Wybory do COG 2021/2022 - kurier

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 35 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Wybory do COG 2021/2022 - kurier

Post autor: kurier »

Najpierw parę odpowiedzi bezpośrednio potem parę zdań ogólnych o kandydowaniu.

Elmodemonico:
Temat Parków Narodowych na pomorzu zanikł. Próby mailowe nie dają odzewu. Natomiast chyba od Ciebie nie dostałem namiarów na nikogo z kim miałeś kontakt będąc w COGu/CDO. Na osobiste wizyty w godzinach ich urzędowania nie mam czasu będąc w pracy.
Funpage natomiast po oddaniu go przez Ciebie zanika w tym roku. Od tamtego czasu zeszły rok przy pomocy paru chętnych w miarę się trzymał. W tym widać, że każdy ma coś innego do zrobienia. Osoby zainteresowane i pytane mówią to samo- pogadam z kimś i kimś, ale nic to nie daje. Przejrzałem statystyki, które wpadły w oko i wypisuje.
Zasięg postów ten rok:
max-2.02 Czy zapisaliście się już na spotkanie w... zasięg 2350 osób
najmniej- 29.03 Wybory czas zacząć...zasięg 550 osób
Zasięg postów zeszły rok:
max- 29.09 Czym jest zabawa w kamyczki...zasięg 3350 osób
najmniej 19.10 W imieniu stowarzyszenia.. zasięg 716 osób
Średnio 1200-1400 osób na post
Ten rok i inne statystyki:
Odwiedziny strony:
najmniej- 2osoby -20 stycznia, 20 lutego, 8 marca
najwięcej- 23 osoby -7 lutego
Całkowita liczba wyświetleń:
min. 4 osoby- 29 marca
max. 36 osób- 19 stycznia
Średnia około 10-14 osób
Polubienia strony:
1 stycznia 1933
11 kwietnia 2074
i tu widać wzrost wraz z objawami wiosny od połowy marca.

Teraz z własnego punktu widzenia bez sztywnych statystyk. W tym roku dużo mniej publikujemy. Jest mało osób zaangażowanych. Może nie mamy siły przebicia lub formy szukania chętnych do publikacji są nie te. Może ktoś podpowie jak poszukać chętnych?

Iwmali:
Wyżej piszesz o nazywaniu nowej kandydatki na forum? Oprócz wymienienia tego zwrotu w odpisaniu Ronji nic o niej nie wspomniałem a już na pewno nigdzie nie nazwałem. Czy to aby na pewno o mnie mowa??? Odniosę się jeszcze do stwierdzenia jakoby do bana przyczynił się Twój ulubieniec. Bardzo się mylisz.
Jacek0707
Bardzo proszę o opublikowanie treści gdzie ja wysyłam Ci pogróżki. Zgadzam się na publikacje tej treści skoro nagle niby taka jest. Nagle teraz coś jest gdy zaczęły się wybory?
Ronja
Podoba mi się tekst o tym, że czyjąś wizytówka są afery. Nie zauważyłeś, że czepiasz się ludzi za jakieś pojedyńcze akcje ale uczestniczysz w każdej awanturze jako naczelny krzykacz? Najbardziej przeszkadzają Ci te osoby które nie podzielają Twojego punktu widzenia i nie atakują tych samych osób co Ty. Pamiętam awantury o Twojego ulubieńca k.mila (przepraszam za wymienienie bo nawet się nie znamy) teraz znalazłeś sobie kolejnego do obrzucania w Szczecinie, Warszawie i nas.. Chcesz dobra dla serwisu ale sam uczestniczysz w tym bajzlu na forum. Gdzie tu jest sens.

