KODEKS WYBORCZY- dyskusja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Re: KODEKS WYBORCZY- dyskusja

Post autor: ronja »

dzejbi pisze: sobota 13 marca 2021, 10:11 Lub 1. Nie zmieniający się koordynator. Niech nazywa się rzecznik.
Czy dobrze rozumiem, że to funkcja dla jednej osoby na całą kadencję? Jesli tak, to nie zachęcam - dotąd nie sprawdziło się.
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

Nie sprawdziło się ponieważ do chwili obecnej nikt z grupy nie poczuwał się do obowiązku informowania społeczności o czymkolwiek. Ani o planach zmian Regulaminu, zamierzeniach wprowadzania nowych postanowień, realizacjach zgłoszeń. Jaką wartość wniosą rotacje osób delegowanych do komunikacji w poszczególnych miesiącach czy kwartałach ?.
dzejbi
Wyjadacz

Dzielimy skórę na niedźwiedziu :) . Dzień ma się ku końcowi a idea o transparentności działań nawet nie zebrana w kolejny paragraf. Będzie tak jak było, czyli informacja a raczej jej brak wg uznania.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Post autor: krystiant »

dzejbi pisze: sobota 13 marca 2021, 11:06 Jaką wartość wniosą rotacje osób delegowanych do komunikacji w poszczególnych miesiącach czy kwartałach ?.
Przecież ronja to pisał - i moim zdaniem ma to sens...
ronja pisze: sobota 13 marca 2021, 09:07 COG ma być sprawnym instrumentem zarządzania. Skoro tak, to każdy jego członek musi być współodpowiedzialny za pracę. Obowiązek pełnienia funkcji sprawia, że na równi będzie musiał angażować się w pracę, by w okresie swojego "przewodzenia" mieć partnerów, a nie opozycjonistów. Poza tym wzięcie na siebie większej odpowiedzialności w okresie sprawowania funkcji świetnie uczy paru rzeczy, np. rzetelności, organizacji "otoczenia pracy", komunikacji, zarządzania (szczególnie w chwili kryzysu). Wszystkim takie rozwiązanie powinno wyjść na dobre.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
dzejbi
Wyjadacz

Każde słowo tego cytatu ma sens, aż dziwne że dotąd nieobowiązujące i trzeba to przelewać w życzenie. Natomiast informację o działaniach w poszczególnych miesiącach może przekazywać niekoniecznie leader.
Awatar użytkownika
keram58
Bywalec
Podziękował;: 252 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Post autor: keram58 »

Nie zastanawia Was, że w tej dyskusji bierze udział, aż kilka osób? Ludzi nie interesują regulaminy, sprawozdania itp. Ze sprawozdań i słupków nie przybędzie nam użytkowników.
Obrazek
dzejbi
Wyjadacz

Tak, zastanawia. Również to, w którym momencie większość machnęła już ręką. Piszesz że ludzi nie interesują regulaminy, od nich nie przybywa użytkowników. Zgoda, ale może ubywać. Może nie bezpośrednio Ty, ale ktoś z bliskiego otoczenia, nie byłby zbytnio zadowolony gdyby znalazł zapis że od daty 01.04.2021, wzorem gloryfikowanego GC, przestają istnieć skrzynki wirtualne. Machniecie ręka to też sposób na rzeczywistość.
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowanie:
xmall
Awatar użytkownika
keram58
Bywalec
Podziękował;: 252 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Post autor: keram58 »

W ostatnim roku miałem okazję rozmawiać z wieloma nowymi osobami na OC. Większość to ludzie z GC. Pytałem dlaczego robią we wpisach tylko notę "TFTC" czy też "Byłem z z XYZ i BWA. Powiedzieli mi , że ich nie interesują oceny skrzynek, opisy , patenty w maskowaniach. Oni z opisów czytają tylko podpowiedzi. Liczą się statystyki , +1 i do przodu. Ich nie interesuje także regulamin, wybory itp.
Obrazek
iwonia1999
Nowy na forum
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: iwonia1999 »

