Wybory 2021 - dyskusja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Re: Wybory 2021 - dyskusja

Post autor: ronja »

Iwmali pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 09:42 Jeszcze tylko alexa22 :twisted: brakuje do tej wesołej gromadki. :evil:
Boże, nie kuś!!! Wiesz, co to będzie? 8 userów, alex i ....... :twisted: Nie jesteśmy jeszcze gotowi na zamykanie Serwisu :)
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 2):
Iwmalitelefonalarmowy
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karougeka
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy

Post autor: Karougeka »

Długo zwlekałam z decyzją o zgłoszeniu się na ten wolontariat. Powód jest tylko jeden dobro regionu. Niech wygrają Ci, którym też na tym zależy i naszej super zabawie. Nie przedłużam wywodu, bo to weekend - skrzynki czekają oraz serwisy.
Pa
Za ten post autor Karougeka otrzymał podziękowanie:
telefonalarmowy
Karougeka/ Karóżka :roll:
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Stały bywalec
Podziękował;: 449 razy
Otrzymał podziękowań: 110 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

:wink: @ronja podam konkrety: (większość niewidoczna dla oczu i bez podpisu "Błękitna"), delikatne rozruszanie war-maz, uratowanie tegorocznego AKQ wraz z chorizo i brasią, ruszenie tematu wyborów i kodeksu wyborczego, próby rozładowania napięć na liniach Cog-Userzy, delikatne koordynowanie współpracy Cogowiczów. Jeszcze jedno: udało mi się namówić niesamowicie zaangażowanego w rozwój OC Wzorowego na kandydowanie w podlaskim. To bardzo trudny rejon- apeluję o wsparcie Wzorowego. :wink:
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 367 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

ronja pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 09:14
r00t7 pisze: piątek 09 kwietnia 2021, 20:40
Do Karwdo:
Takiego np. Mangusa kolejne fale epidemii zastały w środku kadencji - a tez nie widziałem by miał opóźnienia mimo ze chłop pewnie chętnie zamiast zbierać z forum itp to poszedłby spać.
Ty się chłopie nie grzej w blasku Mangusa. Miałem okazję porozmawiać z nim parę razy w trakcie kadencji, która jakoś dziwnie trwała w trakcie pandemii ;) Ani w jednym, ani w drugim nie odegrałeś większej roli.
Skoro znowu startujesz, to napisz może o swoich dokonaniach w COG. Ja przypomnę Twoją rolę w zmajstrowaniu afery z keszami z serii "Łowcy Cieni", gdzie odegrałeś rolę głównego inspiratora, kierując się tylko i wyłącznie chęcią dokopania przeciwnikom. Przypomnę niezorientowanym: usuwałeś logi z prawidłowych znalezień bez zadania sobie trudu zweryfikowania ich chociażby poprzez zgromadzenie dowodów. Robiłeś to jako osoba, która ma usta pełne frazesów o pracy dla dobra Serwisu. Przyłapany na przewale i kłamstwach nie poniosłeś za to żadnych konsekwencji, co - niestety - obciąża także pozostałych członków COG. Cytat z Twoich wynurzeń:
Ludzie zgłaszają się do COG by zajmować się skrzynkami nie rozstrzyganiem kto ma większe jaja w danym regionie. Każda taka sprawa tylko powoduje ze OC traci, że dorośli ludzie nie potrafią się porozumieć.
Zaiste, ciekawe. A pisze to osoba, która miała być pierwszym userem, trwale wywalonym z OCPL za lewe wpisy w keszach :D (historia znana powszechnie, będzie przypominana do końca Serwisu, wielu jeszcze pamięta).
r00t7 pisze: piątek 09 kwietnia 2021, 20:40 Wiec nie pitol o 3dniach...
Takie słowa trwale dyskwalifikują z zasiadania w jakimkolwiek wybieralnym gremium na OC. Może wyborcy zauważą ten przejaw lekceważenia innych - mam nadzieję.
Tak zgadza się w 2009 popełniłem błąd za który wtedy poniosłem konsekwencje. Na szczęście osadzali to mądrzy ludzie a nie pieniacz ronja. Dwa razy za to samo się nie odpowiada - tak wiec przypominaj po wsze czasy, obecnie najsurowiej pilnuje by inni tak nie robili w ramach działań COG.