A teraz do całej reszty która interesuje coś więcej niż te wywody wyżej. Od paru lat gdy zostałem COGistą jako rezerwowy w zachpomie a rok temu w pomorskim starałem się uruchomić wiele osób do czynnego zakładania. Starałem się pomóc w razie potrzeby w inicjatywach około kwidzyńskich. Rozwijać pomysły np. rowerowe czy inne spacerowe które nie każdemu przypadły do gustu. Dalej akcje z jajem czy gwiazdkowymi. Dalej chętnie pomogę nowym. Nadal uważam, że dla serwisu powinno powstać jakieś stowarzyszenie które mogłoby ułatwić wiele tematów pomiędzy serwisem a instytucjami itp. Nie muszę w nim nawet być. Szkoda, że mało jest zainteresowanych tym tematem. Jestem zwolennikiem reklamy której nie mamy i nie uważam by mogła ściągnąć zły narybek. Za to pomogłaby dotrzeć do nas zainteresowanym zabawą jak i instytucjom.
Święty nie jestem i uważam, że za daleko zaszła ostatnia awantura po której na nas wieszają psy. Swoje też dołożyłem. Niestety nie wszyscy grają fair i dalej będzie się to ciągnęło. To czy ktoś mi zaufa to nie będzie decyzja osób tu krzyczących a większej ilości użytkowników znających mnie czy strony problemu.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 kwietnia 2021, 20:35 przez kurier, łącznie zmieniany 2 razy.
Za ten post autor kurier otrzymał podziękowania (total 4):
nieskaMarcello002Mhonarmangus i 27@
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Re: Wybory do COG 2021/2022 - kurier

Post autor: ronja »

Przekleję odpowiedź z innego wątku:
ronja pisze: wtorek 13 kwietnia 2021, 15:45
kurier pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 20:49
Ronja
Podoba mi się tekst o tym, że czyjąś wizytówka są afery. Nie zauważyłeś, że czepiasz się ludzi za jakieś pojedyńcze akcje ale uczestniczysz w każdej awanturze jako naczelny krzykacz?
Bardzo lubię tę frazę. Boli serduszko, gdy brakuje argumentów, a dodatkowo nie daje się zamieść pod dywan zrobionego przez
siebie bałaganu? Mogę być tym krzykaczem. Przynajmniej nie ukryjesz wszystkiego 😆
kurier pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 20:49 Pamiętam awantury o Twojego ulubieńca k.mila (przepraszam za wymienienie bo nawet się nie znamy) teraz znalazłeś sobie kolejnego do obrzucania w Szczecinie, Warszawie i nas..

Piszesz o tym keszerze, który w logu skrzynki nowego wówczas usera uczestniczył w zamieszczeniu ciekawego wpisu, cytuję "kordy jeb....ięte" (jak coś, to wkleję fotkę). Jakie to wtedy przyjęliście wyjaśnienie? Że nie obrazili keszera, tylko obrazili kordy? 😆 Świetnie promowaliście wówczas rozsądek, jakim kieruje się COG 🙂 To był dobry przykład, jak działa klika w COG, gdy chce wyrównać kogoś do szeregu. Co do Szczecina - to wasz całkowicie autorski projekt, w którym chcieliście mnie umoczyć. Nie udało się. Dobrze, że chociaż sam się wsypałeś 🙂 O aferze w Warszawie nic nie wiem. Jeśli to o ŁC, to sorry - także autorski pomysł COG, z całą patologią procedowania w tle.
Poza tym zapytam, podobnie jak miśka: w jaki sposób chcesz odzyskać zaufanie keszerów, skoro pokazałeś, że w nosie masz reguły (ludzi też) i kierując się pomówieniami i prowokacją jesteś gotów do zamachu na każdego, na kogo przyjdzie Ci ochota? Sprawa Szczecina pokazała, że wspólnie z miśkiem ponosisz odpowiedzialność za aferę, w której wykorzystałeś "siłę" COG (reszta członków COG nie ma czystego sumienia, bo przecież COG to jedność, a nikt - sorry, właściwie poza Błękitną - nie zdystansował się jednoznacznie od Waszego numeru). W wielu keszerskich oczach zyskałeś jedynie łatkę trwale niezdolnego do bycia wybieranym gdziekolwiek. Jak zamierzasz przekonać wyborców, że wypowiadane teraz deklaracje nie są świadomym frazesem dla maluczkich. Bardzo lubisz sytuacje, gdy jako członek COG możesz pouczać, straszyć, używać "siły" COG do własnych rozgrywek. Znany jesteś na offie z porywczości i proponowania "walenia po pyskach". Podobnie postępował "ocenzurowany". To rzeczy dyskwalifikujące - z wyboru do COG na 100%. Gdzie więc szukać tego czegoś pozytywnego w Twoich przyszłych działaniach? COG to nie miejsce do uczenia się na błędach. Podobne eksperymenty możesz sobie robić poza OC.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
telefonalarmowy
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