autor: dzejbi » niedziela 14 marca 2021, 11:18
Może nie bezpośrednio Ty, ale ktoś z bliskiego otoczenia, nie byłby zbytnio zadowolony gdyby znalazł zapis że od daty 01.04.2021, wzorem gloryfikowanego GC, przestają istnieć skrzynki wirtualne.
Skoro wywołałeś mnie dzejbi do tablicy, to się wypowiem. Pewnie byłabym zła, ale nie wściekła. Bo pomysł na wirtuale w KPN powstał w trakcie wędrówek po tym ukochanym kawałku Mazowsza. I nikt mi nie zabierze przyjemności z nóg bolących niemożebnie, pokonywania własnej słabości, bo jeszcze tyle kilometrów, bo złamanie daje znać, a autobus nie poczeka, a i słońce ma w nosie to, że przede mną drobne 5 km, a już prawie ciemno i zajdzie wtedy, kiedy chce. Czy wirtuale i inne kesze będą czy nie, ja nadal będę chodzić po KPN ścigając się ze słońcem. Bo ono nadal będzie, jak już OC zniknie w przestworzach historii, jak każda rzecz, o którą ludzie toczyli wojny.
Regulamin jest wytyczną. I nie zastąpi zwykłego szacunku do drugiego człowieka. Najlepszy zapis w regulaminie nie sprawi, że będę mogą odarchiwizować ścieżkę Żoliborz Oficerski, bo złodziej moich parapeciaków kupi sobie własne pojemniki. Żaden paragraf nie spowoduje, że znikną wpisy „Dawna stolica pełna mikrusów za rynnami wita ;) Dzk”, „niewykorzystany potencjał miejsca”, „mogłaś się bardziej postarać”. Nie ma możliwości, aby jakiekolwiek uregulowanie spowodowało, że keszer posłucha innego keszera i nie pójdzie w szkodę, bo przecież nic się nie stanie i on wie lepiej, nikt nie będzie mu mówił, jak ma żyć.
Nie ma zapisu, paragrafu, czegokolwiek, kto nauczy nas, keszerów, szanować samych siebie. Tego, ile pracy wkłada większość z nas w przygotowanie kesza – nawet tego parapeciaka. Podziwiam norbinorka, parlando i innych, którzy mają talent w rękach i potrafią stworzyć keszerskie cudeńka. Ja takiego talentu nie mam. Mam za to inne, których Oni nie mają. Podobnie jak mam swoje życie, w którym keszowanie jest ważnym elementem, ale nie jedynym. Zabawą. Dobrowolną i bezpłatną. DLA KAŻDEGO, niezależnie czy jest to zwykły keszer, członek COGu czy RT. Każdy z nas działa w odpowiednim dla siebie zakresie w wolnym czasie, bez gratyfikacji i bez nadziei na dobre słowo. Zarówno od członków społeczności, jak i często rodzin, dla których nasz sposób spędzania wolnego czasu jest trochę wymuszonym przez nas sposobem na życie, często też rezygnacją ze swoich wariactw. Każdy z nas zarówno popełnia błędy, jak i ma rację. Tylko mentalność Kalego nadal w nas wszystkich mocno pokutuje.
Kończąc swoją jedyną wypowiedź w tym temacie, dziękuję wszystkim keszerom za założone skrzynki, COG i RT za pracę, której nie widać, a bez której nie byłoby serwisu.
Do zobaczenia na keszerskim szlaku 😊
Za ten post autor iwonia1999 otrzymał podziękowania (total 3):
xmallr00t7keram58
dzejbi
Wyjadacz

Postawa i zaprezentowane stanowisko ze wszech miar godne naśladowania. Aż trudno wyobrazić sobie, jak Ty za to wszystko co robisz i do tej zabawy podchodzisz, odebrałabyś arbitralną decyzję o przyznanym Ci banie. Tak trudno wejść nam w czyjeś, w różny sposób ranione ambicje. A to się zdarza i to boli.
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Post autor: xmall »

karwdo pisze: niedziela 14 marca 2021, 16:38 Od lat marzy mi się likwidacja rekomendacji, bo psuje od środka naszą zabawę.
Możesz to rozwinąć w wolnej chwili? W czym psuje zabawę?
Wydawało mi się, że rekomendacja jest sygnałem aby trafić na ciekawą skrytkę.
Awatar użytkownika
Karougeka
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Karougeka »

