Wybory 2021 - dyskusja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Ciachol
Nowy na forum
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Wybory 2021 - dyskusja

Post autor: Ciachol »

Widzę że tylko czworo kandydatów na odwagę na autoprezentacje. Pozostali pewnie czekają do ostatniej chwili, aby uniknąć niewygodnych pytań.
Za ten post autor Ciachol otrzymał podziękowania (total 2):
got100nieska
wallon1
Nowy na forum
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: wallon1 »

Ciachol pisze: środa 14 kwietnia 2021, 07:08 Widzę że tylko czworo kandydatów na odwagę na autoprezentacje. Pozostali pewnie czekają do ostatniej chwili, aby uniknąć niewygodnych pytań.
Nie użyłbym słowa "odwaga". Znam od lat faceta; można z nim konie kraść. Kiedy gdzieś zobaczyłem rzeźbę ludową bardzo podobną do niego, powiedziałem mu o tym, a on odpowiedział, że ją sam wyrzeźbił. Nigdy wcześniej nie napomknął nawet, że ma takie hobby. I podał powody, ale to już sprawa prywatna.
Zamiast "tylko" powiedziałbym "już". To jest prawo, nie obowiązek kandydata - nie musi się "autoprezentować". I BARDZO DOBRZE! Może nie potrafi rzeźbić, może rzeźbi powoli. A ponadto, JUŻ 25% kandydatów "zaautoprezentowało się". A ilu z nas, uprawnionych wyborców, wzięło udział w wyborach 2020/2021? Chyba mniej niż 3%, w granicach błędu statystycznego. Zatem pora pytać kandydatów, co z tym problemem.
A poza tym, przyjąłem zasadę, że nie głosuję na kandydata, który nie przedstawi autoprezentacji-programu albo przedstawi w ostatniej chwili i nie będzie czasu na pytania i odpowiedzi. To może być jedna z dróg odchodzenia od plebiscytu w kierunku wyborów.
Za ten post autor wallon1 otrzymał podziękowania (total 3):
xmallkeram58Ciachol
Awatar użytkownika
keram58
Bywalec
Podziękował;: 252 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Post autor: keram58 »

Wiem o kim pisze kolega wallon1 i zgadzam się z nim, nie każdy chce korzystać z prawa do autoprezentacji. To jego prawo jak zapisano w "kodeksie wyborczym". Nie każdy też umie się prezentować w kwiecistych mowach. Ale czy w ten sposób nas nie ignoruje jako potencjalnych wyborców?
Kolega poruszył inny istotny aspekt. Udział uczestników serwisu w głosowaniu, około 3%.
To o czymś świadczy. Ludzi nie czytają forum i niewiele poza szukaniem keszy ich interesuje.
Jak do nich dotrzeć? Nie wiem.
Może wysyłać systemowe powiadomienia na konta użytkowników z informacją o wyborach? Choć z własnego doświadczenia wiem, że na wiele wiadomości wysyłanych przez profil użytkownika serwisu pozostaje bez odpowiedzi. Z mego doświadczenia około połowy. No ale może choć do tej połowy wiadomość by dotarła i może odrobinę zainteresowała.
I jeszcze jedna sprawa co do autoprezentacji i nieśmiałości.
Zastanawiam się czy nowy COG opracowując nowy "kodeks wyborczy", nie powinien rozważyć zgłaszania kandydatów przez innych użytkowników. Są zapewne pośród nas ludzie, którzy potrafiliby coś wnieść ale nigdy sami się nie zgłoszą. Wiem, że tak już było i zrezygnowano z tej formy ale może warto to jeszcze przemyśleć.
To taka propozycja na zaś.
Ja także deklaruję, że nie głosuję na kandydatów, którzy się nie przedstawią ponieważ zwyczajnie niektórych nie znam.
Ostatnio zmieniony środa 14 kwietnia 2021, 12:23 przez keram58, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor keram58 otrzymał podziękowania (total 3):
Ciacholr00t7Cezex
Obrazek
Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 35 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Post autor: kurier »

