Wybory 2021 - dyskusja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 367 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Re: Wybory 2021 - dyskusja

Post autor: r00t7 »

karwdo pisze: niedziela 02 maja 2021, 00:05 Chłopie nie p....
Ja nie muszę się znać na BZDETACH z ustawieniami. Nigdy nic nie zmieniałem. Jeśli jest tak jak piszesz w co nie wątpię, to NAUKA NA PRZYSZŁOŚĆ BRZMI: z radością i wynikami poczekajcie do 1:01.
Nie znam się, nie jestem informatykiem, BIE MUSZĘ SIĘ ZNAĆ!
Mieszanie w temat chłopaków od informatyki jest mocno niesmaczne.

Może było tak wcześniej, może nie TO KOLEJNY PRZYKŁAD GNIOTU, który warto naprawić.
A jakichś czasów nie mam zamiaru przestawiać, bo albo coś działa albo nie.
Widzę to co widzę a jak chcesz udowadniać, że źle widzę, to poproś techników o ekspertyzę. U mnie stoi po 23, choć jeśli jest to błąd to powinien być poprawiony lub zmienione powinny zostać zasady ogłaszania.
Nie ma sensu prowadzić dalej tej dyskusji. Wyniki ogloszone zostały o 00:00 na forum wstawione 00:13 a oni wpisali się 00:18. Dla mnie możesz szukać afery dalej - ale to zwykły błąd techniczny ze nie zmieniła Ci się strefa czasowa.
Strasznie się unosisz i na sile szukasz czegoś co nie istnieje.
Obrazek Obrazek
edithkal
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: edithkal »

@karwdo
Proszę!, wyszukaj hasło "strefa czasowa" na wikipedii, przeczytaj ze zrozumieniem i skończ tą żenadę...
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Post autor: krystiant »

@karwdo - nie wkręcaj się niepotrzebnie, przecież nawet na tym co cytowałeś w wątku mi_sie... miało napisane, że było opublikowane 1.05 po północy
karwdo pisze: niedziela 02 maja 2021, 10:51 Zwyczajnie lubię jasne sytuacje, a ta pokazuje, że nie wszystko działa tak jak powinno.
To może zrób preentscreena tak jak maciej.rutecki - u niego widać (podobnie jak u znacznej większości), że misiek pisał już po terminie ogłoszenia wyników...
A jeśli u ciebie jest inaczej, to problem jest z twoim komputerem - sprawdź czas w systemie i ustawienia konta na forum
Czas zimowy ma UTC +01:00 wtedy pokazuje, że jest jakby godzinę wcześniej
Załączniki
Screenshot_2021-05-02 Opencaching Polska - Forum - Panel zarządzania kontem - Ustawienia globalne.png
Screenshot_2021-05-02 Opencaching Polska - Forum - Panel zarządzania kontem - Ustawienia globalne.png (47.05 KiB) Przejrzano 372 razy
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Post autor: xmall »

karwdo pisze: niedziela 02 maja 2021, 10:51 Krzykacza nie przekrzyczysz!
;)
Wyobraź sobie, że nie przestawiłeś zegarka z czasu zimowego na letni. Pociągu już nie ma a według twojego zegarka powinien właśnie przyjechać. Wina PKP?
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowania (total 2):
Cezexparlando
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy

Post autor: krcr »

karwdo pisze: sobota 01 maja 2021, 22:46 Ja nigdy nic nie przestawiam i nie mam zamiaru...stoi jak byk: przed 0:00
Nie wiem też komu powtarzasz?
Spoko. Karol...
Ale sprawdź w ustawieniach jaki masz czas w profilu...
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

r00t7 pisze: niedziela 02 maja 2021, 09:58

Nie ma sensu prowadzić dalej tej dyskusji. Wyniki ogloszone zostały o 00:00 na forum wstawione 00:13 a oni wpisali się 00:18. Dla mnie możesz szukać afery dalej - ale to zwykły błąd techniczny ze nie zmieniła Ci się strefa czasowa.
W tej dyskusji czasowej pojawił się mocny wątek dydaktyczny, dotyczący czasu, który sam z siebie jest płynny. R00t - zalecam przeczytanie swoich wywodów, bo piszesz, że wystawiłeś wyniki o 00:13, koledzy wpisali się o 00:18 (cytat widzisz), a na Forum jak byk stoi, że było to o 00:10 (co sam też wcześniej zauważyłeś). Uściślisz jakoś te godziny?
EDIT: skrypt wyborczy był dostępny dla członków COG, że jeszcze przed publikacją na Forum przez ... (no właśnie, była jakaś komisja wyborcza?) znali już werdykt? Może napisz, jak to się dokonało. Póki co mamy odcinek " 10 minut, które wstrząsnęły światem" :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

