Rezygnacja z administracji i moderacji

Moderator: Moderatorzy

zyr
Forumator

Rezygnacja z administracji i moderacji

Post autor: zyr » wtorek 21 lipca 2009, 11:00

Takie sobie przemyślenia i podsumowanie.
Kiedy nie było jeszcze Rady i gościliśmy na garniak.pl (za co jego twórcom i administratorom serdeczne dzięki) w jednym wątku, powstał pomysł stworzenia forum własnego.
Tbonaisty zgodził się je administrować, ja moderować. Wspólnymi siłami z garniak.pl i za pomocą webarchiwe starego (jeszcze wojtasa) forum, utworzyliśmy we dwóch to co widać teraz.
Kolejni moderatorzy działów dochodzili, byli to bodaj Bas, Filips. Przepraszam jeśli kogoś pominąłem.
Był ten sam niemal układ tematów, sporo wątków z pierwszego forum się straciło, ale ułożyłem to jak się dało. Z postów przeniesionych przez tboniastego, wydaje mi się, że udało mi się sklepać jakąś tam całość.
I to było super doświadczenie.

O pomoc w moderacji poprosiłem shchenke, a on się zgodził. Praca jakoś się układała. Nie było jej za wiele.
Od jakiegoś czasu (chyba pierwszy raz się wkurzyłem czytając forum, jakiś rok temu) zaczął poziom wypowiedzi spadać. Mam tu na myśli głównie wypowiedzi nijak nie związane z geocachingiem, zawierające niedopowiedzenia i teorie wyssane z palca. Także krytykują ce działania 1RR, bez cienia choćby pomysłu. Taka krytyka dla krytyki.
Ponieważ moderowanie niemal bez moderowania się nie sprawdziło, wprowadziliśmy zmiany personalne i do grona moderatorów dołączyli Saracen, Voit i trojmiasto. Zmieniliśmy także zasady moderacji, zaostrzając je.
I to się nie spodobało.
Obecnie jest tak, że czytać forum się kompletnie nie da. Zmuszam się żeby tu zaglądać.

Osoby skądinąd zasłużone dla geocachingu w Polsce, nie ustają w krytyce działań moderatorów na grupie google-opencaching.pl.
Jednocześnie moje wcześniejsze apele do nich o pomoc w moderowaniu, pozostały bez odzewu. Było oczywiście sporo rad, ale na tym się kończyło.

I w zasadzie podjąłem już decyzję o rezygnacji z administracji i moderacji forum, czyniąc miejsce dla osób bardziej doświadczonych i mniej nerwowych ode mnie.

Postanowiłem skupić się na szukaniu i zakładaniu skrzynek idąc za przykładem wielu użytkowników, których tu wymieniać nie będę, bo mój post stałby się dłuższy niż posty Kwieta.

Dziękuję za współpracę wszystkim moderatorom. Ich dotychczasowe decyzje były i moimi.
Za pomoc w podjęciu decyzji serdecznie dziękuję aktywnym uczestnikom grupy opencaching.pl i życzę im dużo satysfakcji z życia forumowego.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.

tboniasty

Post autor: tboniasty » wtorek 21 lipca 2009, 11:37

Skorzystam i się podepnę.

Po ostatnich pomówieniach, jakoby forum było moją prywatną własnością nie mam już ochoty zajmować się administracją.
Wykonałem swoje zasadnicze zadanie - przeniosłem forum z Garniaka (bez wsparcia ich administracji) i postawiłem nowe.

Dziękuję tym, którzy docenili mój dotychczasowy wkład.

Pora przekazać komu innemu pałeczkę...

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator

Post autor: Saracen » wtorek 21 lipca 2009, 23:29

Jedynie słuszna decyzja, ja również rezygnuję z administrowania i moderowania Forum. Dziękuję za współpracę wszystkim z którymi dało się współpracować. Czas ruszyć na skrzynki :wink:

Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator

Re: Rezygnacja z administracji i moderacji

Post autor: trojmiasto » wtorek 01 marca 2011, 11:26

Rezygnuję z administrowania forum... kto jak kto, ale administrator powinien czasem na administrowane forum zaglądać, a ja nie mam na to czasu i nie będę go miał. Wszelkie uwagi odnośnie administrowania forum, proszę kierować do "Pana Mietka".
Dziękuję i do widzenia!
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.

ODPOWIEDZ