Wybory do COG 2021/2022 - misiek_sierciuch

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
misiek_siersciuch (m_si)
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Wybory do COG 2021/2022 - misiek_sierciuch

Post autor: misiek_siersciuch (m_si) »

Helloł, misiek_siersciuch (m_si) z tej strony, obecny COGowicz zachodniopomorski ;)
Programu wyborczego nie będzie, bo Opencaching to ZABAWA (bynajmniej tak mnie uczono) a nie polityka i nadmienić nadmienić, że będąc w COG robimy to bezpłatnie- każdy z nas w wolnej chwili, bo jednak (wbrew opinii co niektórych) jest "coś takiego" jak rodzina, praca, życie prywatne etc.
Co do rozpatrzonych zgłoszeń etc., bo padło gdzieś już takie zapytanie: oficjalnie do dnia dzisiejszego (nie mam wiedzy, czy są to statystyki od początku kadencji): 186 zgłoszeń i 43 weryfikacje skrzynek nowych użytkowników serwisu- dużo, czy mało? Nie wiem. Dodatkowo e-maile, telefony, messengery i inne- tego nie jestem w stanie wyliczyć.
Autoprezentacja, bo tak brzmi lepiej- skupienie się w dalszym ciągu na dokończeniu projektu rowerowego- m. in. stworzenie kolejnych geokretów promujących projekt (sporo ich trafia do skrzynek drugiego serwisu, więc element promocji OC w tym jest), akcji typu SZJ(których wspólnie z COGowiczem pomorskim jesteśmy inicjatorami), SKG, czy też inne już istniejące, włączenie się w inne akcje, które pewnie się narodzą. Jest pewien pomysł na zawiązanie szerszej współpracy z gminą, z której pochodzę (efektem początku współpracy jest chociażby jedna ze skrzynek), jak pandemia ustąpi, to mam nadzieję, że projekt doczeka się realizacji :) Oczywiście pomoc nowym keszerom i dalszy aktywny udział w zabawie, ZABAWIE nie polityce.
Pozdrawiam
Za ten post autor misiek_siersciuch (m_si) otrzymał podziękowania (total 6):
nieskaCiacholKLABMarcello002Mhonarmangus i 27@
Obrazek
Awatar użytkownika
fafner
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Re: Wybory do COG 2021/2022 - misiek_sierciuch

Post autor: fafner »

Przede wszystkim zgadzam się z Tobą, że to wszystko ma być zabawą a nie polityką. Jednak odnośnie tej Twojej autoprezentacji nasuwa mi się taka sprawa/pytanie: piszesz, że masz zamiar dokańczać projekt rowerowy, tworzyć geokrety, zakładać skrzynki, ale jaki to ma związek z byciem/kandydowaniem do COGu? Czy ja i inni użytkownicy nie robią tego samego? Czy bez zwycięstwa w wyborach nie będziesz robił tych projektów?
Za ten post autor fafner otrzymał podziękowanie:
telefonalarmowy
Obrazek Obrazek
jacek0707
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: jacek0707 »

W dalszym ciagu będę stanowczo domagał się wyjaśnienia mojej sprawy.
Musisz sprawę z cytatu poniżej wyjaśnić, albo zrezygnować z kandydowania.
"Serio, dajcie sobie spokój z dymieniem, bo w tym momencie zadziałacie nie tylko na swoją niekorzyść, ale również na niekorzyść całego serwisu OC. A jeśli do tego dojdzie, będziemy musieli wyciągnąć konsekwencje..."
Ostatnio zmieniony piątek 16 kwietnia 2021, 00:41 przez jacek0707, łącznie zmieniany 1 raz.
maciej.rutecki
Bywalec
Podziękował;: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: maciej.rutecki »

@jacek0707 jest jakaś nadzieja, że poza spamowaniem każdego świeżego tematu poznany całą korespondencję, a nie wyrywki z kontekstu? :-)
jacek0707
Nowy na forum

maciej.rutecki pisze: wtorek 13 kwietnia 2021, 23:26 @jacek0707 jest jakaś nadzieja, że poza spamowaniem każdego świeżego tematu poznany całą korespondencję, a nie wyrywki z kontekstu? :-)
Resztę korespondencji prześle w swoim czasie.
Czy jeśli członek COG jednoosobowo straszy wyciągnięciem konsekwencji w stosunku do mojej osoby za to, że przez swoją nieudolność z Kurierem wmieszali mnie w jakąś wojne to jest mało?
To nie jest spamowanie, to jest stanowcze żądanie odpowiedzi. Skoro nie ma do tej pory odpowiedzi to znaczy, że misiek_sierciuch coś ukrywa.
Ostatnio zmieniony piątek 16 kwietnia 2021, 00:42 przez jacek0707, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misiek_siersciuch (m_si)
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: misiek_siersciuch (m_si) »

