Jaki COG 2021/2022?

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Jaki COG 2021/2022?

Post autor: ronja »

Wybory za chwilę, więc pokusiłem się o założenie tego wątku. Jaki COG byśmy chcieli widzieć? Celowo pomijam teraz kwestie jawnościowo-jakieś tam, piszę tylko o osobach, kierując się swoimi marzeniami, prezentowanymi programami, własnymi obserwacjami, itd.

Moja 9-tka to:
1. An Na
2. Bartek111
3. Karougeka
4. Lumen
5. Marcello002
6. Mhonar
7. nieska
8. wzorowy
9. ktoś z tej trójki: mangus i 27@, tsalarioth, uhuhu

Dlaczego? Pierwsza ósemka to ludzie nowi w tej karuzeli, nie obciążeni błędami przeszłości, nie wiedzący jeszcze, że czegoś się nie da. Dzięki temu mają szansę na ułożenie relacji między sobą na bazie partnerstwa, które zaowocuje współodpowiedzialnością. Nie są to twarze uwikłane w jakieś konflikty i afery, dzięki czemu istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nie będą mieli problemów z jawnością i przejrzystością stosowanych procedur. Jako nowym będzie im bardziej zależało na dobrej prezentacji i odbiorze wśród keszerów. Nic tak nie brudzi, jak wałki w COG, więc liczę, że będą budowali swoją pozycję w regionach na zasadzie porozumiewania się, a nie boskości. Jako nowi chętniej sięgną po "ekspertów" wtedy, gdy problem będzie wymagał czegoś więcej, niż łatki "jestem z COG" i chętniej wezmą pod uwagę rady tych osób. Z klikaniem w guziczki dadzą radę, bez dwóch zdań. Nawet największe nieroby w dotychczasowej historii COG potrafiły je naciskać :)
Pozycja 9: ktoś z poprzedników przyda się jako element ciągłości "władzy", kto zaznajomi nowych z zasadami klikania, poruszania się po panelu administracyjnym, przypomni reguły (np. 3xDNF). W żaden sposób nie należy tej osoby traktować jako lidera (koordynatora). Ta funkcja powinna należeć do kogoś z nowych.
Proponowana konstelacja daje szansę na oddech, oderwanie się od afer i wałków COG-owych. Pozwala założyć, że dokona się pozytywna zmiana i kolejne wybory będą przebiegały w zupełnie innych realiach.

Głosuj na "nowych". Dasz im większe wsparcie, dzięki któremu chętniej będą pracować dla nas wszystkich. Nie dawaj szansy "starym". Oni już dawno odebrali ją Tobie!
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 4):
IwmalidegAn Naizeq
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Re: Jaki COG 2021/2022?

Post autor: dzejbi »

Tak na szybko - czy odpowiedź na pytanie "Jaki COG" sprowadza się tylko do kwestii osobowych? Czy postulowana jawność działań i jakkolwiek rozumiana sprawozdawczość wyłoni przedstawicieli, którzy na fali realizacji tych potrzeb, osiągną oczekiwany tytuł "dobrej zmiany" ?. Czy przy zaznaczonych w dyskusjach różnicach i podziałach, jakakolwiek aktywność ponad zapisanymi w regulaminach zadaniami COG, nie spowoduje werbalnych dyskredytacji przeciwników tych aktywności ?. Jednym słowem - czy nie czas na zapisanie w regulaminie aktualizacji zadań COG ?.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

@dzejbi: nie mamy idealnej oferty, "pracujemy" tylko na tym, co nam napisano. Co do planów - liczę, że nowy COG zrealizuje te, dotyczące aktualizacji zadań, jawności, kadencyjności, nowego Kodeksu Wyborczego i paru innych ważnych dla rozwoju. Są nowi, mają przed sobą ogromną szansę. Chciałbym, żeby ją wykorzystali. W końcu jakiś normalny czas nam się należy :)
Obrazek Obrazek
XxMELONIKxX
Nowy na forum
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: XxMELONIKxX »

