ciebie nikt tam nie chce ogladać

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

tsalarioth
Bywalec
Podziękował;: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: ciebie nikt tam nie chce ogladać

Post autor: tsalarioth »

r00t7 pisze: piątek 12 marca 2021, 11:27
Iwmali pisze: piątek 12 marca 2021, 11:25
r00t7 pisze: piątek 12 marca 2021, 10:36

To jest OC nie CSI. Poza adresem jaki jest w bazie nie mamy innych narzędzi ani prawa do ich używania przeciw komukolwiek. Pracuję w tym sektorze więc wiem czym to się je.
Ok. to wszystko na ten temat z mojej strony i ze strony COGu, bardzo dziękuję za pozytywne załatwienie mojego maila. Okaże się, że to ja do siebie napisałam i teraz rozdmuchuję tę sprawę.
znów przeinaczasz. napisałem że zrobimy WSZYSTKO co da się zrobić w ramach PRAWA i możłiwości RT. COG nie ma wglądu w te dane.
Droga Iwmali, proszę o głęboki oddech. Spokojnie.
Tak jak pisał root7, zrobimy co możemy w ramach naszych możliwości i prawa. Z poziomu COG możemy niewiele - ja z panelu COG mogę tak naprawdę sprawdzić tylko maila podanego przy rejestracji. Więcej informacji na pewno jest w bazie danych, ale do niej dostęp mają nasi magicy z RT.
Nie jesteśmy służbami, nie wbiję do żadnego dostawcy internetu mając identyfikatorem i krzycząc "Jestem z COG, na ziemię i dawać mi logi!". Wybaczcie ironię, ale chodzi mi o pokazanie, że mamy nieskrępowany dostęp do tylko tylu danych ile serwis zbiera.

Ja pisałem o ograniczeniach technicznych, które są.
Podałem przykład, który sprawdziłem na sobie.
Siedzę w Lublinie bez żadnych technicznych sztuczek mój adres IP wskazuje na Warszawę. Bo tak jest i już.
Mój dostawca internetu wie, kim jestem i gdzie siedzę, ale dla osoby z zewnątrz (a więc i dla COG czy RT) jestem w Warszawie. I mam podejrzenie graniczące z pewnością, że legalnie mojej dokładniejszej lokalizacji UPC nie zdradzi bez pisma od prokuratora albo od innych służb.
Umówmy się jednak - i tutaj proszę mnie dobrze zrozumieć - wysłanie jednorazowego niezbyt miłego anonimowego maila nie jest powodem, dla którego jakiekolwiek służby chciałby się w to angażować.

Z tego co widzę, to konto to zostało założone w lutym. Mamy marzec, konto ma 0 znalezień, więc raczej zostało założone specjalnie po to, żeby zrobić dym. Także to, że zostało zbanowane to od razu było zaplanowane (w sensie jako cena).
Nie zdziwię się, jeśli takich kont - śpiochów będzie jeszcze kilka.
Pozostaje mi podejrzewać tylko, że jeśli ktoś już chce się bawić w konta-duchy, to pewnie też użył jakiegoś VPN czy innego TORa co dość utrudni namierzenie takiej osoby (nie jest to niemożliwe, ale znowu - legalnie nie da się tego zrobić bez pisma od prokuratora czy innych służb).
Chociaż może też być tak, że ktoś logował się na hurra ze swojej malej lokalnej sieci osiedlowej od niezależnego dostawcy i po IP namierzymy adres z dokładnością do kilkuset metrów. Niestety rynek jest coraz bardziej podkupywany przez dużych graczy (znowu- wiem co mówię po własnym przykładzie) i prawdopodobieństwo takiego wydarzenia jest nikłe.

Jednak w większości przypadków sam adres IP nam raczej niewiele powie.

Zgadzam się z tym, że wysyłanie takiego maila to świństwo i osoba, która to zrobiła powinna się przyznać, bo zza węgła to każdy głupi potrafi strzelać.
Mam pewne podejrzenia, kto to mógłby być, ale żadnych dowodów nie mam poza przeczuciem, więc zachowam swoje podejrzenia dla siebie i nikogo straszyć prokuratorem nie zamierzam (#pdk).
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

kurier pisze: piątek 12 marca 2021, 11:51 Ktoś w poprzednim wątku zarzucił mi i nie tylko jako COGiscie, że daliśmy się wmanewrować. Ale zobaczcie. Jeden durny mail i kolejna grupa ludzi się dała i ciągnie to. Po co?
Kurier, jeden mail jest taki, że nikt mnie tam nie chce widzieć, a jaki będzie następny? Dlatego wolę podczas eventów sobie lokalnie keszować i zakładać kesze, niż jechać tam, gdzie ktoś mnie nie chce.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 35 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Post autor: kurier »

@iwmali Jakby każdy miał patrzeć pod względem tego chcenia, to połowa osób powinna się wypisać. Ten tego a tamten tamtego nie lubi. Dasz tylko znak, że komuś się udało.
Nie cofam się tu w tym co zrobiliśmy w znanym wszystkim temacie z innego wątku. Ale teraz przyznam, że innym też się należało. Nam też. I to czy się znamy lubimy czy nie(chociaż ciężko stwierdzić bo rozmawialiśmy parę razy jedynie) to nikt nikomu zabraniac eventów nie będzie. Ale dziwie sie bo nie raz powtarzałaś, że na nie nie chodzisz od czasu jeszcze wcześniejszej awantury szczecińskiej.
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Post autor: xmall »

iwmali, gdybym ja dostał taką wiadomość to pojechałbym na złość nadawcy. Mam wolne miejsca w aucie jakby co.
Nie wierzę, że nie podejrzewasz kto za tym stoi i jaki miał cel.
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowanie:
Błękitna Team
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Post autor: xmall »

Błękitna Team pisze: piątek 12 marca 2021, 11:03 Gościu, który wysłałeś wiadomość do Iwmali
To płeć już znana :)
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Stały bywalec
Podziękował;: 457 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

xmall pisze: piątek 12 marca 2021, 14:18
Błękitna Team pisze: piątek 12 marca 2021, 11:03 Gościu, który wysłałeś wiadomość do Iwmali
To płeć już znana :)
No xmall :D nie łap mnie za słówka :D . Poprawiam zatem, jeśli końcówka :D lub jej brak jest taka ważna :wink:
Gościu/gościuwo, który/a wysłałeś/łaś wiadomość do Iwmali... Pasi? :lol:
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

Ciachol pisze: piątek 12 marca 2021, 10:43 Iwmali możesz się odczepić, zaczynasz popadać w paranoję. Nikt z naszej ekipy nie ma interesu, aby robić sobie syf przed eventem, i tym bardziej nikt nie interesuje się Twoją osobą.
Tomek - jako organizator eventu i partner Muzeum Twierdzy Kostrzyn powinieneś zachować trochę więcej dyplomacji. To otwarty event i każdy powinien być doceniony za to, że mimo fatalnego trendu w kraju i dzikich harców pewnych debili chce tu przyjechać. Jeśli zaczniesz dzielić ludzi na lepszych i gorszych, miłych i niemiłych, to za chwilę posypią się rezygnacje i tyle będzie super spotkania :( Mail z fejkowego konta wpisuje się w pewien trend, koleś ma pełną świadomość tego, co robi. Ruch był celowy, także po to, by rzucić podejrzeniami w Ciebie. Zamiast krytyki pomóż COG-owi ogarnąć tę dywersję.

@COG - puściliście bardzo ważny i dobry komunikat :!:
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 3):
keram58Błękitna Teamr00t7
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