ronja pisze: niedziela 02 maja 2021, 14:03
r00t7 pisze: niedziela 02 maja 2021, 09:58

W tej dyskusji czasowej pojawił się mocny wątek dydaktyczny, dotyczący czasu, który sam z siebie jest płynny. R00t - zalecam przeczytanie swoich wywodów, bo piszesz, że wystawiłeś wyniki o 00:13, koledzy wpisali się o 00:18 (cytat widzisz), a na Forum jak byk stoi, że było to o 00:10 (co sam też wcześniej zauważyłeś). Uściślisz jakoś te godziny?
EDIT: skrypt wyborczy był dostępny dla członków COG, że jeszcze przed publikacją na Forum przez ... (no właśnie, była jakaś komisja wyborcza?) znali już werdykt? Może napisz, jak to się dokonało. Póki co mamy odcinek " 10 minut, które wstrząsnęły światem" :)
Tak pomyliłem minuty. Wyniki pojawiły się na stronie do głosowania tam gdzie klikałeś głosy równo o 00:00 wiec daj sobie już siana. Wynik mógł poznać każdy kto tam wszedł ;) Ja je wrzuciłem z opóźnieniem na forum (informacyjnie - nie tu było prowadzone głosowanie) bo nie siedzę w majówkę przy kompie i zwyczajnie przegapiłem 00:00 i to ze to już dziś.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

To staraj się sprawdzać, jak piszesz, skoro tak bardzo chcesz być wiarygodny 🙂
A co z info o dostępie do przebiegu wyborów? Kojot jest poza dyskusją. Ktoś jeszcze? Pytam, bo nie powinno być to jakąś szczególną tajemnicą.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

ronja pisze: niedziela 02 maja 2021, 14:33 To staraj się sprawdzać, jak piszesz, skoro tak bardzo chcesz być wiarygodny 🙂
A co z info o dostępie do przebiegu wyborów? Kojot jest poza dyskusją. Ktoś jeszcze? Pytam, bo nie powinno być to jakąś szczególną tajemnicą.
Według mojej wiedzy nikt więcej nie miał dostępu do przebiegu głosowania. Mogliśmy wcześniej przetestować stronę do głosowania czy wszystko działa ale wraz ze startem wszystko poszło od nowa. Takich testów było kilka na różnych danych tak by nie było wtopy na starcie.

Ja zamieszczałem tematy związane z wyborami jak i końcowy wynik na forum. Sam skrypt i właściwa strona chodziła poza naszym dostępem.

I przepraszam wielmożnego pana za błąd o te pare minut :)
Obrazek Obrazek
rapotek
Wyjadacz
Podziękował;: 116 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: rapotek »

Chyba nie zdzierżę, bo teorie spiskowe, jak widzę, mnożą się jak króliki. "Skrypt wyborczy" czy jak to nazwać był dostępny dla WSZYSTKICH od 8 marca (z późniejszymi poprawkami). I nadal jest dostępny, każdy kto chce może go sobie przeanalizować, ponieważ kod OCPL jest otwarty i jawny.

Jak rozumiem, kojoty udostępnił do testowania członkom COG sam ogólny mechanizm przeprowadzania ankiet (to nie jest tylko skrypt dla wyborów opencaching.pl, ale może być stosowany dla różnych ankiet), na fikcyjnych danych, aby potwierdzić jego prawidłowość i wyeliminować ewentualne błędy, których sam mógł nie zauważyć. Być może była to nawet szersza grupa - jest u nas w systemie rola tzw. zaawansowanego użytkownika. Jest to działanie prawidłowe i jak najbardziej zalecane.