Jakby każde logowanie do serwisu w te dwa tygodnie otwierało okienko z zaproszeniem do głosowania to byłoby cudeńko. Ale można pomarzyć..
Za ten post autor kurier otrzymał podziękowania (total 2):
keram58xmall
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 367 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

kurier pisze: środa 14 kwietnia 2021, 12:14 Jakby każde logowanie do serwisu w te dwa tygodnie otwierało okienko z zaproszeniem do głosowania to byłoby cudeńko. Ale można pomarzyć..
pewnie technicznie jest to do zrobienia, ale pytanie jak na to by wpłynęły adblocki itp. teraz co można zrobić to komunikaty na stronie www, FB, instagramie. Na przyszłość można pomyśleć nad mailami - ale tutaj koniecznie każdy musiałby mieć możliwość decyzji czy takie maile (poza watch i o nowych skrzynkach) chce otrzymywać.
Obrazek Obrazek
tsalarioth
Bywalec
Podziękował;: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post autor: tsalarioth »

Duża część keszerów w ogóle nie wchodzi na stronę - jak jestem w terenie, to też odpalam sobie apkę a nie stronę.
Na stronę wchodzę, jak chce sobie coś zmienić w swoich skrzynkach albo jak chcę się wypowiedzieć na forum.
Do keszowania strona mi niepotrzebna. Taka prawda.
Można zrobić akcję mailingową, choć to jest pewnie sprawa do Kojotów albo Dega, bo trzeba mieć listę maili użytkowników.
XxMELONIKxX
Nowy na forum
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: XxMELONIKxX »

Może zrobić skrzynkę dla której warunkiem zaliczenia będzie oddanie głosu... ;-)
Za ten post autor XxMELONIKxX otrzymał podziękowania (total 3):
RoDaJJBłękitna Teamnieska
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 261 razy
Otrzymał podziękowań: 333 razy

Post autor: Pawel brasia »

r00t7 pisze: środa 14 kwietnia 2021, 12:21 Na przyszłość można pomyśleć nad mailami - ale tutaj koniecznie każdy musiałby mieć możliwość decyzji czy takie maile (poza watch i o nowych skrzynkach) chce otrzymywać.
Dawno temu postulowałem o takie maile np. raz na kwartał. Choćby przypominające o tym, że serwis istnieje i ktoś jest tutaj zalogowany. Ogólnie maile motywujące. Myślę, że pozytywnie mogłoby to wpłynąć na użytkowników. Jak ktoś nie lubi to mógłby wyłączyć.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowania (total 3):
XxMELONIKxXnieskakeram58
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

kurier pisze: wtorek 13 kwietnia 2021, 16:33
ronja pisze: wtorek 13 kwietnia 2021, 15:45 Mogę być tym krzykaczem. Przynajmniej nie ukryjesz wszystkiego 😆

Panie ronja bałagan to masz Pan w głowie. Niby człowiek mądry a ciągle trolluje w internecie. Chociaż przyznałeś się do tego krzykacza. Dalej omijasz fakty. Nikt nie mówi o miejscach a o osobach z tych miejscowości do których się czepiasz. Nadal ukrywasz, że próbujesz za jakieś prywaty dowalić Alexowi. Jakikolwiek on tam jest. A nasz udział? Wow. Nie nasz autorski projekt i nikt Cię nie wrobił a pytał czy coś wiesz ale znalazłeś sobie ciekawy argument. Jesteś zwykłym kłamca wmawiając nam wrabianie Ciebie a nie pytanie o wiedzę w tym temacie. Potwierdzę słowa Roota. Nie ma sensu z Tobą dyskutować. Krzycz na wszystkich. Każdy widzi co Ty odwalasz.

Kandydaturę rozstrzygną głosy. Nie Twoje uparte twierdzenie kto może a kto nie i odwołania do honoru, podejścia do ludzi itd. Popracuj nad lepszymi argumentami. Albo w sumie nie bo nie będzie miał kto Ci odpisać.
Ciekawa interpretacja, ciekawa. Tyle, że znowu całkowicie Twoja autorska. Delikatnie podpowiem, że z alexem nie mam kontaktu od prawie dwóch lat i mało mnie interesują jego sprawy. Nie bardzo wiem, dlaczego miałbym mu w czymkolwiek dowalać? Do tego chyba trzeba jakichś sojuszników, a jego największymi okazujecie się Ty z miśkiem (tak dużej porcji atencji dawno nie widziałem/czytałem, lukier wali litrami). Ale z drugiej strony jesteście w opozycji do mnie. Więc z kim niby dowalam alexowi i gdzie? Mogę prosić o dokładne przykłady? Powinieneś mieć chyba bite dowody, bo przecież brzydzisz się aferami i kategorycznie je zwalczasz :D
Gdzieś się chyba zagoniłeś z tym knuciem, swoje czyny przypisujesz innym.

