Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

kup, sprzedaj, zamień, zezłomuj, oddaj za friko...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: Doc_with_the_dog »

Miklobit, źle mnie zrozumiałeś....
Ja nie jestem przeciwny tej inicjatywie, przecież w innym wątku nawet do niej zachęcałem. Znając nasze przywary narodowe, to nieważne, czy będziesz czesał kasę, czy tak naprawde robił to tylko z pasji, po kosztach, w tak licznej społeczności, zawsze się znajdzie się stadko ludzi, którzy bedą zarzucali, że serwis się komercjalizuje, że ktoś wpadł na pomysł "wykręcenia" grosza z OC. I nawet jeśli to nie będzie miało z prawdą niczego wspólnego, smórd może pozostać
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: miklobit »

Doc_with_the_dog pisze:Miklobit, źle mnie zrozumiałeś....
Ja Cię dobrze zrozumiałem :D , ale specjalnie wsadziłem kij w mrowisko, żeby uzgodnic ( w kontekscie OC ) znaczenie wyrażenia, które brzmi raczej negatywnie.
..nieważne, czy będziesz czesał kasę, czy tak naprawde robił to tylko z pasji, po kosztach...
No własnie to magiczne słowo "po kosztach" mnie interesuje...
Wszystkie materialne przedmioty które używamy do naszej zabawy gdzies trzeba kupić ( no chyba że pochodzą z "recyklingu" ).
W każdym przypadku ktoś ( jakis producent , sprzedawca ) na tym zarabia - nasz koszt jest jego zyskiem.
Jaka więc jest różnica czy dajemy zarabiać iluś różnym sklepom. hurtowniom i producentom, czy też przykładowej osobie która np. postanowi połączyć swoją pasję ( OC ) z zarabianiem pieniędzy.
Ja widzę tylko taką różnicę, że w tym drugim przypadku prawdopodobnie pojawi się w ofercie więcej przedmiotów specjalnie wymyślonych/wyprodukowanych pod kątem OC.
Ostatnio zmieniony niedziela 27 marca 2011, 21:43 przez miklobit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: Krysiul »

Różnica jest tylko i wyłącznie w klimacie - fajnie jest mieć świadomość, że ktoś pozbierał rzeczy po różnych sklepach i dzięki pomysłowości i wyobraźni użył czegoś, co nie było stworzone z myślą o keszingu, a twórcy i sprzedawcy danego przedmiotu pewnie nigdy o nim nawet nie słyszeli :P Tak jak napisał cichy.

Doktorku, niech Cię głowa nie boli z góry o to, co być może powiedzą inni, jeśli sam to przemyślałeś i nie widzisz przeciwwskazań ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: Doc_with_the_dog »

Krysiul.... ja tylko ostrzegam widząc co sie stało w tym wątku. Założyciel zaproponował coś od siebie. W czynie społecznym. I zaraz na Niego posypały się gromy, że drogo, że chce wyłudzać kasę itp. Zmyto głowe człowiekowi za nic. Zraził sie do spoleczności, a kto wie czy nie do zabawy. A wystarczyło sie tylko nie wpisac do tabelki......
Oby tylko to samo sie nie stało z potencjalnym załozycielem przedsięwzięcia pt. sklep.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: miklobit »

Założyciel wątku miał o tyle pecha, że wyszedł z produktem na który jest silna konkurencja na rynku i łatwo można znaleźć miejsca gdzie ceny są niższe albo na takie wyglądają.
A przede wszystkim akcja żeby doszła do skutku wymagała grupowego działania.
Gdyby założyciel zainwestował osobiście w te minimalne ilości ( które były potrzebne dla uzyskania deklarowanej ceny ) i po prostu wrzucił tu swoją ofertę i namiary, to jestem przekonany,
że w krótkim czasie znalazłby na wszystko nabywców (nawet na smycze po 8zł byli chętni). I każdy mógłby sobie kupić ile/co chce nie oglądając się na innych.
Tyle, że takie podejście wymaga podjęcia ryzyka - bo trzeba samemu ocenić co się będzie podobać i ile tego wyprodukować.
Wiec jak już kiedyś jakiś sklepik powstanie, to zostanie założony albo przez kogoś kto już się wystarczająco długo bawi, żeby mieć dobrą ocenę "rynku", albo przez kogoś kto ma na tyle oryginalne i niepowtarzalne pomysły, że żadna konkurencja mu nie straszna i dodatkowo nikt nie będzie mógł mu napisać, że "na allegro to samo sprzedają taniej".
Osobiście ( jak już przyjdzie co do czego :D ) celuję w ten drugi model.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
art_noise
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: Stryker »

Doc_with_the_dog pisze:Krysiul.... ja tylko ostrzegam widząc co sie stało w tym wątku. Założyciel zaproponował coś od siebie.
Założyciel zrobił źle wszystko. Nawet jak chciał tylko wybadać rynek to dosyć nieudolnie to zrobił.

Zarzut, że drogo? Tanio nie znaczy dobrze.
Zarzut do jakości? Mamy doświadczenie w robieniu takich rzeczy, nie robimy badziewia, zależy nam na dobrej opinii itp., itd.
Zarzut, że duże minimalne ilości? O tym napisał już miklobit - projekt kosztuje sporo pracy. Jakoś musi się zwrócić.

Należy się chociaż szczątkowo przygotować jeśli chce się coś sprzedać. A było łatwo - chętni już byli i byłoby ich więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: art_noise »

Stryker pisze:Należy się chociaż szczątkowo przygotować jeśli chce się coś sprzedać. A było łatwo - chętni już byli i byłoby ich więcej.
Ja intencji autora tego wątku nie odebrałem tak, że coś chce sprzedać i na tym zarobić.
Zrozumiałem że Daroo88 pracuje w firmie która robi gadżety, poszedł do szefa, wynegocjował specjalne ceny dla nas. Wrzucił w dobrej wierze ofertę na to co może zrobić "po kosztach" specjalnie dla nas.
Tyle tylko - co napisałem w swoim poście - na smycze akurat firma w której pracuje Daroo88 dała ofertę zaporową. Być może firma się w tym nie specjalizuje, a być może kolega ma pazernego szefa. Nie wiem i nie wnikam.
Generalnie głupia sytuacja.

I na koniec dowcip:
- Cześć, wiesz co nie przychodź do nas w odwiedziny już...
- jak to dlaczego? Co się stało?
- a jak byłeś ostatnio to zgineło nam 100zł
- no chyba nie myślisz że to ja zajumałem?
- nie nie. stówka po paru dniach się znalazła, no ale niesmak pozostał...
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oszo
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 16 stycznia 2009, 13:51
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: oszo »

Proponuję gdzieś umieścić w widocznym miejscu link z zamówieniami, bo za chwilę będzie duży problem z jego znalezieniem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: miklobit »

oszo pisze:Proponuję gdzieś umieścić w widocznym miejscu link z zamówieniami, bo za chwilę będzie duży problem z jego znalezieniem.
Przecież autor się wycofał z tematu - chyba że coś się zmieniło.
Ale nawet na maile na PW nie odpowiada...
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Naszywki, smycze, koszulki z logo OC

Post autor: Doc_with_the_dog »

art_noise pisze: - nie nie. stówka po paru dniach się znalazła, no ale niesmak pozostał...
Znakomita podsumowanie tego co stało się w tym watku
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
ODPOWIEDZ