Helloł :)

@fafner

Tak, jak wspomniałem w poście wyżej, programu wyborczego nie będzie a autoprezentacja, w kwestii dalszego rozwoju wspomnianych projektów nic się nie zmieni bez względu na wynik wyborów, bo (jak słusznie zauważyłeś) robi to każdy z nas. Czy to ma związek z moim byciem/ kandydowaniem do COG? Na pewno ułatwia dotarcie do innych użytkowników serwisu- wystarczy spojrzeć jak rozwija się rowerowe pomorze- ilu nowych użytkowników (nowych- w sensie zakładania skrzynek) zaangażowało się i dalej angażuje się w zainicjowany projekt. Czy jakbym próbował tego samego z pozycji „zwykłego” użytkownika serwisu osiągnąłbym ten efekt? Na pewno pełniona funkcja społeczna wiążę się większym zaangażowaniem w podejmowaniu inicjatyw, bo takie też są oczekiwania. Oba pomorza naprawdę ładnie rozkręciły się pod tym względem (mimo, iż części z nas nie podoba się ta inicjatywa).

@karwdo

Ad. 1: Podjęcie decyzji o przyznaniu bana w dalszym ciągu uważam za słuszną, nawet gdyby można było cofnąć czas, postąpiłbym dokładnie tak samo. Merytoryka powinna iść w parze z formą a stosowne uzasadnienie pojawiło się na forum.

Ad. 2: Szacunek to przede wszystkim szeroko rozumiana empatia, zrozumienie. Nie ma tu znaczenia, czy ktoś ma zbieżne poglądy z moimi, czy też nie, znaczenie ma przekaz i ich forma. Jeśli w tym miejscu następuje zgrzyt, pojawia się agresja, awanturnictwo, działania na szkodę innych, wymuszenia pewnych zachować, czy też działań, przekroczenie pewnych nieprzekraczalnych granic, to zasada jest bardzo prosta: ty nie masz szacunku do mnie, ja nie mam szacunku do ciebie.

Ad. 3: Pełna zgoda, co więcej- zawsze się wymaga. Na co dzień pełnię zarówno publiczne, jak i społeczne funkcje i widzę jakie są wymagania wobec mojej osoby.

Ad. 4: Uzasadnienie nałożenia bana pojawiło się na forum, poprosiłeś COG o zobligowanie do pełnej wykładni działań i metod (publicznie lub wewnętrznie na potrzeby COG) oraz przedstawienie stanowiska, ustosunkowanie się do samego działania mojego i kuriera i ewentualne wyciągnięcie konsekwencji, więc nie taktem byłoby, gdybym się w tym momencie włączył w dyskusję, stąd też moja decyzja o wyłączeniu się.

Ad. 5: Ocena etyczności czy też jej braku jest oceną bardzo subiektywną. To jest Twoja opinia, z którą ja się nie zgadzam. Jeden z COGistów nie poparł tych działań.

Ad. 6: Oczywiście, w każdym działaniu, zarówno tym w serwisie jak i na gruncie zawodowym, czy każdej innej sferze życia publicznego i społecznego, brak przejrzystości niesie za sobą negatywne skutki. Rodzi to niepotrzebne domysły- a co za tym idzie- często powoduje i w dalszej części eskaluje konflikty, nieporozumienia, niedomówienia.

Ad. 7: Odniosę się do pytania nr 5, gdzie ocena etyczności, bądź jest braku jest oceną subiektywną, podobnie z moralnością. Dla jednej grupy podjęte działania są etyczne i zgodne z pewnymi normami, zasadami, dla drugiej już nie. Odpowiadając w kontekście ogólnym na postanowione przez Ciebie pytanie, uważam, że osoba łamiąca zasady etyki i ignorująca zwykłych użytkowników- moralnie (ale również i etycznie)- nie powinna sprawować funkcji w COG.

Ad. 8: Nie może i tego nie robi- bynajmniej z mojej strony decyzja o tym była przemyślana i nie nastąpiła „bo takie miałem widzimisię”.

