Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karougeka
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 17 marca 2020, 19:03
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: Karougeka »


użytkownik : Karougeka region główny: zachodniopomorskie na OC.pl od listopada 2019r.
Hejka!
Długo zastanawiałam się nad zgłoszeniem do COGu, szczerze mówiąc myślałam, że uda mi się namówić inną mega neutralną osobę, niestety będziecie musieli zadowolić się moją kandydaturą.
Możecie się po mnie spodziewać rzetelności i płynności w wykonywaniu podstawowych obowiązków dotyczących weryfikacji i zatwierdzania skrzynek oraz realizacji zgłoszeń od keszerów z województwa. Z wielką chęcią pełnię rolę Przewodnika, ponieważ w moich pierwszych krokach w grze spotkałam mega pozytywnych ludzi z okolicy, którzy okazali się skarbnicą wiedzy oraz ciekawych przygód i opowieści. Dzięki temu łatwiej było korygować pierwsze błędy i potknięcia. Dużo dało mi studiowanie naszego FORUM, choć ze smutkiem muszę przyznać, że jakby zatrzymało się w pewnym momencie. Szczególnie obszary polecające skrzynki z poszczególnych województw, a także fajne myki hardware’u i software’u keszera. Chciałabym odbudować rolę i zaprezentować w ciekawszej formie to nasze forum. Może będzie właśnie źródłem i kroniką naszych historii. Początek już ostał zrobiony należy to dzielnie kontynuować. Jeżeli chodzi o wszelkie fanpage’e , instagramy oraz inne aplikacje to jak wszystkie tego typu narzędzia powinny zostać wykorzystane do promocji serwisu, samej gry i ciekawych inicjatyw ze wszystkich regionów, a także wspierać docieranie do różnorodnych grup wiekowych. Będę bardzo chętnie w tym uczestniczyć lub wspomagać jeżeli zajdzie taka potrzeba niezależnie od tego czy zostanie mi powierzona funkcja cogisty czy też nie.
Uważam, że możliwość przesyłania zdjęć ( o ograniczonej wielkości – podobnie jak ma to miejsce przy dodawaniu spoilerów) byłaby doskonalszą formą komunikacji jako tego oficjalnego sposobu porozumiewania się użytkowników pomiędzy sobą oraz w zgłoszeniach i odpowiedziach. Brak tej możliwości niejako wymusza stosowanie innych aplikacji lub indywidualnego konta użytkownika, co zaciera granice pomiędzy wiadomościami prywatnymi ( które są wyrazem naszych chwilowych myśli i odczuć) a tych serwisowych będących oficjalnym stanowiskiem i ostatecznym podejściem do danej sprawy.
Plany? Dążenia? Pomoc?
Moje indywidualne plany niezależne od pełnionej funkcji to pokazywanie ciekawych miejsc przez nowe projekty na danym terenie, wparcie pomysłów innych keszerów, którzy mają inne predyspozycje i zainteresowania. Moje własne są bardzo ukierunkowane na keszerstwo rodzinne oraz tworzenie keszy dla wszystkich – również tych prostych przyjemnych , ciut większych z pełnym wnętrzem i powodujących uśmiech na twarzy lub śmiech na całego, na które to można pójść z dziećmi w czasie interesującego spaceru przy okazji pobytu w okolicy.
Pomoc innym w wyklarowanym projekcie do przede wszystkim zaszczyt i super lekcja jak to zrobić w innych regionach – może i na swoim podwórku potem na Twoim i Twoim i następnym.
@elmodemonico – Twoja/Wasza reaktywacja projektu Kwidzyń to piękna nowina i dowód na to, że to nie tylko zabawa, ale i hobby, pasja oraz prawdziwa misja dla promotorów regionu. Deklaruje pomoc jaką tylko będę wstanie zapewnić. Zdalnie, fizycznie – czas pokaże.
Promocja regionu to tez zdobywanie odznak – coraz więcej ich przybywa – bardzo chętnie nauczę się przygotowywać potrzebne zaplecze, aby odciążyć dział RT w razie potrzeby i tworzyć Wam nowe wyzwania. Tylko nie wszystko naraz – a w końcu się uda.