Z opisów tylko podpowiedzi, +1 , hmh
W takim razie mija się to z celem poznawania i pokazywania miejsc.
Mija się z celem promocji regionu, czyli defacto tego czym PR chce zachęcić do udziału i współpracy m.in. Parki Narodowe i inne instytucje.
Czasami opowiadam o zabawie w pracy, ludzie są zainteresowani miejscami., Pytają no... Co tam w weekend odkryłaś ?
Ukryty Fort, wieżę Eiffla w Sz-n, starą radiostację.....stare historie.
Łudzę się, że jest kilka osób, które też przede wszystkim chcą coś poznać. Chyba jednak oszukuje sama siebie. Szkoda niektórzy mają takie bombowe pomysły na mobilnikach, nawet nie gwiazdowe ale świetne, niektóre wspomnieniowe, niektóre śmieszne a jeszcze inne totalnie kosmiczne, logiczne i sprawnościowe.
Ja tam szanuję i pozdrawiam tych, którym się chce poprostu z pasji.
Karougeka/ Karóżka :roll:
maciej.rutecki
Bywalec
Podziękował;: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: maciej.rutecki »

xmall pisze: niedziela 14 marca 2021, 18:05
karwdo pisze: niedziela 14 marca 2021, 16:38 Od lat marzy mi się likwidacja rekomendacji, bo psuje od środka naszą zabawę.
Możesz to rozwinąć w wolnej chwili? W czym psuje zabawę?
Wydawało mi się, że rekomendacja jest sygnałem aby trafić na ciekawą skrytkę.
Dla mnie skrzynki, które mają dużo rekomendacji (albo właściciel, którego skrzynki mają rekomendacje) to znak, że jest szansa na ciekawą skrzynkę jako taką lub ciekawe miejsce. Czyli -- warto, nawet jeśli to daleko i miałaby być jedyną skrzynką na dany dzień. Niestety, nie zawsze ma się czas przejrzeć komentarze (szczególnie, że często są zdawkowe), a dobre komentarze w połączeniu z rekomendacją = będzie ciekawy dzień.
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 367 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

ronja pisze: sobota 13 marca 2021, 10:45
dzejbi pisze: sobota 13 marca 2021, 10:11 Lub 1. Nie zmieniający się koordynator. Niech nazywa się rzecznik.
Czy dobrze rozumiem, że to funkcja dla jednej osoby na całą kadencję? Jesli tak, to nie zachęcam - dotąd nie sprawdziło się.
w czasach kiedy tę funkcję pełnił Brasia lub JAsiek - sprawdzało się - w zakresie pilnowania tematów wewnątrz COG i dyrygowania robotą, odpisywaniem czy zwracaniem uwagi jak ktoś się ociągał z weryfikacją/zgłoszeniem. Dlatego jak ktoś by chciał to ja nie widzę przeszkód by był przez całą kadencję. Zawsze może prosić każdego COG by opisał mu do raportu swoje województwa. Wtedy każdy będzie zaangażowany.

Co do raportów - myśl słuszna, same jednak statystyki ilości weryfikacji/zgłoszeń nic nie powiedzą, dobrze by było robić jakieś zestawienie ilu nowych przybyło i jak to się zmienia, czy weryfikowane są skrzynki kogoś kto bawi się dawno a nic nie zakładał, czy właśnie świeżych kont.
Można też dołożyć to co wpływało bezpośrednio do COG nie jako zgłoszenie przez stronę tylko przez mail - tylko tu pytanie jaka szczegółowość - bo nie ma sensu chyba zasypywać forum jakimiś konfliktami - bo to tylko zniechęca.

Ktoś ma pomysł co chciałby zobaczyć w takim biuletynie/informacji o której tu mowa?
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz

Śpieszę wyjaśnić. Przytoczony mój post to niezręczne sformułowanie myśli. Próbowałem odkręcić to w kolejnych postach. Nic nie mam przeciw zmieniającym się koordynatorom, zaznaczając że miesięczne (kwartalne) komunikaty może zamieszczać jedna osoba (rzecznik) przez okres całej kadencji.
ODPOWIEDZ