Wracając do teorii spiskowych: zakładając, że kod jest prawidłowy, a z tego co wiem - jest, jedyną możliwością ingerencji w wybory byłyby zmiany bezpośrednio w bazie danych. Dostęp do bazy wg moich informacji ma kilka osób i jeżeli miałyby one cokolwiek "mieszać", zrobiłyby to już dawno temu i w ważniejszych sprawach (sic!). Jednak wierzę w to, że osoby te są ponad tymi wszystkimi dziwnymi wojenkami, które psują atmosferę na naszym serwisie, ponieważ zdają sobie sprawę z konsekwencji takich działań.
Za ten post autor rapotek otrzymał podziękowania (total 6):
r00t7maciej.ruteckiCiacholstasiekmkeram58Pawel brasia
maciej.rutecki
Bywalec
Podziękował;: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: maciej.rutecki »

Skoro mamy łącznie trzy osoby, jakimś zbiegiem okoliczności mający coś do dawnego COG, a które podważają w jakiś sposób uczciwość wyborów, to prosiłbym o dowody. Albo chociaż jakieś wyjaśnienia.

Leone: pierwszy zacząłeś oskarżenia o fałszerstwo. Karwdo: podjąłeś temat przecieków. Ronja: sugerujesz manipulację skryptem wyborczym.

Prosty jestem człowiek i prosiłbym o wytłumaczenie o co Wam chodzi. Bo na razie to widzę książkowy dysonans poznawczy. :-)
Za ten post autor maciej.rutecki otrzymał podziękowanie:
r00t7
XxMELONIKxX
Nowy na forum
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: XxMELONIKxX »

misiek_siersciuch (m_si) pisze: sobota 01 maja 2021, 00:10 Dzięki za wsparcie. Pomogło. Do zobaczenia w terenie :)
kurier pisze: sobota 01 maja 2021, 00:10 Dzięki za wsparcie. Pomogło. Do zobaczenia w terenie.
MaciekBDG pisze: sobota 01 maja 2021, 00:50 Dzięki za wsparcie. Pomogło. Do zobaczenia w terenie ;)
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz

XxMELONIKxX pisze: niedziela 02 maja 2021, 16:10
misiek_siersciuch (m_si) pisze: sobota 01 maja 2021, 00:10 Dzięki za wsparcie. Pomogło. Do zobaczenia w terenie :)
kurier pisze: sobota 01 maja 2021, 00:10 Dzięki za wsparcie. Pomogło. Do zobaczenia w terenie.
MaciekBDG pisze: sobota 01 maja 2021, 00:50 Dzięki za wsparcie. Pomogło. Do zobaczenia w terenie ;)
Widzisz... Tak wygląda jednomyślność....

PS: Ja przyznam troszeczkę zgłupiałem. Wcześniejsze wybory jakoś były jasne jeżeli chodzi o wyniki....
W obecnych podaliście wyniki i do końca nie wiedziałem kto wygrał. Była liczba głosów i wykresy fajne i tyle.
Dlaczego w opolskim wygrał Lumen (nie umniejszam, gratuluję), skoro nie "określał się w tym województwie"?
Opolskim chciał się opiekować opcjonalnie bartek111, lub całościowo Mhonar...
Lumen miał wpisane w preferencjach wyborczych:
(P): dolnośląskie (D): wielkopolskie, lubuskie
Nie rozumiem tych wyborów i podziału...
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

Jeśli zauważysz że ani Bartek111 ani Mhonar nie zostali wybrani w skład nowego COG, to chociaż trochę sprawę rozjaśni :) .
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz

dzejbi pisze: niedziela 02 maja 2021, 17:51 Jeśli zauważysz że ani Bartek111 ani Mhonar nie zostali wybrani w skład nowego COG, to chociaż trochę sprawę rozjaśni :) .
Zauważyłem. Tylko teraz nie wiem, po co startujący w wyborach w ogóle deklarowali województwa którymi chcieli się opiekować, skoro i tak tylko 9 osób z największą liczbą głosów zostało COGistami.
Nie wnikając w nicki, każdy mógł podać wszystkie województwa jako dodtakowe minus te główne, w którym mieszka.

Ta kwestia trochę mi miesza w głowie. Co do wyników - nie mam absolutnie zastrzeżeń. Gratuluję każdemu i z osobna.
Ale trochę jestem zagubiony w tym wszystkim :)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