………………………………………………………………………………………………………………………….
Grubą kreską odznaczam następny wątek mojej wypowiedzi, ze względu na poruszane w nim sprawy.
Chciałam podziękować miśkowi_sierściuchowi i kurierowi za pomysły i wymyślenie projektów Rowerowego Pomorza i Rowerem Po Wybrzeżu oraz zmobilizowanie do utrzymania Ducha Świąt Bożego Narodzenia w czasie pandemii. Za wsparcie, udział w eventach, rozmowy, kilka lub kilkanaście fajnych sugestii i rad. Choć nasze drogi się rozeszły po sprawie szczecińskiej afery, którą widzieliśmy zupełnie inaczej i jako jedyna uważałam, że sprawy sporne skrzynek powinni przynajmniej spróbować rozwiązywać zainteresowani założyciele, bez podszeptów innych osób to wyszło jak wyszło. Mnie też się dostało, ale jedno mogę Wam obiecać. Pomimo różnic, głębokich negatywnych emocji , niesmaku niezrozumienia, płaczu i zgrzytaniu zębów to wspólne projekty i dane słowo o ich utrzymywaniu są dla mnie wiążące (chyba , że sami postanowicie inaczej – mam nadzieję, że nie, bo widzę wśród kandydatów osoby, które były otwarte na zrobienie czegoś dla całej społeczności niezależnie od regionu i projektów z nami wszystkimi).
Dla tych co, są zainteresowani i jedzą popcorn czytając forumowe zapiski z bitwy to oznajmiam, że wszyscy przegraliśmy: co przegraliśmy ?
- wspomnienia i super pozytywne osiągniecia roku 2020 – nasze małe kameralne eventy – było fajnie, w tym nie opublikowano debiutów, bo już po prostu nie wypadało,
-straciliśmy zaufanie do siebie nawzajem, bo moi drodzy bitwa nie była pomiędzy zajadłymi wrogami a pomiędzy kolegami i koleżankami, którzy cenili swoje pomysły rozmawiali ze sobą, śmiali się mieli plany na następny fantastyczny rok , ale przydarzył się 2021.
- jedna zbyt szybka decyzja – choć olaboga ponoć przemyślana zrobiła Szczecin domem zajadłych , wrednych, egoistycznych, terytorialnych i podłych czarownic i demonów w ludzkiej skórze.
Ja ze swojej strony napiszę, że rozumiem formułę open tak: użytkownicy  użytkownikom dla użytkowników. Nikt nie jest równiejszy , bez keszy i keszerów  Centrum Obługi Geokeszerów nie jest potrzebne.
Tak samo ja , Ty, Wy, Oni , Każdy najlepszy zarządzający COGista nie jest potrzebny, jeżeli inni keszerzy mu nie zaufają, nie poczują, że mogą liczyć na minimum wysłuchanie lub konfrontację.
Dlatego po tym wszystkim z miłości do gry, bo pomiędzy 100 a 200 założoną skrzynką i nakładem finansowym oraz czasowym po prostu pewne sprawy traktuje się osobiście. Atak powoduje agresję, wycofanie lub totalny kataklizm.
Przepraszam jeżeli swoim zachowaniem lub jeżeli można było moje słowa i intencje mylnie zinterpretować i ktoś poczuł się urażony ! Zapytaj mnie od razu co miałam na myśli– będzie po kłopocie.
Nie jestem żadną tygrysicą tylko mamą, pracownikiem, kobietą – nie mam łuski zamiast skóry, tchórzę przed wejściem w czeluście więc mam przegięcie na punkcie bezpieczeństwa, nieważne czy swojego czy kogoś innego – dla mnie nie ma różnicy – dbam o wszystkich , tak już mam.
Mam sto pomysłów na minutę – dużo z nich udaje mi się zrealizować – bo nie umiem robić czegoś tak na 50% to jest zaletą, ale i moją największą wadą, więc mogę z tych moich dobrych intencji wejść na pouczający ton – nie robię tego specjalnie.
„Szczecin” wszedł w fazę zwykłej niezobowiązującej komunikacji tak jakbyśmy zaczynali od początku, ja sama również nie prosiłam i nie proszę o głosy. Moje zgłoszenie do COG to sygnał, że tu jest w miarę normalnie tak jak wszędzie. Problemy są, będą i były – próbuję niektóre wziąć na klatę z innymi potrzebna będzie pomoc i świeże spojrzenie.

Pozdrawiam wszystkich

Życzę siły, wytrwałości, mniej hejtu, więcej wsparcia i poparcia.

Za ten post autor Karougeka otrzymał podziękowania (total 15):
Iwmalironjamaciej.ruteckirapotekBłękitna TeamJoasiaGDnieskakurierMarcello002enogadMhonarmangus i 27@elmodemonicoJAsiek.keram58
Karougeka/ Karóżka :roll:
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Posty: 195
Rejestracja: wtorek 25 czerwca 2013, 10:35
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: Iwmali »

O kurcze, to się nazywa autoprezentacja, aż mi szczęka opadła do samej ziemi. Dzięki Karóżka.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
BJBJ
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 20:00
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: BJBJ »

Czy masz jakieś konkretne plany dotyczące spotkań, eventów?
Awatar użytkownika
Karougeka
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 17 marca 2020, 19:03
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: Karougeka »

Tak, mam plan na event plenerowy z ogniskiem, gdzieś pomiędzy Szczecinem a Policami, gdy to będzie formalnie możliwe.

