ciebie nikt tam nie chce ogladać

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

Zastanawiam się czy COG-owi a przede wszystkich miśkowi i kurierowi o taką integrację keszerów na OC chodziło? Wczoraj otrzymałam taką wiadomość na maila, chwilę po wpisie o uczestnictwie w evencie, ciekawe czy ta osoba wypowiada się za siebie, czy to zostało ustalone z organizatorami eventu?

Temat:
[OCPL] Wiadomość od huragan21: Zdobywamy Twierdzę Kostrzyn

OC PL
Opencaching.pl Witaj iwmali!
huragan21 kontaktuje się z Tobą poprzez Opencaching.pl

Wiadomość dla Ciebie:

Można odpowiedzieć na ten e-mail klikając w poniższy link lub używając funkcji "email do użytkownika" w profilu tego użytkownika

Czekam teraz na pogróżki, typu jak pojedziesz na event ciachola w Kostrzynie to cię załatwimy na amen, albo po evencie dostaniesz bana dożywotniego, albo i coś gorszego. Ludzie co wy robicie? Do czego doprowadza nieprzemyślane działanie COGu, piszecie, że wszystko robicie najlepiej, staracie się itp... a wychodzi jak zwykle. Mam nadzieję, że ciachol i w/w dwie osoby nie będą startowały w wyborach 2021.
Bardzo proszę o sprawdzenie IP osoby huragan21, z jakiego rejonu Polski się zalogowała do OC, proszę mi nie pisać, że się nie da, bo wiem, że się da.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 369 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Re: ciebie nikt tam nie chce ogladać

Post autor: r00t7 »

Iwmali - wyślij kopię tego maila na cog@opencaching.pl. Zapytałem już RT o sprawdzenie czy jest to czyjeś multikonto. Wysyłanie takich wiadomości to nie jest coś co chcemy na OC oglądać.

Ludzie opamiętajcie się to tylko zabawa, żeby ktoś nie zrobił czegoś co potem będzie żałował.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Przesłałam maila do COGu.
tsalarioth
Bywalec
Podziękował;: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post autor: tsalarioth »

Informacja techniczna: w wielu przypadkach mapowanie IP niewiele nam da bez dostępu do danych od dostawcy internetu.
Ludzie się filmów naoglądali.
Przykład sprzed chwili, bo sprawdziłem: Ja mam internet z UPC. Siedzę w Lublinie, nie siedzę na VPNie czy innym cudzie.
Według mapowania IP jestem w Warszawie, bo mam adres IP z puli należącej do UPC.
Samo UPC wie, kim jestem i skąd się łączę, ale dla świata jestem Warszawiakiem.
Za ten post autor tsalarioth otrzymał podziękowanie:
keram58
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

tsalarioth pisze: piątek 12 marca 2021, 10:23 Informacja techniczna: w wielu przypadkach mapowanie IP niewiele nam da bez dostępu do danych od dostawcy internetu.
Ludzie się filmów naoglądali.
Przykład sprzed chwili, bo sprawdziłem: Ja mam internet z UPC. Siedzę w Lublinie, nie siedzę na VPNie czy innym cudzie.
Według mapowania IP jestem w Warszawie, bo mam adres IP z puli należącej do UPC.
Samo UPC wie, kim jestem i skąd się łączę, ale dla świata jestem Warszawiakiem.
tak to prawda. wystarczy dowolny VPN by zmienić lokalizację ;) plus właśnie można być identyfikowanym przez siedzibę providera. ale może być tak że ktoś z tego samego IP loguje się na kilka kont, tu nie chodzi o dokładną lokalizację.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Nie jestem całkowity laikiem w tym temacie, wiem też, że jak się chce to można sprawdzić konto tego huragana, jak Wam to nie wyjdzie to zaproście Dezertera, on to zrobi... na 100%.
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

Iwmali pisze: piątek 12 marca 2021, 10:28 Nie jestem całkowity laikiem w tym temacie, wiem też, że jak się chce to można sprawdzić konto tego huragana, jak Wam to nie wyjdzie to zaproście Dezertera, on to zrobi... na 100%.
To jest OC nie CSI. Poza adresem jaki jest w bazie nie mamy innych narzędzi ani prawa do ich używania przeciw komukolwiek. Pracuję w tym sektorze więc wiem czym to się je.
Obrazek Obrazek
Ciachol
Nowy na forum
Podziękował;: 52 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Ciachol »