kurier pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 20:49
Święty nie jestem i uważam, że za daleko zaszła ostatnia awantura po której na nas wieszają psy. Swoje też dołożyłem. Niestety nie wszyscy grają fer i dalej będzie się to ciągnęło. To czy ktoś mi zaufa to nie będzie decyzja osób tu krzyczących a większej ilości użytkowników znających mnie czy strony problemu.
Kurier, mam pytanie do ciebie: dlaczego z miśkiem opublikowaliście moje prywatne rozmowy z FB, najpierw namieszaliście z banem, a potem wytarliście sobie gębę moimi PRYWATNYMI rozmowami. Wiesz, że to jest chamstwo do kwadratu? Nie pisałam do COGu tylko do was miśka i kuriera. Tam też są wasze wypowiedzi, np. na innych keszerów, ale wiedz o tym, że ja nigdy nie upubliczniam rozmów z innymi osobami. Kiedyś już spotkałam się z czymś takim na innym forum... ludzie zaczęli upubliczniać rozmowy, nawet takie intymne zwierzenia, a wiesz dlaczego? Bo z najlepszego kumpla i kumpeli zrobili się wrogami. Więc uważaj, żebyś kiedyś nie doświadczył czegoś podobnego ze strony swojego NAJLEPSZEGO KUMPLA. Czego ci życzę z całego serca.
Najdziwniejsze jest to, że cały COG przyjął te prywatne wiadomości jako przyczynę mojego bana.
Proszę o odpowiedź na to pytanie, zanim na ciebie zagłosuję.... Żart...
Kurier, mam pytanie do ciebie: dlaczego z miśkiem opublikowaliście moje prywatne rozmowy na FB, najpierw namieszaliście a potem wytarliście sobie gębę moimi PRYWATNYMI rozmowami, ze strachu czy z wyrafinowania?

Kodeks działania CDO i COG
1.5. Członkowie COG i CDO stoją na straży prawidłowości działań użytkowników serwisu, służą pomocą dla wszystkich użytkowników, z urzędu lub na wniosek stron podejmują wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie przede wszystkim interes serwisu.

1.6. Członkowie COG i CDO nie rozpatrują sporów między użytkownikami, które mają charakter prywatny.

1.7. Informacje zdobyte przy pełnieniu funkcji członka COG i CDO mają charakter poufny i nie mogą być wykorzystywane na szkodę innych użytkowników.
Za ten post autor Iwmali otrzymał podziękowanie:
telefonalarmowy
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
Czarodziej
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Post autor: Czarodziej »

Fajny program. Taki nie za rozwojowy xD

Serio, większość Twojego postu wyborczego to są zaczepki odnośnie z afer do których doprowadziłeś, a zamiast przeprosić i naprawić to brniesz dalej. Niepojęte dla mnie jest jak można napisać coś takiego w wątku w którym chce się zachęcić kogoś do głosu na siebie.

Ku mojemu ogromnemu niezawodowleniu, wystarczająco ludzi lubi pełne PETów rowerowe pomorze, byś dostał reelekcję - to trochę taki populizm. Psujesz OC robiąc masowo kiepskie kesze, ale OC jest już tak martwe, że i tak się ludzie cieszą, że powstaje cokolwiek nowego. Przerażająco jak to odzwierciedla obecny stan polityki w kraju. Rozrkęcasz "keszo-inflację" swoim rowerowym pomorzem, tak jak PiS rozrkęca inflację przy pomocy 500+. Obecny COG to takie PiS (siedzą na stołkach, poszerzają władze, likwidują CDO, a kurier to taki aferzysta jak Ziobro) :lol:

Szanowny kurierze - nie potrzebujesz dostępu do panelu COG aby zakładać kesze w rowerowym pomorzu. Naprawdę. Jak to jest główny punkt programu, którym chcesz się zająć w kolejnej kadencji - to proszę, zrób miejsce komuś kto ma chęć wyciągnąć ten serwis z dna. Chociaż z drugiej strony, wydaje mi się, że ciężko pracowaliście kilka lat by tacy ludzie nie mieli najmniejszej ochoty z wami współpracować...