Pozdrawiam :)
Obrazek
jacek0707
Nowy na forum

misiek_siersciuch (m_si) pisze: środa 14 kwietnia 2021, 09:14

uważam, że osoba łamiąca zasady etyki i ignorująca zwykłych użytkowników- moralnie (ale również i etycznie)- nie powinna sprawować funkcji w COG.

Człowieku, złamałeś zasady etyki strasząc mnie wyciągnięciem konsekwencji
"Serio, dajcie sobie spokój z dymieniem, bo w tym momencie zadziałacie nie tylko na swoją niekorzyść, ale również na niekorzyść całego serwisu OC. A jeśli do tego dojdzie, będziemy musieli wyciągnąć konsekwencje...",
ignorujesz mnie jako użytkownika. Nie odpisujesz na moje meile i telefony, mój numer telefonu dodałeś do ignorowanych.
Wyjaśnij to w końcu!!!
Nie powinieneś sprawować funkcji w COG
Ostatnio zmieniony piątek 16 kwietnia 2021, 00:43 przez jacek0707, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

Ad. 8: Nie może i tego nie robi- bynajmniej z mojej strony decyzja o tym była przemyślana i nie nastąpiła „bo takie miałem widzimisię”.
Czy to wygląda na przemyślaną decyzję bez widzimisię miśka, jeśli 1 lutego misiek wysyła mi taką wiadomość na FB? Z uśmieszkami i dotyczącą skrzynek? Czyli ktoś tu kłamie... osąd będzie ze strony głosujących.
Nie brnij człowieku dalej w to bagno, bo wpadniesz w szambo, a z szamba nie ma wyjścia.

Obrazek

[....Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)]
Ostatnio zmieniony środa 14 kwietnia 2021, 19:38 przez Iwmali, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

Ad. 6: Oczywiście, w każdym działaniu, zarówno tym w serwisie jak i na gruncie zawodowym, czy każdej innej sferze życia publicznego i społecznego, brak przejrzystości niesie za sobą negatywne skutki. Rodzi to niepotrzebne domysły- a co za tym idzie- często powoduje i w dalszej części eskaluje konflikty, nieporozumienia, niedomówienia.

Ad. 7: Odniosę się do pytania nr 5, gdzie ocena etyczności, bądź jest braku jest oceną subiektywną, podobnie z moralnością. Dla jednej grupy podjęte działania są etyczne i zgodne z pewnymi normami, zasadami, dla drugiej już nie. Odpowiadając w kontekście ogólnym na postanowione przez Ciebie pytanie, uważam, że osoba łamiąca zasady etyki i ignorująca zwykłych użytkowników- moralnie (ale również i etycznie)- nie powinna sprawować funkcji w COG.
To jedziemy z tym koksem dalej, ty piszesz o etyce, o działaniu zgodne z normami, o moralności.... to jakim prawem ty i kurier opublikowaliście moje prywatne wiadomości do was, pisane prywatnie na FB, a nie jako keszer i COG?
Na tej podstawie szanowne grono cogistów, czytając moje wiadomości do was a nie do cogu wydało oświadczenie, że tak, mieliście rację dając mi bana, bo jestem chamką i prostaczką...
Błękitna pisała, że mnie broniła.... a nie warto było, to proszę mi teraz napisz dlaczego czytałaś i pozwoliłaś opublikować cudze prywatne wiadomości, nikt nie ma moralnego prawa upubliczniać tego co napisałam prywatnie, to jest łamanie wszelkich zasad współżycia z ludźmi. Co z tego, że to "powiedzmy czytała" to tylko grupa 9 osób? To dlatego napisałaś, że z faktami się nie dyskutuje? Ciekawe jakbyś się czuła, jak ktoś by opublikował twoje privy? Teraz ja napiszę.... dobrze, że nie startujesz!
Może teraz ja upublicznię wasze, co bardziej pikantne rozmowy z FB? Wszyscy będą mieli banana na ustach.

Zresztą po tym numerze z privami całe grono COGu powinno zastanowić się nad sensem ponownego startu w wyborach.

Czytaliście z kurierem kiedyś kodeks działania COG?

Kodeks działania CDO i COG
1.5. Członkowie COG i CDO stoją na straży prawidłowości działań użytkowników serwisu, służą pomocą dla wszystkich użytkowników, z urzędu lub na wniosek stron podejmują wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie przede wszystkim interes serwisu.