Dwa - co robiłem w COG ? Na czas weryfikacje, zgłoszenia i uczestnictwo w dyskusjach oraz głosowaniach. Nie pamietam bym jakieś pominął. Czyli to do czego zobowiązany jest COG. Dodatkowo wiele godzin rozmów telefonicznych na tematy związane z OC m.in z dwoma instytucjami oraz współcogowiczami czy użytkownikami.

ŁC - było decyzja całego COG nie tylko moja. Faktycznie się pomyliliśmy - moim zdaniem celna była prowokacja twoja - ale przeprosiliśmy. Jakoś swoich kolegów z tamtej kadencji pomijasz - ciekawe standardy. Ostatni raz odnoszę się do tego.

Dużo dobrego robisz dla OC ale niestety jak jest jakakolwiek afera - zawsze w niej jesteś. Szkoda mógłbyś te energię przekuć na efektywna prace w COG.

Karwdo - jasne co do spraw wpływających na cały serwis powinna być jawność. Wiele z naszych głosowań to jednak były sprawy czysto techniczne. Oczywiście jeżeli chcesz to dla mnie nie problem by pisać dyskutowalismy czy ta skrzynka jest zgodna z regulaminem - wyszło ze tak ilością głosów 7 do 1 np. W głosowaniu udział wzięli. Takie coś jest ciekawe dla ogółu społeczności ?

Co do odpowiedzi na Twoje maile - starałem się rozruszać dyskusje na ten temat bo nikt tego nie podjął. Uważam ze odpowiedz powinna być szybsza ale nie odpowiem sam za cały COG bo będę oskarżany o samowolę. Może powinno być na forum coś na kształt wątku Zapytaj COG - wtedy będzie szansa na szybsza reakcje i będzie widać kto reaguje.

Dzejbi - pojechałem za mocno z tymi porównaniami przy BAN. Chciałem tylko przekazać ze być może mniejsza ilość osób powinna mieć do tego dostęp.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

r00t7 pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 11:59 Tak zgadza się w 2009 popełniłem błąd za który wtedy poniosłem konsekwencje. Na szczęście osadzali to mądrzy ludzie a nie pieniacz ronja. Dwa razy za to samo się nie odpowiada - tak wiec przypominaj po wsze czasy, obecnie najsurowiej pilnuje by inni tak nie robili w ramach działań COG.
Dziękuję za inwektywę. Pokazuje, jak bardzo nie nadajesz się do COG. Nic w nim nie zrobiłeś. Ciągnie się za Tobą zapaszek ze wszystkich lat (przypomnieć kolejne tematy, czy czytelnicy sami odnajdą na Forum - poza tym, co bezpowrotnie skasowałeś jako jego administrator). Nie masz żadnych osiągnięć (pieniacz ronja zrobił więcej :) ). Źle reagujesz na kontrolowanie nieróbstwa i kolejnych wałków. Bohatersko wypisujesz, jak to ciężko pracowałeś. Kolego - to tylko zwykłe obowiązki recenzenta, które musisz robić jako klikacz skrzynek. Poza tym nic innego nie zrobiłeś.
r00t7 pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 11:59 ŁC - było decyzja całego COG nie tylko moja. Faktycznie się pomyliliśmy - moim zdaniem celna była prowokacja twoja - ale przeprosiliśmy. Jakoś swoich kolegów z tamtej kadencji pomijasz - ciekawe standardy. Ostatni raz odnoszę się do tego.
O jakiej prowokacji piszesz? O celnie zastawionej na Ciebie pułapce w postaci znalezienia kesza, wbicia pieczątki w logu, zrobienia zdjęcia i poczekania, co dalej zrobicie? Zachowałeś się zgodnie z oczekiwaniami - uprzedzenia i brak rzetelności były wystarczające do wykreowania jatki. Sam jesteś sobie winien. Jesteś głównym autorem montowania akcji z [ŁC]. Jako członek COG zdyskredytowałeś się na całego. To dyskwalifikujące z kandydowania, ale nie - Ty dalej twierdzisz, że zrobisz wszystkim dobrze :) Ja tam szybko powiem - nie chcę, byś się dla mnie tak poświęcał :twisted:
r00t7 pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 11:59Dużo dobrego robisz dla OC ale niestety jak jest jakakolwiek afera - zawsze w niej jesteś. Szkoda mógłbyś te energię przekuć na efektywna prace w COG.
Wystarczy, że nie będziecie robić afer. Mam milcząco je akceptować, niejako klepać w imię pseudo-dobra OC? Nie da się. A co do mojego wkładu w OC, to sam się broni :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