Dla mnie argumentacja, że ktoś zakłada skrzynki i organizuje projekty keszerskie to powód by go wybrać do COGu, jest conajmniej śmieszny. Każdy użytkownik OC może to robić a zajmowanie miejsca w COGu tylko dlatego, że się zakłada GŚ jest niepoważne.

Pomysł na reklamy ci się podoba? No to słucham, jaki masz pomysł? Jakoś rok temu jak waszym głównym celem było uwalenie CDO to nie stanąłeś w naszej obronie gdy JAsiek dostał niemal ataku apopleksji, gdy zobaczył określenie "reklama wzajemna". No ale wtedy były inne priorytety. Zorientowaliście się, że oddaliście władze w ręce kogoś innego, więc w panice musieliście zrobić wszystko by CDO zdyskredytować aby władza do was wróciła. Co tam, że nie macie kompletnie inicyjatywy aby coś tu poprawić. Jedyne o czym potrafisz gadać to jest to zakładanie skrzynek. Od tego się poprawi na OC? Jakoś przez ostatnie Twoje kadencje jest tylko gorzej, więc...

Jako, że pieniążków na reklamę OC nikt nam nie da, robienie na to zbiórki jest niepoważne to jedynym sensownym sposobem na reklamę OC jaką widzę, jest reklama wzajemna. Umieszczenie baneru z przełączającymi się logami gdzieś pod menu albo gdzieś i zachęcanie innych instytucji by w zamian za umieszczanie tam ich loga, umieszczali również na stronie logo OC.
Ale oczywiście COG już tylko widział jak to Czarodziej chce przekroczyć granicę, której nikt na OC nie przekroczył (bo na OC nigdy nie było reklam). A w ogóle to Czarodziej pewnie chce zarobić na reklamach na OC i za chwile pod skrzynkami będą się pojawiać mamuśki w twojej okolicy...

Z obecnym COGiem nie da się niczego poprawić, rozwinąć. Panuje tam marazm, niechęć do innowacji.

Mieliście rok pandemii. Ludzie aż się palą by wyjść z domu, bo im odbija w czterech ścianach. Knajpy i wszystko pozamykane. Aż się prosi by próbować na tej podstawie rozreklamować OC i tych ludzi próbować wyciągnąć na bezpieczny spacer po kesze.
Ja mam w maju prezentację w firmie w której pracuję o geocachingu. I zrobię tym więcej dla promocji geocachingu niż COG przez rok, bo w końcu dotrę do ludzi, którzy tej zabawy nie znają.

P.S: Pisanie artykułów na stronę na fejsie, którą mają polubieni głównie aktywni keszerzy to nie jest promowanie OC...
Za ten post autor Czarodziej otrzymał podziękowania (total 4):
lupidzejbiTSWtelefonalarmowy
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

Obawiam się ze nie przekonasz :). Już pewnie weszło w krew, że COG to postęp, reszta to malkontenci.
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowanie:
telefonalarmowy
Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 147 razy

Post autor: elmodemonico »

Czarodziej pisze: piątek 16 kwietnia 2021, 12:03 P.S: Pisanie artykułów na stronę na fejsie, którą mają polubieni głównie aktywni keszerzy to nie jest promowanie OC...
Ale już udostępnianie tych postów na grupach tematycznych: turystyka, historia, urbex, militaria i inne, które można powiązać jakkolwiek z naszą zabawą moim zdaniem już jest.
Niestety brakuje wizji i chęci, aby posiedzieć chwilę nad tym...
Najwyżej zwalimy to na Elmo, bo zostawił swoje dziecko na pastwę losu i bawi się w urbexy :lol:
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowanie:
telefonalarmowy
Obrazek
Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 147 razy

Post autor: elmodemonico »