1.6. Członkowie COG i CDO nie rozpatrują sporów między użytkownikami, które mają charakter prywatny.

1.7. Informacje zdobyte przy pełnieniu funkcji członka COG i CDO mają charakter poufny i nie mogą być wykorzystywane na szkodę innych użytkowników.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Post autor: xmall »

Iwmali pisze: środa 14 kwietnia 2021, 14:17 Teraz ja napiszę.... dobrze, że nie startujesz!
Przeczytaj tytuł. Wybory do COG 2021/2022 - misiek_sierciuch
Walisz przy okazji w Błęlitną, która ci podpadła.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

misiek_siersciuch (m_si) pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 22:25 Helloł, misiek_siersciuch (m_si) z tej strony, obecny COGowicz zachodniopomorski ;)
Programu wyborczego nie będzie, bo Opencaching to ZABAWA (bynajmniej tak mnie uczono) a nie polityka i nadmienić nadmienić, że będąc w COG robimy to bezpłatnie- każdy z nas w wolnej chwili, bo jednak (wbrew opinii co niektórych) jest "coś takiego" jak rodzina, praca, życie prywatne etc.
Podziwiam heroizm w klikaniu guziczków. Ja tego nie odczuwałem podczas swojej kadencji - była normalna, bezpłatna praca dla wszystkich, bez gloryfikacji i oczekiwania gratyfikacji.
W sprawie Szczecina zawaliłeś kompletnie. Wiesz, że będziesz teraz postrzegany jako ten, który nie cofnie się przed manipulacją i prowokacją w imię własnego interesu i interesu kumpli. Stajesz w jednym szeregu z niesławnymi userami, których system pożegnał. W jaki sposób zamierzasz odzyskać zaufanie keszerów? Wiemy, że nie powinieneś robić tego w COG, wielu ludzi sygnalizuje to otwarcie. Jednak idziesz w zaparte, na siłę. Co takiego pcha Cię do panelu administracyjnego COG (bo interes keszerów lekko zszedł na dalszy plan)?
Obrazek Obrazek
maciej.rutecki
Bywalec
Podziękował;: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: maciej.rutecki »

jacek0707 pisze: środa 14 kwietnia 2021, 00:31
Mam nadzieję, że będzie to przed głosowaniem, a nie po. W drugim przypadku Twoje intencje będą bardzo czytelne (i zarazem godne rasowego polityka). :-)
Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 77 razy
Otrzymał podziękowań: 147 razy

Post autor: elmodemonico »

jacek0707 pisze: środa 14 kwietnia 2021, 00:31
maciej.rutecki pisze: wtorek 13 kwietnia 2021, 23:26 @jacek0707 jest jakaś nadzieja, że poza spamowaniem każdego świeżego tematu poznany całą korespondencję, a nie wyrywki z kontekstu? :-)
Czy jeśli członek COG jednoosobowo straszy wyciągnięciem konsekwencji w stosunku do mojej osoby za to, że przez swoją nieudolność z Kurierem wmieszali mnie w jakąś wojne to jest mało?
To nie jest spamowanie, to jest stanowcze żądanie odpowiedzi. Skoro nie ma do tej pory odpowiedzi to znaczy, że misiek_sierciuch coś ukrywa.
Proszę Pana, halo tu ziemia. Zrobi Pan wątek oddzielny na swoje czerwone sierściuchowe taśmy i tam wrzuca.
Serio, słabo to wygląda i jestem bardziej skłonny uwierzyć, że COG ma uzasadnione przesłanki, aby tego bana zrealizować. Pozdrawiam i spokojnego wieczoru życzę :twisted:
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowania (total 3):
maciej.ruteckixmallr00t7
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

Misiek? Jesteś tam jeszcze? Nie odpowiedziałeś na pytania:
W jaki sposób zamierzasz odzyskać zaufanie keszerów? ... Co takiego pcha Cię do panelu administracyjnego COG (bo interes keszerów lekko zszedł na dalszy plan)?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czarodziej
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Post autor: Czarodziej »

Po tym co się stało chociażby w sprawie Iwmali, powinieneś przeprosić i wycofać swoją kandydaturę do COG, a nie jeszcze brnąć w kolejną kandencję... No ale dostęp do panelu widzę silniejszy...
Za ten post autor Czarodziej otrzymał podziękowania (total 4):
lupitelefonalarmowyTSWdeg
ODPOWIEDZ