Co do powoływania się na słowa r00t`a, to pozostaje tylko westchnąć - swój swojego chętnie poprze, a wiadomo - razem potrzebujecie wsparcia, by przykryć wały, jakie zrobiliście :) Pamiętasz, co mówiłem? Złodziej najgłośniej krzyczy, żeby łapać złodzieja. W ten właśnie sposób bronicie się, za nic mając kwestie zasadnicze, związane z uczciwą pracą w COG. Dalej pokazujesz ludziom środkowy palec, bo wiesz, że ułomna statystyka wyborcza daje Ci szansę na wybór przy tak marnym zainteresowaniu sprawami OC i udziałem w głosowaniu.
Przykro mi - nie dajesz gwarancji zmiany i postępu. Będziesz firmował to, co odstręcza od pracy w COG.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

got100 pisze: wtorek 13 kwietnia 2021, 17:00
ronja pisze: wtorek 13 kwietnia 2021, 15:45 Ponosisz pełną odpowiedzialność za Szczecin.
Niestety ronja, jedną z osób współodpowiedzialnych, za to, co się wydarzyło w ostatnich miesiącach w Szczecinie, jesteś niestety Ty, tak, Ty ronja. Gdybyś w 2015 roku, przy okazji mojego bana, tak zajadle nie bronił tego, którego teraz próbujesz za wszelką cenę dyskredytować, sprawy w Szczecinie, potoczyły by się zapewne zupełnie inaczej. Powiesz, got, to było sześć lat temu, co to ma do rzeczy...Sam dobrze wiesz, że ma. To co się wydarzyło kilkadziesiąt dni temu, jest wynikową spraw, które dręczą Szczecin, od wielu, wielu lat. Dobrze, że w końcu przejrzałeś na oczy i stanąłeś po właściwej stronie, ale musisz również zrozumieć, że to co się stało, nie jest wyłącznie winą dwóch cogistów, jest to składowa zaniedbań, przymykania oczu, błędnych decyzji wielu osób na przestrzeni ostatnich paru lat.
Tu się mylisz - broniłem wtedy tego samego, czego broniłem teraz w sprawie iwmali. Broniłem jednej ze stron przed celowym, zorganizowanym atakiem, z wykorzystaniem wszystkich instrumentów COG. Podobnie postąpiłem wówczas, gdy r00t naruszając wszelkie normy grzebał ludziom po kontach i nie tylko. Efektem była afera "alex22-konta", a ja stałem po stronie alexa, broniąc go przed całą tą nagonką (nie przed sankcją, bo ta była bezdyskusyjna). Staram się być po stronie tych, którzy w starciu z COG są w gorszej sytuacji, bo jeden z drugim tam uznali, że nikt im nie fiknie i zrobią, jak chcą. To wystarczająco uczciwe. Jak komuś będzie się chciało grzebać po Forum, to znajdzie podobną postawę także w sprawach paru innych, mocno kontrowersyjnych osób. Możliwe, że znajdzie też w moim wykonaniu jakieś plusy o Tobie :)
PS. Lata 2014/2015 w Szczecinie to był spory odjazd. Sporo wtedy sami zepsuliście, m.in. tocząc wojenki między lokalnymi frakcjami i tak mocno bratając się z ówczesną RR i COG. Możemy wrócić do tematu, ale już w osobnym wątku :) Póki co cieszmy się, że przez lata smuty iwmali wytrwała i podtrzymała keszerskie tradycje w mieście. Dzięki temu nie musicie zaczynać od spalonej ziemi :!:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