Iwmali możesz się odczepić, zaczynasz popadać w paranoję. Nikt z naszej ekipy nie ma interesu, aby robić sobie syf przed eventem, i tym bardziej nikt nie interesuje się Twoją osobą.
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Stały bywalec
Podziękował;: 458 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Iwmali bardzo smutno nam się zrobiło, gdy pierwszy raz zrezygnowałaś. Błękitna już dawno odcięła się od decyzji Miśka i Kuriera, zresztą już Cię za to przeprosiłam. Bardzo chcemy się z Tobą spotkać. A osoba, która wysłała do Ciebie taką wiadomość niech pokaże, że ma cojones (jeśli wie w ogóle co to znaczy...) i podpisze tę wiadomość "Ja Ciebie nie chcę - i przynajmniej imię."
Gościu, który wysłałeś wiadomość do Iwmali przyznaj się przynajmniej w mailu do COG-u. Nie pozwolę, by znowu nas opluwano.
Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Post autor: kurier »

Uprzejmie informuje, że to ani ja ani misiek. Niepotrzebnie usunełaś się z eventu.

"Z nami się nie napijesz"?
Za ten post autor kurier otrzymał podziękowanie:
got100
got100
Wyjadacz
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Post autor: got100 »

Iwona, tym bardziej powinnaś na ten event pojechać.
Huraganu 21 nie szukaj wśród cogistów (to mimo wszystko poważni ludzie :))
Z Ciacholem rozmawiałem przy okazji keszowania, to też nie ten trop
Ktoś nie za bardzo Cię lubi i tu niestety zaczynają się podejrzenia i niedomówienia.
Nie znam się na informatyce, ale mam nadzieję, że RT pomoże.
Trzymaj się.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowania (total 4):
r00t7Błękitna Teamxmallkeram58
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

r00t7 pisze: piątek 12 marca 2021, 10:36
Iwmali pisze: piątek 12 marca 2021, 10:28 Nie jestem całkowity laikiem w tym temacie, wiem też, że jak się chce to można sprawdzić konto tego huragana, jak Wam to nie wyjdzie to zaproście Dezertera, on to zrobi... na 100%.
To jest OC nie CSI. Poza adresem jaki jest w bazie nie mamy innych narzędzi ani prawa do ich używania przeciw komukolwiek. Pracuję w tym sektorze więc wiem czym to się je.
Ok. to wszystko na ten temat z mojej strony i ze strony COGu, bardzo dziękuję za pozytywne załatwienie mojego maila. Okaże się, że to ja do siebie napisałam i teraz rozdmuchuję tę sprawę.

Co do ciachola, nie napisałam, że to ty wysłałeś tego durnego maila, a jedynie, że jesteś współodpowiedzialny za ten syf co był w Szczecinie, czytaj ze zrozumieniem, a że schowałeś się pod innych to twój problem. To ty wysyłałeś nasz prywatne wiadomości z FB do COGu ....tyle w tym temacie do ciebie.
Zapewniam was wszystkich razem i każdego z osobna, że nigdy nie pojawię się na żadnym evencie, ani jutro, ani za miesiąc ani za rok.
Niech EVET będzie z wami.
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

Iwmali pisze: piątek 12 marca 2021, 11:25
r00t7 pisze: piątek 12 marca 2021, 10:36
Ok. to wszystko na ten temat z mojej strony i ze strony COGu, bardzo dziękuję za pozytywne załatwienie mojego maila. Okaże się, że to ja do siebie napisałam i teraz rozdmuchuję tę sprawę.

znów przeinaczasz. napisałem że zrobimy WSZYSTKO co da się zrobić w ramach PRAWA i możłiwości RT. COG nie ma wglądu w te dane.
Obrazek Obrazek
got100
Wyjadacz
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Post autor: got100 »

Ciachol pisze: piątek 12 marca 2021, 10:43 Iwmali możesz się odczepić, zaczynasz popadać w paranoję. Nikt z naszej ekipy nie ma interesu, aby robić sobie syf przed eventem, i tym bardziej nikt nie interesuje się Twoją osobą.
Ciachol, mógłbyś chociaż trochę stwarzać pozory uprzejmości, teraz to i ja się zacząłem zastanawiać czy przyjechać na Wasz event. Gośćmi trzeba się interesować, to po prostu jest w dobrym tonie,
Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Post autor: kurier »

Ktoś w poprzednim wątku zarzucił mi i nie tylko jako COGiscie, że daliśmy się wmanewrować. Ale zobaczcie. Jeden durny mail i kolejna grupa ludzi się dała i ciągnie to. Po co?
Za ten post autor kurier otrzymał podziękowania (total 2):
iwonia1999keram58
ODPOWIEDZ