo tyle gustów i dróg projektowych ile ludzi. Osobiście wolałbym aby tego rodzaju sprawy rozstrzygały się wewnątrz redakcji..

Proponuję więc rozpisać nowy temat: Pomysły czytelników czy jakoś tak i tam niech formułują swoje opinie. Możemy je wziąć pod uwagę ale nie musimy
radość jest siłą życia
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: sp2ong »

Jeszcze mala chwilka i Krzysiek trojmiasto zalozy osobny dzial na forum "Magazyn o Geocaching'u" i tam juz bedzie mozna roziwinac watki. bedzie tez zalozony zamkniety dzial dla redakcji wiec tam spokojnie bedziecie mogli pogadac tylko miedzy soba o formie magazynu.

Czekamy wiec na nowe dzialy forum i bedzie mozna toczyc "zawzieta" dyskusje :-)
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: roszponka »

yops pisze:Proponuję więc rozpisać nowy temat: Pomysły czytelników czy jakoś tak i tam niech formułują swoje opinie. Możemy je wziąć pod uwagę ale nie musimy
Świetnie! O to mi chodziło - aby czytelnicy mogli zabrać głos :)
Lojalnie uprzedzam, że wszystkim nie dogodzimy, ale zapewniam, że sensowne propozycje jak najbardziej będą brane pod uwagę :)
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Bleee
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 08 marca 2010, 13:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: Bleee »

Też mogę napisać to i owo. Piszę się na ochotnika.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: Cebulka »

A macie już redaktora tekstów, takiego co o poprawność językową dba? Jak nie to, ja bardzo chętnie. Zajmuję się tym zawodowo, więc jestem skuteczna :D
Pavlo121
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 08 marca 2010, 17:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: Pavlo121 »

Witam! Wiem, że troszkę późno. Mogę podjąć się częściowo grafika oraz fotografia. Jestem początkujący ale będzie coraz lepiej xD Myślę, że o GK mogę co nie co napisać xD
Awatar użytkownika
yops
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: yops »

Pavlo121: chyba do składu już nas dość, 3 osoby :) 40 stron to dla jednej osoby ok. tygodnia.. a co dopiero dla 3.. robiłeś kiedyś zdjęcia do prasy? A artykuły to nie mogą być przeklejanki z tego i innych serwisów (wikipedii), bo inaczej nie ma sensu wydawania magazynu do którego wszystkie informacje znajdzie się wpisując odpowiednie frazy w Google.
radość jest siłą życia
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: burak »

Pavlo121 pisze:Witam! Wiem, że troszkę późno. Mogę podjąć się częściowo grafika oraz fotografia. Jestem początkujący ale będzie coraz lepiej xD Myślę, że o GK mogę co nie co napisać xD
Nigdy nie jest za późno jeśli chcesz pomóc i masz trochę pomysłów i zdolności, ekipa dopiero się zbiera :) i wszyscy są potrzebni.. Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
Awatar użytkownika
yops
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: yops »

też racja... każdy ma szansę.. zobaczymy :)
radość jest siłą życia
Rivo
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 20:11
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: Rivo »

Wszystko wyjdzie w praniu. ;)
Awatar użytkownika
klimatycznie
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 02 listopada 2009, 13:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: klimatycznie »

Hejka ;)
Sądzimy, że nazwa " OpenCaching. Magazyn (polskich) geocacherów." jest faktycznie najlepszym pomysłem, bo faktycznie OpenCaching jt. odpowiednik angielskiego GeoCaching ;) więc jakoś trzeba już się wyróżniać ;D

A co do tego co proponujemy to chodzi nam o to, żeby było tak jak zaproponowała roszponka, żeby dać rubrykę "Opencaching lokalnie" ;) Sądzimy, że na forum znajdzie się po jednej osobie, każda z innego regionu :D
My możemy być koordynatorami z Dolnego Śląska :D

Mamy także prośbę, że jakby coś się działo na forum ważnego to, żeby redaktor nasz główno-dowodzący dał znać nam na maila :D

Pozdrawiamy KLIMATYCZNIE 8)
kklimatycznie@gmail.com
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15650][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15650.jpg[/img][/url]
Zablokowany