Te sprawy były już tyle wałkowane ze dla mnie z Tobą EoT, nie myli się tylko ten co nic nie robi. Nie wszystko człowiek robił dobrze - zgadza się.
Skoro byłem dalej wybierany tzn ze ktoś jednak twierdził ze się nadaje. Zdecydują jak zawsze wyborcy jest tyle osób chętnych ze maja z kogo wybierać :)

PS: szkoda ze nie piętnujesz tych którzy w każdej kolejnej kadencji nie robią absolutnie nic.

I nikt nie mówi ze masz je milcząco akceptować - ale mam wrażenie ze czasem idziesz za mocno ze słownictwem i porównaniami :) każdemu trzeba patrzeć na ręce - można jednak w moim mniemaniu grzeczniej.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

r00t7 pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 12:32 Te sprawy były już tyle wałkowane ze dla mnie z Tobą EoT, nie myli się tylko ten co nic nie robi. Nie wszystko człowiek robił dobrze - zgadza się.
Pięknie napisane, ale nie mieszaj zwykłej pomyłki z celowym działaniem. Niestety, to drugie ma Twoją twarz. Chcesz za dwa, trzy lata pisać, że zrobiłeś coś dobrego dla Serwisu? Podpowiem - nie startuj do COG, daj mu szansę na odnowę!
r00t7 pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 12:32 PS: szkoda ze nie piętnujesz tych którzy w każdej kolejnej kadencji nie robią absolutnie nic.
A dlaczego sam nie napiszesz? Będzie z pierwszej ręki, nikt tego nie podważy :) Dlaczego tylko ja mam mówić o złych rzeczach? Wiele z nich zadziało się przy Twoim współudziale - albo milczącym, albo aktywnym. Uchyl rąbka Wielkiej Tajemnicy COG :lol: To - z zachowaniem pewnych proporcji - nie mafia, omerta nie obowiązuje, a za napisanie prawdy nie grozi śmierć :D Dawaj, skoroś taki uczciwy i bez skazy!
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

ronja pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 12:48
r00t7 pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 12:32 Te sprawy były już tyle wałkowane ze dla mnie z Tobą EoT, nie myli się tylko ten co nic nie robi. Nie wszystko człowiek robił dobrze - zgadza się.
Pięknie napisane, ale nie mieszaj zwykłej pomyłki z celowym działaniem. Niestety, to drugie ma Twoją twarz. Chcesz za dwa, trzy lata pisać, że zrobiłeś coś dobrego dla Serwisu? Podpowiem - nie startuj do COG, daj mu szansę na odnowę!
r00t7 pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 12:32 PS: szkoda ze nie piętnujesz tych którzy w każdej kolejnej kadencji nie robią absolutnie nic.
A dlaczego sam nie napiszesz? Będzie z pierwszej ręki, nikt tego nie podważy :) Dlaczego tylko ja mam mówić o złych rzeczach? Wiele z nich zadziało się przy Twoim współudziale - albo milczącym, albo aktywnym. Uchyl rąbka Wielkiej Tajemnicy COG :lol: To - z zachowaniem pewnych proporcji - nie mafia, omerta nie obowiązuje, a za napisanie prawdy nie grozi śmierć :D Dawaj, skoroś taki uczciwy i bez skazy!
Nie zabronisz mi startu - być może nie zostanę wybrany. Nie Ty decydujesz a ci którzy głosują.