Wojtku, dziękuję za odpowiedź i szczegółowe ststystyki fanpage.
Od tego tematu też zacznę. Zapytałeś na końcu swojej wypowiedzi, czy ktoś ma pomysł jak szukać chętnych. Uważam, że to pytanie powinno zostać zadane Tobie, czyli osobie kandydującej do COG.
Statystyki odzwierciedlają stan agonalny fanpage, ale nic straconego, wręcz przeciwnie można to jeszcze podnieść i to z sukcesem (patrz moja wypowiedź wyżej). Ze swojej strony w odpowiednim momencie deklaruję ze swojej strony pomoc i powrót do tworzenia fanpage, ale to pod pewnymi warunkami, które przedstawię nowej ekipie COG.
Parki - moje pytanie dotyczyło ogólnej sytuacji w tym temacie, ale dziękuję za info na temat pomorskiego.
Odchodząc z OC Team przekazałem informacje i stan faktyczny co się dzieje z Pomorskimi parkami, ale przypomnę:
- Słowiński PN (czekają na spotkanie z PNGS i po nim mają decydować co dalej - konferencja nie doszła do skutku, ale temat nie został porzucony... pandemia odroczyła wszelkie działania)
- Bory Tucholskie - jak odchodziłem, kolega Szymon deklarował, że nawiąże kontakt z PN...
Kontakty i wszelkie informacje o danych parkach powinny znajdować się też w pliku EXEL w COGowej korespondencji, telefon do mnie masz w razie czego, w internecie są numery ogólnodostępne na działy udostępniania PN.
Poza tym jak wiesz, to byłem w PNGS i coś tam po sobie zostawiłem, była Maleska też coś po sobie zostawiła, byłeś też i Ty i nie wykorzystałeś sytuacji, aby jako członek COG nawet na chwilę (dosłownie kilkanaście minut) wchodząc na Szczeliniec, skręcić pięć metrów w lewo i pogadać z ludźmi z udostępniania m. in na temat Earthów. Niestety ja tam byłem już jako zwykły user i za pośrednika zarówno oni (nie chcieli) jak i ja sam nie chciałem robić - wiem deklarowałeś zdalną pomoc w tej kwestii, ale też w tym momencie miałeś jakiś kryzys w COG i złożyłeś deklarację odejścia z tego gremium - w tym momencie nie chciałem też angażować osób, które albo już są poza składem COG, albo są już u schyłku.
Ludzie z GC nie mają oporów, aby tam wstąpić i chwilę "podziobać", Wy jednak tam byliście obaj z Michałem - rozumiem, że rodzinny wypad, ale te kilka minut przerwy, a nawet na piwo w ich bacówce, nie zaszkodziłoby.
Ja w przeciwieństwie do Czarodzieja nie zamierzam czepiać się o Rowerowe Pomorze, bowiem jest to akurat w mojej ocenie pozytywna inicjatywa i nie wszystkim oczywiście musi się podobać, ale są ludzie, którzy chętnie spędzają czas aktywnie łącząc geocaching z jazdą na rowerze, czy też chętnie wybiorą się na spacer wiosna po okolicznych lasach.
Wkładanie wszystkich Twoich projektów do jednego PETKOWEGO wora nie ma uzasadnienia w rzeczywistości i pokazały to grudniowe choinki...
Odnośnie działań z Iwmali, to nie jestem szczegółowo w temacie, jedynie to co wyczytałem na forum. Nasuwa mi się jednak myśl: często działasz pod wpływem impulsu i mam obawy, czy jednak kwestia bana została skrupulatnie i na spokojnie przemyślana, nie wiem też do końca czyja to była inicjatywa - Twoja, czy Michała. W mojej ocenie BAN to już ostateczna ostateczność.
W tym wypadku i tej aferze też widzę to, czego nie widać w innych Twoich działaniach na OC, a mam na myśli tu jedno słowo: Konsekwencja😉
Sorry za błędy i literówki, ale dziergam to na smarkfonie...
Obrazek
Leone
Stały bywalec
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Post autor: Leone »

Wojtek,
Prywatnie i keszersko lubię cię i nawet nieco podziwiam twoje zaangażowanie w grę. Jednak to co z miśkiem odwaliliście w temacie iwmali (nieregulaminowy ban i późniejsze eskalowanie sporu) dyskredytuje was obu i dyskwalifikuje z pełnienia jakichkolwiek funkcji na tym serwisie przez dłuższy czas.

Ponawiam apel: miej honor i ustąp!

To jest mój jedyny post w tym wątku; nie będę więcej się tu udzielać.
Za ten post autor Leone otrzymał podziękowania (total 5):
telefonalarmowylupiTSWCzarodziejdeg
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka
Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 35 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Post autor: kurier »

Dzięki za wsparcie. Pomogło. Do zobaczenia w terenie.
Za ten post autor kurier otrzymał podziękowanie:
Ciachol
ODPOWIEDZ