@ronja Nie kandydujesz do COG, co dałby ci możliwość wykazania się, a przynajmniej zaprezentowania własnej wizji działania. Sam skazałeś się w ten sposób na rolę biernego wyborcy mającego tyle samo głosów co inni. Co to za logika - popieranie każdego kto w COG nie był tylko dlatego, że nie był w COG?
Za ten post autor XxMELONIKxX otrzymał podziękowania (total 3):
mangus i 27@xmallJAsiek.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Czytaj posty, także te starsze, ze zrozumieniem. Wtedy z logiką będzie łatwiej 🙂 Szybka klaryfikacja: za starymi ciągną się smrody, nowi mają czystą kartę. Lubisz smród - głosuj na starych. Chcesz zaczerpnąć świeższego powietrza? Głosuj ma nowych.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Post autor: krystiant »

ronja pisze: niedziela 18 kwietnia 2021, 07:41 za starymi ciągną się smrody, nowi mają czystą kartę. Lubisz smród - głosuj na starych. Chcesz zaczerpnąć świeższego powietrza? Głosuj ma nowych.
Generalizujesz... Mi kiedyś pisałeś, że mnie brakuje w GOG, a też jestem stary - zgodnie z obecnym zdaniem nie powinni na mnie głosować, bo smród
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Generalizujesz, wiesz dobrze, co mam na myśli :) Jednym z moich postulatów jest kadencyjność COG. Spokojnie łapiesz się więc na "młodzież" ;) Ale jak chcesz, to napiszę, kto nie powinien nigdy już startować do COG. Jakoś dziwnie sporo osób z mijającego składu łapie się w pierwszej dziesiątce :(
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
keram58
Bywalec
Podziękował;: 252 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Post autor: keram58 »

Obserwuję sobie wszystkie wątki tej wyborczej dyskusji i zastanawiam się czy my wszyscy nie mamy zbyt wielkich oczekiwań w stosunku do COG? Zapominamy w tym wszystkim, że praca w COG to praca społeczna. Ludzie mają inne obowiązki zarówno rodzinne jak i zawodowe, a udział w COG jest na którejś tam pozycji. Czy nie zapominamy w tej dyskusji, że OC to "zabawa". Żaden COG nie rozwinie sam serwisu. Odpowiedzmy sobie wszyscy co my sami dajemy zanim wysuniemy kolejne żądania wobec COG czy RT. Właśnie RT coś mi się wydaje , że tak naprawdę to już tylko jedna osoba tam pracuje?.
Od kilku lat zakładamy rękawice bokserskie i dopadamy COG w narożniku ringu przy okazji wyborów (abstrahując od ostatniej awantury szczecińskiej czy innych tego typu zdarzeń) i pytamy co i co i może jeszcze co? Pełna dyspozycyjność to nierealne mrzonki i jeśli ktoś taką deklaruje to jest mało wiarygodny, zawsze zabawa ustąpi innym priorytetom.
Może czas odpowiedzieć sobie co ja zrobiłem dla rozwoju serwisu?
Za ten post autor keram58 otrzymał podziękowania (total 7):
r00t7stasiekmkrystiantCiacholJAsiek.izeqMaciekBDG
Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

Edit: źle zrozumiałam pytanie, kasuję moje wypociny. :)
Ostatnio zmieniony niedziela 18 kwietnia 2021, 15:13 przez Iwmali, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
keram58
Bywalec
Podziękował;: 252 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Post autor: keram58 »

W poprzednim poście napisałem " Może czas odpowiedzieć sobie co ja zrobiłem dla rozwoju serwisu?"
Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

@ keram to pytanie brzmi podobnie do wpisu na blogu @ karwdo. "Co Ty mozesz zrobić dla OC? " , czy jakoś tak podobnie. Wygląda na to że tylko uczestnictwo w COG namaszcza i przyznaje tytuł "działacza", i to niezależnie od jakości działań w kadencji. Nie oczekujmy więc od COG -u niczego, nie zadawajmy pytań co jeszcze, z góry uznając ze wszelkie "programy wyborcze" to zwykłe sianie popeliny - co Ty już pewnie dawno odkryłeś.
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

Edit: źle zrozumiałam pytanie, kasuję moje wypociny. :)
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Głosy na "nowych" oddane :)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