Ja robiłem co należy w swoim regionie - z punktu widzenia tego co COG ma robic czyli zgłoszenia i weryfikacje każdy robił. Chodzi właśnie o to ze jak jest problem to nie każdy się udziela - ale to już wyborcy ocenia. Kończę dyskusje z Tobą.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

r00t7 pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 12:54 Nie zabronisz mi startu - być może nie zostanę wybrany. Nie Ty decydujesz a ci którzy głosują.
To prawda, nie zabronię Ci startu. Odwołuję się tylko do tego, co sam często akcentowałeś (mocno) - honoru i przyzwoitości. Decyzja o starcie jest tylko w Twoich rękach. Niestety, wzorem lat poprzednich, możesz zostać wybrany - zawsze ktoś z eki zechce zagłosować ;) I dalej będziesz słabym ogniwem organu, który miał się zmienić :(
r00t7 pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 12:54 Ja robiłem co należy w swoim regionie - z punktu widzenia tego co COG ma robic czyli zgłoszenia i weryfikacje każdy robił. Chodzi właśnie o to ze jak jest problem to nie każdy się udziela - ale to już wyborcy ocenia. Kończę dyskusje z Tobą.
Już parę razy kończyłeś dyskusję i jakoś nie możesz. Liczysz na ciszę i komfort, ale nic z tego.
Klikałeś akceptacje skrzynek, rozpatrywałeś zgłoszenia? Dobrze, to Twój obowiązek, a nie nadmierne zaangażowanie w pracę administracyjną :) Nie odpuściłeś sobie knucia i podkładania nogi innym - to jest dyskredytujące i cały Twój wysiłek klikacza bierze w łeb. Skończ z tym heroizmem w codziennej pracy recenzenta. Byłem nim, niczego takiego nie czuję, bo tego nie ma.

Jeśli nie zauważyłeś: karwdo poprosił o odrobinę słów nt. aktywności w COG-u. Napiszesz coś o bohaterach, no i przede wszystkim o nędznych hamulcowych, przez których dzisiaj tak cierpisz? :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Stały bywalec
Podziękował;: 449 razy
Otrzymał podziękowań: 110 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Tytuł "Wybory 2021 - dyskusja" sugeruje rozmowę na temat przyszłości naszego portalu-jakieś pomysły dla przyszłego Cogu, proponowanie wspólnych projektów i.t.p.
Tymczasem prowadzona dyskusja i wcześniejsze też zmierzają do zatopienia kontenerowca Opencaching. Dowiedziałam się dziś, że pewna poważna instytucja, z którą jeden z userów próbował nawiązać współpracę, odmówiła, po tym jak zarejestrowani na naszym portalu pracownicy tejże instytucji, poczytali sobie Wasze...Panowie...wywody (nie tylko dzisiejsze)na forum.
Naprawdę GROMKIE BRAWA.
A jeszcze jedno: Proszę nie łączyć mnie z decyzją Miśka i Kuriera. Po tym jak nie udzielili żadnych dodatkowych wyjaśnień, wycofałam swoje poparcie dla Ich decyzji. Przeprosiłam Iwmali (być może tak źle i tak niedobrze, ale przynajmniej zgodnie z własnym sumieniem).
:D
No to teraz podrzućcie nowemu COGOWI jakieś pomysły na ruszenie naszego skrzynkowca/ kontenerowca z mielizny w kanale :D
Za ten post autor Błękitna Team otrzymał podziękowania (total 5):
nieskakeram58maciej.ruteckiPawel brasiaCezex
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