keram58 pisze: środa 14 kwietnia 2021, 10:39 Kolega poruszył inny istotny aspekt. Udział uczestników serwisu w głosowaniu, około 3%.
....Jak do nich dotrzeć? Nie wiem. Może wysyłać systemowe powiadomienia na konta użytkowników z informacją o wyborach? Choć z własnego doświadczenia wiem, że na wiele wiadomości wysyłanych przez profil użytkownika serwisu pozostaje bez odpowiedzi. Z mego doświadczenia około połowy. No ale może choć do tej połowy wiadomość by dotarła i może odrobinę zainteresowała.
Proponowałem to w innym poście, ale nikt tam "kciuka" nie dał. Sprawa jest jak najbardziej do zrobienia. Już po wyborach trzeba docisnąć COG, by wprowadzić zmiany w zasadach kolejnych wyborów.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 3):
Błękitna Teamnieskakeram58
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Stały bywalec
Podziękował;: 457 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

:D Na stronie głównej aktualizuję informację o wyborach z zachętą do głosowania. Do głowy przyszedł mi inny pomysł (na podstawie Waszych rozważań):
Na podstawie Statystyk z Menu głównego-->Ranking uczestników gry-->Liczba znalezień wysłać maila z apelem o wzięcie udziału w wyborach. Nie ma możliwości wysłania do wszystkich, bo też jest wymóg KW: "Prawo głosowania przysługuje wyłącznie tym użytkownikom Serwisu, którzy posiadają aktywne konto założone nie później niż na 3 miesiące przed dniem głosowania oraz co najmniej 50 znalezionych keszy na koncie." Takich osób jest około 400. Kilka osób jest w stanie wysłać takiego maila. np. jedna wysyła do 50 osób, tylko jaki to miałby być tekst. No i podpis - w imieniu COG i RT.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Błękitna Team pisze: środa 14 kwietnia 2021, 18:27 ...wymóg KW: "Prawo głosowania przysługuje wyłącznie tym użytkownikom Serwisu, którzy posiadają aktywne konto założone nie później niż na 3 miesiące przed dniem głosowania oraz co najmniej 50 znalezionych keszy na koncie." Takich osób jest około 400...
Nie ma błędu w tym wyliczeniu? Jeśli wszystko jest OK, to znak, że aktywnych userów jest garstka. COG mógłby się nad tym pochylić, zamiast wpadać w samouwielbienie i mit bohaterstwa. Sam pomysł wysłania maili (ale najlepiej z systemu, z pomocą RT) jest OK, od dawna mówimy o nim.

EDIT: już wiemy, że jest błąd w wyliczeniach, ale pomysł z info jest wciąż OK :)
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna Teamkeram58
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 367 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

Błękitna Team pisze: środa 14 kwietnia 2021, 18:27 :D Na stronie głównej aktualizuję informację o wyborach z zachętą do głosowania. Do głowy przyszedł mi inny pomysł (na podstawie Waszych rozważań):
Na podstawie Statystyk z Menu głównego-->Ranking uczestników gry-->Liczba znalezień wysłać maila z apelem o wzięcie udziału w wyborach. Nie ma możliwości wysłania do wszystkich, bo też jest wymóg KW: "Prawo głosowania przysługuje wyłącznie tym użytkownikom Serwisu, którzy posiadają aktywne konto założone nie później niż na 3 miesiące przed dniem głosowania oraz co najmniej 50 znalezionych keszy na koncie." Takich osób jest około 400. Kilka osób jest w stanie wysłać takiego maila. np. jedna wysyła do 50 osób, tylko jaki to miałby być tekst. No i podpis - w imieniu COG i RT.
Pomysł z newsletterem jest bardzo dobry ale tylko w wypadku gdy użytkownik może sobie sam wybrać czy chce to dostawać i jak często.
Obrazek Obrazek
XxMELONIKxX
Nowy na forum
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: XxMELONIKxX »

Błękitna Team pisze: środa 14 kwietnia 2021, 18:27 "Prawo głosowania przysługuje wyłącznie tym użytkownikom Serwisu, którzy posiadają aktywne konto założone nie później niż na 3 miesiące przed dniem głosowania oraz co najmniej 50 znalezionych keszy na koncie." Takich osób jest około 400.
Według statystyk na stronie OC 50 znalezień ma ponad 3500 użytkowników. Skąd więc liczba 400?
ODPOWIEDZ