Zresztą, w tamtym roku zorganizowałam dwa eventy - dzięki namowom kolegów keszerów i to była świetna incjatywa, bo coraz więcej osób chce je organizować i co najważniejsze uczestniczyć, więc rok zapowiada się ciekawie pod tym względem.

Trzeba oddać sprawiedliwość, że już jeden event odbył się w tym roku, drugi prawie ( niestety obostrzenia zweryfikowały plany - ale mam nadzieję, że to tylko czasowa niedogodność) , trzeci też jest lekko opóźniony. Nie było w tym mojej zasługi.

Zachodniopomorskie to nie tylko Szczecin, więc trzebaby pomyśleć o organizacji w innych miejscach .... I to jest świetny pomysł.
Karougeka/ Karóżka :roll:
got100
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: got100 »

Cześć, czy masz może jakiś pomysł, jak chociaż w małym stopniu, zniwelować konflikt, który w zachodniopomorskim coraz bardziej eskaluje i zaczyna wykraczać już po za szczecińskie piekiełko? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Karougeka
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 17 marca 2020, 19:03
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: Karougeka »

Cześć,
Nie będę udawać, że nagle znajdę jakiś cudowny złoty środek, ale fakt, przynajmniej w małym stopniu postaram się:
- obiektywnie przyjmować zgłoszenia,
- nie eskalować konfliktu, czyli nie wtryniać swoich trzech groszy, jeżeli obie strony ewentualnego konfliktu o to nie poproszą,
- jeżeli będę miała problemy co do oceny sytuacji to po to jest grono COG, aby ustalić jeden styl działania, co może być przydatne w innych analogicznych sytuacjach,

- najważniejsze
Będę otwarta na rozmowy i słuchanie.

Prawda jest taka, że nikt nie jest doskonały, mnie również irytują różne drobiazgi i zrobię wszystko, żeby nigdy nie przesłoniły mi prawdy. To wyzwanie.

Nad tym "piekiełkiem" a raczej, żeby go nie było musimy pracować wszyscy, chociażby przez zaprzestanie kąsań oraz mikro i makro złośliwości. To wyzwanie dla wszystkich.

Zacznijmy od siebie samych ... Ja już zaczęłam, a Ty?

Pozdrawiam
Kaśka
Za ten post autor Karougeka otrzymał podziękowania (total 3):
Iwmalironjakeram58
Karougeka/ Karóżka :roll:
got100
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: got100 »

Karougeka pisze: niedziela 18 kwietnia 2021, 11:27 Cześć,
Nad tym "piekiełkiem" a raczej, żeby go nie było musimy pracować wszyscy, chociażby przez zaprzestanie kąsań oraz mikro i makro złośliwości. To wyzwanie dla wszystkich.

Zacznijmy od siebie samych ... Ja już zaczęłam, a Ty?

Pozdrawiam
Kaśka
A ja? A ja, mam pewien pomysł i jak zostaniesz cogistą, to się nim z Tobą chętnie podzielę.
Jeżeli chodzi o Szczecin, nie słuchaj głosów z zewnątrz, to trzeba naprawić od środka i nie czekać z tym nie wiadomo na co, tu trzeba działać, bo wartościowi ludzie mogą po prostu pouciekać.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowania (total 2):
Iwmalielmodemonico
Awatar użytkownika
keram58
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 04 listopada 2012, 08:34
Podziękował;: 252 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: keram58 »

Środowisko szczecińskie musi się samo poukładać między sobą. Nikt z Białegostoku, Głogowa, Rzeszowa czy innego landu za nich tego nie ureguluje. Tylko im chyba na tym nie zależy?
Za ten post autor keram58 otrzymał podziękowanie:
KLAB
Obrazek
Awatar użytkownika
Karougeka
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 17 marca 2020, 19:03
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: Karougeka »

Brzmi ciekawie, dobre pomysły zawsze w cenie. Szczególnie jeśli obejmują pełna współpracę bez podziałów. Podziały i nieporozumienia za dużo już zepsuły.

Jak podkreśliłeś ... jeśli ... ale tutaj trzeba wesprzeć każdego, który będzie miał odwagę zmierzyć się ... z wieloma rzeczami.

Uprzedzam jedynie, że nagonki, lincze to nie moja metoda działania. Sama również mogę zanegować czyny i formę, ale personalne wycieczki to już nieczyste zagrania.