Błękitna Team pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 15:10 Tytuł "Wybory 2021 - dyskusja" sugeruje rozmowę na temat przyszłości naszego portalu-jakieś pomysły dla przyszłego Cogu, proponowanie wspólnych projektów i.t.p.
Tymczasem prowadzona dyskusja i wcześniejsze też zmierzają do zatopienia kontenerowca Opencaching. Dowiedziałam się dziś, że pewna poważna instytucja, z którą jeden z userów próbował nawiązać współpracę, odmówiła, po tym jak zarejestrowani na naszym portalu pracownicy tejże instytucji, poczytali sobie Wasze...Panowie...wywody (nie tylko dzisiejsze)na forum.
Naprawdę GROMKIE BRAWA.
A jeszcze jedno: Proszę nie łączyć mnie z decyzją Miśka i Kuriera. Po tym jak nie udzielili żadnych dodatkowych wyjaśnień, wycofałam swoje poparcie dla Ich decyzji. Przeprosiłam Iwmali (być może tak źle i tak niedobrze, ale przynajmniej zgodnie z własnym sumieniem).
:D
No to teraz podrzućcie nowemu COGOWI jakieś pomysły na ruszenie naszego skrzynkowca/ kontenerowca z mielizny w kanale :D
Zgadzam się z Błękitna z która zreszta wielokrotnie rozmawiałem przez tel co do sprawy która porusza Karwdo. Dlatego tez pisze ze mniej osób powinno mieć dostęp do guzika ban.

Wypraszam sobie tez nazywanie mnie kliką i wmawianie knucia i podstawiania nóg innym - bezpodstawne oskarżenia w końcu wyjdą poza OC. Z nikim nic nie knułem.

Dodatkowo - nie jedna instytucja zrezygnowała ze współpracy z nami przez forum i to co tu się dzieje. Z jedna rozmawiałem osobiście.

Ja z chęcią poczytam co nowego chcieli by wnieść nowi użytkownicy którzy startują to COG.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 2):
JoasiaGDkeram58
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

Pytasz więc proszę bardzo: zajmijcie się tematami, którymi miało zajmować się wyodrębnione CDO. Nikt za Was tego nie zrobi. Co do newsu o zniesmaczonej poważnej instytucji, to można sypać z rękawa i takie przypadki: po tym jak zarejestrowani na portalu OC przedstawiciele poważnej instytucji poczytali sobie jakie i w jaki sposób podejmujecie decyzje szanowni Panie i Panowie, chcą pozostać jak najdalej od wszelkiej współpracy. Jak więc widzisz każdy może dokonywać różnych wyborów i serwować różne przypadki. Oklaski ?.
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

dzejbi pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 15:41 Pytasz więc proszę bardzo: zajmijcie się tematami, którymi miało zajmować się wyodrębnione CDO. Nikt za Was tego nie zrobi. Co do newsu o zniesmaczonej poważnej instytucji, to można sypać z rękawa i takie przypadki: po tym jak zarejestrowani na portalu OC przedstawiciele poważnej instytucji poczytali sobie jakie i w jaki sposób podejmujecie decyzje szanowni Panie i Panowie, chcą pozostać jak najdalej od wszelkiej współpracy. Jak więc widzisz każdy może dokonywać różnych wyborów i serwować różne przypadki. Oklaski ?.
To właśnie próbowałem w tym przypadku zrobić ale nie ja byłem przeszkodą ;) niestety jestem zobowiązany do zachowania tej rozmowy w tajemnicy, a konkretniej nazwy przedsiębiorstwa.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

W historii OCPL było już wiele rezygnacji ze strony różnych instytucji, m.in. z powodu nieprzejrzystości i sposobu działania COG. Jak można rozwiązywać takie sytuacje pokazałem (skutecznie) w swojej kadencji. Wzorce są, tylko COG-iści jakoś nie korzystają z nich (z różnych powodów).
Wątek jest o wyborach 2021. Nie można go sprowadzać tylko do współodpowiedzialności keszerów za późniejsze wybryki wybrańców :) Od lat r00t użala się nad swoim losem, przy czym w imię fałszywie pojętej solidarności grupowej odmawia proszącym napisania, jaki to czerw trawi szacowny COG. A taki właśnie ruch pozwoliłby na uniknięcie złych wyborów i ich konsekwencji w przyszłości. Reszta COG-istów też by mogła mu pomóc. Co roku guzik z tych próśb wynika. Poznajemy wynik głosowania i nic więcej.
Większość nicków z mijającej kadencji deklarowała, że nie wystartuje w 2021. I co? Są na liście 😆 To pokazuje, że nic dobrego nas nie czeka. Jeszcze raz apeluję - zrezygnujcie, dajmy szansę tej "młodzieży", która się odważyła wystartować. Starzy będą tylko firmować przeszłość i dbać o swój zadek.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
telefonalarmowy
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

karwdo pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 16:36 Odniosę się jeszcze do rewelacji dotyczącej instytucji.
Nie chcę negować czyjejś współpracy czy czyjegoś wejścia do współpracy.
Zapytam inaczej:
Co stało na przeszkodzie, aby informacje o chęci współpracy z kimkolwiek przedstawiać na forum?

Co stoi na przeszkodzie, żeby komunikować wszelkie działania "pro" szeroko ludziom?

Mamy teraz sytuację mocno moim zdaniem nieetyczną.
Otóż winnym czegoś (ja nie wiem czego, bo nikt mnie nie informował?) jestem m.in ja, który chce i chciał poznać zdanie COG w bulwersującym go temacie. Nie zaś osoby które te decyzje podjęły (bądź nie w zależności od interpretacji)
Wskutek "nie było konsensusu, nie było odpowiedzi" tej odpowiedzi nie otrzymałem. Mogę więc dalej domniemywać, że doszło do nadużycia i temat przemilczano.

Skoro pytam, apeluję by ludzie głosowali na nowych członków, a nie na osoby nie potrafiące rozwiązać prostej sprawy, JESTEM WINNY UTRATY (kogoś, czegoś - niepotrzebne skreślić)

A wszystko dalej owiane jest tajemnicą, bo przecież tajemnica to podstawa działania COG!

Nie rozumiem, ale nie wszystko w życiu muszę rozumieć.

Ddam, że TYLKO ze strony Ani miałem sygnał o braku zgody co do etyczności działań miśka i kuriera.

Łyk historii na koniec "dla niezatapialnych":

Lat temu kilka doszło w ramach COG do sporu dotyczącego kesza "Dowcip bywa straszny". W sporze brałem udział ja oraz jeszcze jeden COGowicz, w dyskusji brało udzial aktywnie 5 kolejnych osób, reszta miała to...
Nie mogąc zgodzić się z decyzją dopuszczającą tego kesza (łamiącego regulamin w punkcie o komercyjność), nie mogąc zgodzić się na taką deklarację, opuściłem skład COG.

Nic nie trwa wiecznie.

Chciałem więc przeprosić, że "mieszam", pytam, oceniam. Głupio robiłem myśląc że mogę to robić po swojemu.
Opcję są dwie: NAPISZCIE PROSZĘ JAK MAM MYŚLEĆ I CO O WAS MÓWIĆ lub

Co pokazują ostatnie poczynania osób z COG: WCIŚNIJCIE GUZICZEK "OFF" przy moim nicku. Będzie prościej (ale pamiętajcie że jeden do obwiniania Wam odpadnie).

Dowcip bywa straszny... przekonuję się właśnie po raz kolejny.
Nie chodzi o Ciebie i ostatnia dyskusje tylko ogół tego co dzieje się na forum od lat. Zanim cokolwiek mogło zostać przedstawione już zostało zakończone. Były 2 kontakty po czym osoba która z tym wyszła wysłała tylko smsa ze dziękuje a gdy zadzwoniłem to mówiła ze czytała forum i nie chce się w to pakować.

Tutaj co kolejny COG jest jatka na niego wiecznie zarzucanie złej woli każdemu i zawsze (nie pije tu do Ciebie, sprawę bana słusznie podnosisz - zdanie mam jak Ania).

Tarcia wewnątrz na zewnątrz. Może lepszy byłby dla Ciebie model GC? Rev decyduje i wara innym do tego ? Ja bym tak nie chciał.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