Zewnętrzne opinie mogą dawać potrzebny dystans, więc nic nie należy odrzucać. Tym bardziej, że lubię myśleć, że na pewno może być osoba mądrzejsza ode mnie z kompasem moralnym na odpowiednim miejscu.

Jak zwykle przydługo, ale od zawsze rozpatruje sprawy na wielu poziomach i nie wiem czy chcę to zmieniać.

Pozdrawiam
*Literówka
Ostatnio zmieniony niedziela 18 kwietnia 2021, 13:02 przez Karougeka, łącznie zmieniany 1 raz.
Karougeka/ Karóżka :roll:
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Posty: 195
Rejestracja: wtorek 25 czerwca 2013, 10:35
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: Iwmali »

keram58 pisze: niedziela 18 kwietnia 2021, 12:40 Środowisko szczecińskie musi się samo poukładać między sobą. Nikt z Białegostoku, Głogowa, Rzeszowa czy innego landu za nich tego nie ureguluje. Tylko im chyba na tym nie zależy?
Nawet nie wiesz jak mi zależy, od dawna myślę o zabraniu z terenu swoich keszy i zakończeniu zabawy. Ale jak pomyślę o tym ile lat bawię się w OC, o tym, że przetrwałam kilka lat samotnie robiąc kesze, żeby Szczecin nie był czarną dziurą... to mi jest po prostu żal. Ale żal żalem, a życie swoje. Zanim rano odpalę serwis OC... myślę sobie, czym mi alex22 dowali dzisiaj, co głupiego znajdzie w jakimś moim keszu, żeby zgłosić to do COGu?
A wystarczyło raz, dwa, trzy odrzucić jego skargi, tak jak to zrobił Elvis7 po głupim zgłoszeniu, a nie pieścić się z nim jak z noworodkiem, ale on od lat ma kolesi w COGu, którzy mu słodzą na każdym kroku.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
got100
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: got100 »

W pierwszym swoim poście w tym wątku, zadałem Ci pytanie - Czy masz jakiś pomysł, żeby choć trochę zniwelować zachodniopomorski konflikt. Nie musisz mnie zaraz uświadamiać, że lincze i nagonki to nie Twoja metoda działania. Napisałem Ci, że mam naprawdę dobry pomysł na to, aby sytuacja w tym regionie wróciła do normalności i to w głównej mierze, jako być może przyszłego cogistę, powinno Cię zainteresować.
Mam prawie dziesięcioletnie doświadczenie na OC i wierz mi, sporo podpowiedzi z zewnątrz, obarczonych jest albo nieznajomością tematu, albo rozmagnesowanym kompasem moralnym :wink:
W regionie mamy naprawdę bardzo zaangażowanych keszerów, po jednej, jak i po drugiej stronie. Jak wygrasz, daj znać, podpowiem Ci, jak zrobić, żeby stanęli w jednym szeregu :D
Awatar użytkownika
Karougeka
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 17 marca 2020, 19:03
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: Karougeka »

@ Got100
Jak widać my też mamy jakieś trzaski na łączach 😂. Ja jak zwykle odpowiadam za obszernie. No to prosto.
Jestem zainteresowana każdym dobrym rozwiązaniem.
To, że mamy zaangażowanych keszerów to główny powód mojego startu. Dlatego warto to wszystko naprostować.
🖖😁
Karougeka/ Karóżka :roll:
xmall
Stały bywalec
Posty: 161
Rejestracja: poniedziałek 28 stycznia 2019, 12:56
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: xmall »

Iwmali pisze: niedziela 18 kwietnia 2021, 12:53 Nawet nie wiesz jak mi zależy
A Ty znowu swoje. Ja iwmali i ten wstrętny Alex22. Gdzie tylko się da.
Awatar użytkownika
Karougeka
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 17 marca 2020, 19:03
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: Karougeka »

Chciałam wszystkim pogratulować chęci wspomagania serwisu Opencaching. Tym , którzy zmieścili się w magicznej 9 Gratulacje!.

Ogromnie dziękuję za kredyt zaufania i kosmiczną jak dla mnie ilość głosów oddanych na moją osobę.

Pozdrawiam serdecznie
Karougeka / Kaśka
Karougeka/ Karóżka :roll:
Awatar użytkownika
wzorowy
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 grudnia 2015, 09:04
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - Karougeka

Post autor: wzorowy »

Mojej drogiej COGowiczce z magicznej dziewiątki życzę mało pracy, dużo wypoczynku i przynajmniej eventu zapoznającego, które mogę pomóc przygotować. Event sponsorują literki B I M B I E R oraz T H i C :)
Za ten post autor wzorowy otrzymał podziękowania (total 4):
KarougekaBłękitna Teamnieskar00t7
ODPOWIEDZ